poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > eKurier > Amazon: tykająca wirusowa bomba? Pracownicy boją się o swoje zdrowie

Amazon: tykająca wirusowa bomba? Pracownicy boją się o swoje zdrowie

Amazon: tykająca wirusowa bomba? Pracownicy boją się o swoje zdrowie
Data publikacji: 2020-03-24 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30 22:55
Wywietleń: 8017 448662

800 ludzi skupionych na jednej zmianie, za mało płynów do dezynfekcji, żadnych maseczek, przepełnione autobusy i stołówka - tak w ocenie pracowników magazynów Amazon w podszczecińskim Kołbaskowie wygląda praca w dobie epidemii koronawirusa. - Przywiązujemy najwyższą wagę do zdrowia naszych pracowników, wprowadziliśmy szereg działań, aby zapewnić dalszą obsługę naszych klientów przy jednoczesnej dbałości o naszych pracowników - odpowiada Amazon.

Ludzie zatrudnieni w Amazonie proszą o pomoc, tak jak pani Kinga M., która zaalarmowała naszą redakcję:

- Tylko na jednej zmianie pracuje około 800 ludzi, a obowiązuje u nas system trzyzmianowy. Pracownicy nie dostali żadnych maseczek, są umieszczone płyny do dezynfekcji, ale jest ich za mało. Krótkie przerwy w pracy nie pozwalają na zadbanie o jakąkolwiek higienę. Pracownicy boją się o swoje zdrowie i życie, a kierownictwo to bagatelizuje. Wielu z nas dojeżdża do pracy autobusami, tak że oprócz tego, iż narażają swoje życie w godzinach pracy, to jeszcze narażają zdrowie współpasażerów po pracy.

- Nie mamy pewności, czy już nie jesteśmy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-03-2020

 

Autor: Katarzyna LIPSKA-SOKOŁOWSKA
Fot. Amazon

Komentarze

Nnnnn
W Rabenie w Gądkach przed pracą ogromna kolejka pracowników do mierzenia temperatury jednym termometrem, nie ma się jak rozejść bo tir może najechać na tyłek więc ludzie stoją 0,5 g w kolejce. Taka duża firma i jeden dziadowski termometr, czy Ewalda nie stać na kamerkę termowizyjną ?
2020-03-26 18:49:39
edek
Jest wprowadzony zakaz spotkań powyżej dwóch osób. Przepis nie precyzuje czy pod chmurką czy w zakładzie pracy.
2020-03-24 19:48:58
Idol
Taką pracę wybraliście. Amazon to jeden wielki obóz pracy A kierownictwo ma was w d. bo liczą się tylko zyski. Jak najdalej od obozu i od pracowników; oczywiście na czas epidemii.
2020-03-24 18:26:18
faza
Taka sytuacja dotyczy każdego miejsca pracy. Proszę spojrzeć na np. oddzialy bankow, gdzie często na bardzo małej przestrzeni pracuje 7-10 osob, dodatkowo dzienny przemiał klientow na poziomie 150 - 300 osob ( ludzie ocipieli lekko mówiąc, walą do Banków tłumami) nikt nie kontroluje tego. W lidlu biedronce, fikcyjne zabezpieczenia kasjerek, całą zmianę w jednych rękawiczkach, wystarczy, że jedna osoba ma covid 19 i przekaże kasjerce zakażony banktnot, epidemia gotowa. Wirus lubi wg rządu towarzystwo, bo w pracy nie zaraża...
2020-03-24 16:35:21
Pol
Przed blokiem w 3 osoby nie można stać, bo mandat, ale w Amazonie można w 800 osób i nie ma problemu. Jak to skomentować?
2020-03-24 15:31:39
Gość
Nie tylko Amazon a Animex tam też ludzi pełno i też 3 zmianowa praca,robią zakazy a takich miejsc pracy nie sprawdzają ile tam ludzi jest i jak pracują
2020-03-24 14:54:27
Inne zakłady to samo
KK wind solutions w Danii - nie inaczej. Kilka tysiaków ludzi tu robi. Każdy ma kontakt z każdym. Zero mydła, maseczek, kombinezonów ochronnych. Sanepid, Inspekcja pracy, Urząd Miasta świetnie o tym wiedzą i mają to w D*pie
2020-03-24 14:21:20
Rozwiązanie
Najlepiej by było, jakby się wszyscy pracownicy dogadali i złożyli jednoczesne wymówienie. To by była dobra kara dla pracodawcy.
2020-03-24 13:54:58
kibic
gdzie są państwowe instytucję?! .... czy jak zwykle nic nie mogą??
2020-03-24 13:52:09
Jarun
Jak niebezpieczne są przesyłki? Takie skupisko ludzi 800 osób plus towar aż prosi się o wybuch epidemii. To tylko kwestia czasu !
2020-03-24 13:17:13
@
Pani Kinga powinna wiedzieć, że system w jej pracy jest 2, a nie 3 zmianowy.
2020-03-24 13:07:19
Bartek
Czy redakcja ma odwagę opublikować ten post? Otóż Amazon wykończył tysiące małych i średnich sklepów internetowych w Europie, automtyzacja która posiada powoduje że na 5 miejsc pracy w innych podmiotach zlikwidowanych tutaj powstaje tylko jedno. Cały zasyk leci do USA, czy warto wspierać takie firmy??? Czy tam się liczy człowiek skoro właściciel Amazona powiedział że ludzi jest za dużo, że roboty zajmą ich miejsce?
2020-03-24 10:39:33