wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (9.06.2017)

Chwasty tygodnia (9.06.2017)

Data publikacji: 2017-06-09 11:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-13 12:29
Wywietleń: 2647 268214

Minister Paweł Mucha (rodem ze Szczecina) chlapie językiem i jest złym doradcą prawnym prezydenta Polski – powiedziała profesor Ewa Łętowska, była pierwsza rzecznik praw obywatelskich oraz sędzia NSA i Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnę, że nieco wcześniej premier Beata Szydło zarzuciła Musze brak kindersztuby.

* * *

Jesteś łajdakiem skończonym – powiedział w radiowej audycji do członka kolegium IPN Krzysztofa Wyszkowskiego były minister spraw wewnętrznych Andrzej Milczanowski. Wcześniej go upomniał, by mu nie przerywał. – Zachowuj się – dodał stanowczo. Uczestniczący w dyskusji publicysta niezależny (od kogo?) Piotr Semka stwierdził, że pomysł zaproszenia Milczanowskiego do dyskusji nie był dobry i opuścił studio (Wyszkowski także). Faktycznie, bo Semka jest zawsze uczestnikiem dyskusji, której wszystkie strony mówią jednym głosem.

* * *

Sąd Rejonowy w Szczecinie wyda za kilka dni wyrok w sprawie „pośredników mieszkaniowych”, którzy oszukali pewną kobietę, której obiecali zamienić mieszkanie. Oczywiście mieszkanie przewalili, niewiasta została bez pieniędzy, a prokurator nie chciał zająć się sprawą, więc trafiła do sądu w trybie subsydiarnym. Tam jeden z oszustów, Robert M. stwierdził, że on tylko woził drugiego cwaniaka, Dariusza S. (siedzi w więzieniu skazany na pięć lat w podobnej sprawie) swoim porsche, za co ten płacił mu 2 tys. zł miesięcznie. Prokurator w końcowej mowie wystąpił o uniewinnienie obu „pośredników”. Teraz już wiem – skąd jest powiedzenie, że Temida jest ślepa.

* * *

Nazwa ulicy 26 Kwietnia nie jet właściwa – stwierdził IPN i chce, by prezydent miasta zmienił jej nazwę (koszt wymiany dokumentów to przeszło 200 tys. zł, że o straconym czasie nie wspomnę). Najpierw miała to być ul. Anny Walentynowicz, ale mieszkańcy zaprotestowali, bo co pani motornicza z Gdańska miała wspólnego z naszym miastem. Ja tam bym nazwę zostawił, bo przecież tego dnia urodził się Jan Pietrzak, czołowy zapiewajło i satyryk obecnej władzy. Więc zarówno wilk, jak i owca będą zadowoleni.

* * *

Dziennikarz Radia Szczecin Rafał Molenda zrezygnował z pracy, stwierdzając, że rozgłośnia stała się narzędziem walki politycznej w rękach PiS. W radiu „manipuluje się informacjami, przemilcza pewne fakty i łamie się elementarne zasady dziennikarstwa” – dodał.

* * *

Hotel „Victoria” w Szczecinie przy placu Batorego. O godz. 11 przybywa do restauracji dwóch klientów, by coś przekąsić, ale personel uprzejmie ich informuje, że przed chwilą zakończono wydawanie śniadań i potrzebny jest czas na sprzątnięcie. – Niech panowie poczekają godzinę przed hotelem, gdzie są krzesełka, a potem wpadną, by coś zjeść – poradziły kelnerki. Goście poszli gdzie indziej i przyrzekli sobie, że już tu się nie pojawią, by nie przeszkadzać paniom w pracy.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

do Trygława
To niech będzie to ul. Henryki Krzywonos
2017-06-13 12:26:29
Trygław
"Najpierw miała to być ul. Anny Walentynowicz, ale mieszkańcy zaprotestowali, bo co pani motornicza z Gdańska miała wspólnego z naszym miastem". Panie Kwiatkowski motornicza z Gdańska nazywa się Henryka Krzywonos
2017-06-11 08:58:01
arkady
W listopadzie 1950 Anna Walentynowicz zapisała się na kurs spawacza i trafiła do Stoczni Gdańskiej. Szybko stała się przodownicą pracy. Wyrabiała 270% normy. Jej zdjęcia trafiały do gazet. W nagrodę, jako członkini komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej, wysłana została w sierpniu 1951 na zjazd młodzieży do Berlina. Jednakże wkrótce potem oddała legitymację ZMP i wstąpiła do Ligi Kobiet. Jako działaczka tej organizacji zaczęła zabiegać o prawa pracowników. Wtedy zaczęły się jej kłopoty z Urzędem Bezpieczeństwa Publicznego. We wrześniu 1952 urodziła syna Janusza. Postanowiła jednakże nie wychodzić za mąż za ojca dziecka. Z czasem ciężka praca spawacza zrujnowała jej zdrowie. Zrezygnowała jednak z możliwości uzyskania świadczenia rentowego i przekwalifikowała się na suwnicową.
2017-06-09 17:05:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie