Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (9.06.2017)

Data publikacji: 2017-06-09 11:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-13 12:29

Minister Paweł Mucha (rodem ze Szczecina) chlapie językiem i jest złym doradcą prawnym prezydenta Polski – powiedziała profesor Ewa Łętowska, była pierwsza rzecznik praw obywatelskich oraz sędzia NSA i Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnę, że nieco wcześniej premier Beata Szydło zarzuciła Musze brak kindersztuby.

* * *

Jesteś łajdakiem skończonym – powiedział w radiowej audycji do członka kolegium IPN Krzysztofa Wyszkowskiego były minister spraw wewnętrznych Andrzej Milczanowski. Wcześniej go upomniał, by mu nie przerywał. – Zachowuj się – dodał stanowczo. Uczestniczący w dyskusji publicysta niezależny (od kogo?) Piotr Semka stwierdził, że pomysł zaproszenia Milczanowskiego do dyskusji nie był dobry i opuścił studio (Wyszkowski także). Faktycznie, bo Semka jest zawsze uczestnikiem dyskusji, której wszystkie strony mówią jednym głosem.

* * *

Sąd Rejonowy w Szczecinie wyda za kilka dni wyrok w sprawie „pośredników mieszkaniowych”, którzy oszukali pewną kobietę, której obiecali zamienić mieszkanie. Oczywiście mieszkanie przewalili, niewiasta została bez pieniędzy, a prokurator nie chciał zająć się sprawą, więc trafiła do sądu w trybie subsydiarnym. Tam jeden z oszustów, Robert M. stwierdził, że on tylko woził drugiego cwaniaka, Dariusza S. (siedzi w więzieniu skazany na pięć lat w podobnej sprawie) swoim porsche, za co ten płacił mu 2 tys. zł miesięcznie. Prokurator w końcowej mowie wystąpił o uniewinnienie obu „pośredników”. Teraz już wiem – skąd jest powiedzenie, że Temida jest ślepa.

* * *

Nazwa ulicy 26 Kwietnia nie jet właściwa – stwierdził IPN i chce, by prezydent miasta zmienił jej nazwę (koszt wymiany dokumentów to przeszło 200 tys. zł, że o straconym czasie nie wspomnę). Najpierw miała to być ul. Anny Walentynowicz, ale mieszkańcy zaprotestowali, bo co pani motornicza z Gdańska miała wspólnego z naszym miastem. Ja tam bym nazwę zostawił, bo przecież tego dnia urodził się Jan Pietrzak, czołowy zapiewajło i satyryk obecnej władzy. Więc zarówno wilk, jak i owca będą zadowoleni.

* * *

Dziennikarz Radia Szczecin Rafał Molenda zrezygnował z pracy, stwierdzając, że rozgłośnia stała się narzędziem walki politycznej w rękach PiS. W radiu „manipuluje się informacjami, przemilcza pewne fakty i łamie się elementarne zasady dziennikarstwa” – dodał.

* * *

Hotel „Victoria” w Szczecinie przy placu Batorego. O godz. 11 przybywa do restauracji dwóch klientów, by coś przekąsić, ale personel uprzejmie ich informuje, że przed chwilą zakończono wydawanie śniadań i potrzebny jest czas na sprzątnięcie. – Niech panowie poczekają godzinę przed hotelem, gdzie są krzesełka, a potem wpadną, by coś zjeść – poradziły kelnerki. Goście poszli gdzie indziej i przyrzekli sobie, że już tu się nie pojawią, by nie przeszkadzać paniom w pracy.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do Trygława
2017-06-13 12:26:29
To niech będzie to ul. Henryki Krzywonos
Trygław
2017-06-11 08:58:01
"Najpierw miała to być ul. Anny Walentynowicz, ale mieszkańcy zaprotestowali, bo co pani motornicza z Gdańska miała wspólnego z naszym miastem". Panie Kwiatkowski motornicza z Gdańska nazywa się Henryka Krzywonos
arkady
2017-06-09 17:05:51
W listopadzie 1950 Anna Walentynowicz zapisała się na kurs spawacza i trafiła do Stoczni Gdańskiej. Szybko stała się przodownicą pracy. Wyrabiała 270% normy. Jej zdjęcia trafiały do gazet. W nagrodę, jako członkini komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej, wysłana została w sierpniu 1951 na zjazd młodzieży do Berlina. Jednakże wkrótce potem oddała legitymację ZMP i wstąpiła do Ligi Kobiet. Jako działaczka tej organizacji zaczęła zabiegać o prawa pracowników. Wtedy zaczęły się jej kłopoty z Urzędem Bezpieczeństwa Publicznego. We wrześniu 1952 urodziła syna Janusza. Postanowiła jednakże nie wychodzić za mąż za ojca dziecka. Z czasem ciężka praca spawacza zrujnowała jej zdrowie. Zrezygnowała jednak z możliwości uzyskania świadczenia rentowego i przekwalifikowała się na suwnicową.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ