piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > eKurier > Bój o kod do licznika energii elektrycznej

Bój o kod do licznika energii elektrycznej

Bój o kod do licznika energii elektrycznej
Data publikacji: 2019-09-20 07:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 14:13
Wywietleń: 1529 416104

Pani Lucyna J. razem z mężem - podobnie jak tysiące innych Polaków - uwierzyli bankom i kilka lat temu zaciągnęli kredyt w „słynnych" frankach szwajcarskich na kupno 150-metrowego domu w Mierzynie. Niestety, nie wytrzymali zmian kursu waluty. Comiesięczne raty ciągle rosły, aż do akcji wkroczył komornik. Odbyła się sprawa w sądzie i domek „poszedł" na licytację. Nabył go za 416 tys. zł Bartosz Sz. ze Szczecina.

- Wierzyłam, że prezydent Duda spełni swoje obietnice wyborcze i zajmie się takimi „frankowiczami" jak ja i wielu innych. Niestety, były to puste przedwyborcze obietnice i wielu kredytobiorców zostało zlicytowanych. Pisałam w tej sprawie do Kancelarii prezydenta, ale odpowiedzi nie otrzymałam - mówi pani Lucyna.

Sąd wydał postanowienie, że może mieszkać w zlicytowanym mieszkaniu aż do chwili, kiedy znajdzie się dla niej mieszkanie socjalne, ale tych brakuje.

Nabywca wynajął…

Nabywca domku poszedł jej - jak się początkowo wydawało - na rękę i wynajął dla niej mieszkanie w Szczecinie przy ul. Monte Cassino. Jest to długi budynek należący w większości do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-09-2019

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Jarek
123 twoje upośledzenie jest widoczne w tym co piszesz.
2019-09-22 15:47:46
przestroga
Nie żyj ponad stan nie zadłużaj się ucz się ekonomii i nie obciążaj społeczeństwa swoją chęcią życia na kredyt.
2019-09-21 07:12:13
Kupiłem nieruchomość na kredyt w CHF
i spłaciłem go przed terminem - od nikogo nie dostałem żadnych pieniędzy - trzeba było kupić mniejszą nieruchomość i spłacić kredyt a nie obciążać mnie kosztami pomocy dla nieodpowiedzialnych kredytobiorców. Kredyt w CHF był na korzystnych warunkach w porównaniu do kredytów w zł i nie straciłem na nim... Tak żyłem skromnie i nie brałem kredytu na 110% wartości by mieć kuchnie w zabudowie za 50 tyś.
2019-09-20 20:01:37
@gg
Czyja walka z komuną, bo nie zrozumiałem twojego posta? Tego pana wżenionego w sbecką rodzinkę o dużej atencji dla wsi? Czy tej pani łamistrajki, której koledzy z zajezdni zatrzymali tramwaj wyłączając prąd? Ta pani podobno w wyniku najścia przez sb straciła w latach 80-tych ciążę i nigdy już potem nie mogła mieć dzieci. Przykre, ale jak IPN zwrócił się do niej z propozycją wszczęcia śledztwa w tej sprawie i podjęcia próby odnalezienia i ukarania sprawców, to pani tramwajarka się... wycofała. Serio jesteś przekonany, że dzięki TAKIM postaciom nie masz już obowiązkowego rosyjskiego w szkole?
2019-09-20 13:40:20
gg
@124-gdyby nie oni i ich walka z komuna to bys tych bzdur nawet tu nie mogl pisac a mowilbys i pisal juz dawno po rosyjski jak na bialorusi widac tesko wam do tego swiata
2019-09-20 12:41:05
124
Ja też mam kilka zobowiązań do spłacenia. Chyba napiszę do pana prezydenta w tej sprawie. Pan prezydent Komorowski to był ludzki człowiek, kiedy monumentalnej pani Krzywonos groziła anoreksja, od razu dostała specjalną pensję na dożywianie.
2019-09-20 12:18:27
Ff
To wasze ryzyko i wasz problem. Ludzie brali pożyczki żeby przeżyć, a nie na 150 metrową chałupe. Nikt nie będzie spłacał waszych zobowiązań. Zastaw się a postaw się? No cóż tym razem nie wyszło.
2019-09-20 10:42:49
123
@franek :wincej religii w szkolach zamiast ekonomii ,wiedzy o panstwie i prawie WINCEJ !!!!!
2019-09-20 09:40:01
franek
co się dziwicie ryzyko giełdowe zaryzykowali i mają problem cieszyli się jak brali kredyty a teraz płaczą za błędy się płaci wiele jest różnych przypadków że np ktoś pożyczył pieniądze a druga osoba nie ma z czego oddać więc też powinna się zgłosić do Państw aby rząd mu zwrócił , ryzyko i tyle