wtorek, 01 grudnia 2020r.

Bezpieczna szkoła to fikcja?

Data publikacji: 2019-07-12 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:13
Bezpieczna szkoła to fikcja?
 

Szkoła jest miejscem, w którym dochodzi do pobić, kradzieży, wymuszeń, handlu używkami, a nawet aktów terrorystycznych. - Reagujemy i robimy coś wtedy, kiedy dochodzi do jakiejś tragedii, a nie staramy się przygotować na sytuację kryzysową - uważa podinsp. Marzena Maćkowiak-Pluta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Kurator zachodniopomorskiej oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza podkreśla, że wciąż pojawiają się nowe zagrożenia. Jako przykład podała zdarzenie z ostatnich dni, kiedy to ktoś rozesłał alarm o podłożeniu bomb do szczecińskich przedszkoli. - To rola dyrektora, by zadbać o bezpieczeństwo w swojej placówce. Musimy jednak być przygotowani na różne sytuacje. W mijającym roku szkolnym zwiększyliśmy kontrole i w około 30 proc. szkół ujawniono różnego rodzaju nieprawidłowości - mówi kurator i dodaje, że należy wzmocnić wychowawczą rolę szkoły, czemu pomóc mają programy rządowe Bezpieczna i Przyjazna Szkoła oraz Bezpieczna+.

Wspólny front

Seminarium dla nauczycieli, dyrektorów oraz pedagogów zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych „Czy bezpieczna szkoła

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 12-07-2019

Tekst i fot. Elżbieta Kubera

Komentarze

Iwcia
2019-07-13 08:29:21
Pewnie że fikcja. I bezpieczeństwo i szkoła. Nie Mn a to hak PRL- chodzenie na przerwie w parach po korytarzu. A dyscyplina była w postaci szerokiej koniki od geometrii.
pewnie że tak
2019-07-12 23:50:41
w szkołach są przeważnie dyrektorki-cykory , przez co obecna wszędzie słaba dyscyplina i brak zdecydowanych działań wychowawczych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ