czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > eKurier > Arkońską pojedziemy w lutym

Arkońską pojedziemy w lutym

Arkońską pojedziemy w lutym
Data publikacji: 2020-01-15 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-17 17:43
Wywietleń: 3931 438188

Najpóźniej za miesiąc ul. Arkońska w Szczecinie na całej swej długości wreszcie powinna być ponownie przejezdna. Przywrócenie ruchu samochodów na jej przebudowanym odcinku od pętli Las Arkoński do nowego ronda Jana Olszewskiego u zbiegu z al. Wojska Polskiego i ul. Szafera planowane jest w połowie lutego.

Przez ostatnie kilka tygodni trwały tam prace wykończeniowe przy nowym wiadukcie nad aleją spacerową będącą częścią szlaku między Arkonką i Syrenimi Stawami. Zamontowane zostały bariery bezpieczeństwa oddzielające na jego wysokości jezdnię od pasów chodników i ścieżek rowerowych oraz balustrady zewnętrzne. Uporządkowane zostały skarpy po obu jego stronach przy zbudowanych w nich nowych schodach. Teraz jeszcze nowa konstrukcja wiaduktu poddawana jest kosmetyce - nakładana jest na nią warstwa farby antygraffiti. Sprzyjająca tej zimy aura pozwoliła też na dokończenie rozpoczętych we

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 56% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-01-2020

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek
Arkońską pojedziemy w lutym

Komentarze

kasa w błoto na Szafera
właśnie rozbierają dopiero co nowo wybudowany!!! łącznik starej jezdni z nowymi jezdniami od ronda, w tym bus-pas, chodnik, ścieżka rowerowa, trawnik, słupy oświetlenia i znaki - takich mamy "mądrych" urzędników miejskich.
2020-01-17 17:10:37
Nawigator.
Martwi mnie tak rażąco późne oddanie do użytku kolejnych już inwestycji w grodzie Gryfa.Optymiści i Ci wszyscy którzy wierzyli tej władzy i zapewnieniom,że podejmowane inwestycje będą na czas kończone-zawiedli się srodze,zostali kolejny raz oszukani i zmanipulowani.Nie bądźcie naiwni,parszywa polityka to s/f to fałsz i obłuda ludzi którzy dla swoich politycznych celów są gotowi obiecać wszystko bo wybory wygrywa nie ten który prawdę głosi,ale ci którzy dają więcej.Tak czy owak-cieszcie się nowymi inwestycjami mimo faktu że z tak olbrzymim poślizgiem oddawanymi.To z waszych-naszych wspólnych podatków są one finansowane.Refleksja przyda się w najbliższych wyborach.
2020-01-16 15:00:48
pytajniku
#pytam; kto pyta nie błądzi. odpowiadam, wszystkie inwestycje zostały oddane w swoim czasie. Kto rządził? Ten kogo wybrałeś ze swoja rodziną, albo ten którego pozwoliłeś innym wybrać. Zawsze idź zagłosuj nie będziesz musiał pytać. czytaj gazety słuchaj i rozmawiaj z sąsiadami i będziesz wiedział na kogo głosować.
2020-01-16 14:11:26
Nawigator
Cieszy perspektywa rychłego oddania do użytku kolejnej inwestycji w Grodzie Gryfa. Od trolli i malkontentów na tym forum tłok się zrobił - obyście się robaczki nie pozadeptywali w swej gorliwej nienawiści do czego_się_da. I nie zapomnijcie omijać szerokim łukiem wyremontowanych terenów i obiektów, by ktoś was nie posądził o sprzyjanie lokalnym władzom.
2020-01-16 13:18:06
pytam
Może ktoś z czytelników Kuriera jest wstanie wymienić które inwestycje miejskie zostały oddane w terminie?? Kto tam w tym magistracie rządzi od 20 lat??
2020-01-16 10:10:43
Krytyk Społeczny.
W końcu ktoś lub coś zmusiło miejskich kacyków do szybkiej zmiany decyzji i udostępnienie inwestycji wstydu mieszkańcom.Przypomnę,że początkowo komunikaty i "groźby" były takie,że oddamy wam arkońską dopiero w maju.Inwestycja wstydu doczekała się antyreklamy na całą Polskę.Widmo paraliżu komunikacyjnego i chaosu w obliczu coraz to nowych budów w tej części miasta musiały zadziałać na wyobraźnię instytucji pilnujących bezpieczeństwa,jak i doradców wodza miasta.
2020-01-16 10:01:42
Damian
i pewnie żadnej kamery miejskiego monitoringu? oj będzie się działo pod tym wiaduktem, oby gwarancja obejmowała setki litrów farby do malowania
2020-01-16 10:00:52
kibic
tfuu ... plac Adamowicza jest ok???
2020-01-16 09:50:05
arko
A mieliśmy w lipcu zeszłego roku?
2020-01-16 08:19:32
Gość
Ile to miesięcy opóźnienia?
2020-01-16 07:41:31
Robert
O kurde! Zabójczo szybkie tempo!
2020-01-16 07:35:59
tfuu
Rondo krętacza Olszewskiego umoczonego w aferach FOZZ, Art-B. i Telegraf to wstyd dla Szczecina
2020-01-16 07:17:26
hm.
dla dzielnic zachodnich otwarcie Arkońskiej jest niewielką pociechą wobec uprzedniego rozgrzebania ul Szafera :-\, chociaż lepsze to niż obecny stan
2020-01-16 06:00:10
gg
chyba luty 2021, bez jaj taki sprint zabije urzędników i wykonawcę.
2020-01-15 23:01:24