czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (31.07)

Chwasty tygodnia (31.07)

Data publikacji: 2015-07-31 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-15 14:28
Wywietleń: 3207 6952

15 szczecińskich radnych postanowiło, że w Szczecinie stanie pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie samolotu lub jak niektórzy twierdzą - w zamachu. Pomnik ma powstać wbrew protestom większości mieszkańców, ale radni tym się nie przejęli. Rajcy, którzy głosowali za budową (ze składek społecznych), zapewne przeznaczą swoje diety na ten szczytny cel. Tak przynajmniej obiecała to w TVN ta najmądrzejsza radna, która przed wyborami zapałała miłością do PiS.
* *
Burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz (były wykładowca szczecińskiego uniwerku, który chciał zobaczyć jak się mają kacykowie, którzy są włodarzami miasteczek) przebywa na zwolnieniu lekarskim (do sądu nie przychodzi i nie przeprasza tych, co obraził), ale pojawił się na mrzeżyńskiej plaży, gdzie w ortopedycznym gorsecie na szyi rozdawał w czasie upałów wczasowiczom ulotki zachęcające do poparcia Pawła Kukiza. Teraz wiadomo, że Kukiza będą reprezentowali także kacykowie.
* * *
Sławomir Nitras i Michał „Laluś” Marcinkiewicz (obaj PO) postanowili dostać się do sejmu, ale nawet członkowie ich własnej partii w Szczecinie nie dali im poparcia, które znaleźli dopiero w regionie, ale jak znam życie to i tak jedynkami na listach zostaną. Ale czy elektorat na nich zagłosuje?
* * *
Jakieś małe dziecko, pozbawione opieki rodziców, pływało sobie na pontonie w basenie w szczecińskiej alei fontann. Jego babcia twierdziła, że wszystko było porządku i każdy może tam pływać. Sikać także?
* * *
Policja w Goleniowie zaczęła ścigać i straszyć mandatami tych, co sprzedają przy drogach jagody lub też grzyby. Ludzie nie mają pracy, zasiłków, ale na karku mają policjantów, którzy grożą im 500-złotowymi mandatami lub sądem.
* * *
Chwaścik dla niże podpisanego, który stwierdził, że starostą kamieńskim jest Kazimierz Sać, ale on jest z Gryfic i bardzo polubił szefa lewicy Leszka Millera, który ostatnio gościł w tym mieście.
* * *
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie postanowił zbadać, ilu pasażerów jeździ na poszczególnych liniach autobusowych. Pogratulować pomysłu, zmarnowanego czasu i pieniędzy. Bo przecież każdy wie, że teraz dzieci nie jeżdżę do szkół, studenci na uczelnie, a wielu ludzi jest na urlopach. Ale do urzędników to nie dociera.


M. KWIATKOWSKI

Komentarze

reksio
Pomnik powinno sie postawić Markowi Kotfisowi - byłemu PRLowskiemu zastępcy prokuratora rejonowego w Szczecinie, który wsławił się w zwalczaniu strajkujących stoczniowców. Obecnie to skromny adwokat, chluba szczecińskiej palestry. Akta w IPN, może je otrzymać dziennikarz jeżeli się zainteresuje sprawą tego pominiętego w kolejce do pomnika działacza służb PRL.
2015-08-15 12:14:11
materac
A ta głupia babcia to przypadkiem nie ta najmądrzejsza, która chce nas uszczęśliwić pomnikiem małego, ale jakże wielkiego - według niej - człowieka?
2015-08-01 08:33:36
do czytelnika
A gdzie widziałeś głosy popracia tych co są za? Tych 15 radnych, którzy w imieniu mieszkańców podjęli decyzję?
2015-07-31 12:26:50
czytelnik
Cytuję: "... wbrew protestom większości mieszkańców ...". Większości, czyli ponad 200 tys.? Jakoś sobie nie przypominam takiej manifestacji sprzeciwu w Szczecinie, no ale najlepiej poinformowany szczeciński dziennikarz na pewno wie lepiej...
2015-07-31 10:46:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie