niedziela, 15 grudnia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (27.07.2018 r.)

Chwasty tygodnia (27.07.2018 r.)

Data publikacji: 2018-07-27 07:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-28 22:45
Wywietleń: 2515 340413

– Chciałem zwrócić uwagę ludzi, którzy nie znają się na prawie, a którzy są klientami sądu i patrzą na wymiar sprawiedliwości z nadzieją załatwienia ich sprawy, że sędziowie mają do wykonania określone zadania i nie powinni mieszać się do polityki – stwierdził mecenas Bartłomiej Sochański, kandydat PiS na prezydenta Szczecina. Podobne zdanie jak on wyraziło jeszcze tylko dwóch adwokatów spośród około pięciuset z naszego regionu.

* * *

W Pobierowie powstaje największy w Polsce hotel Gołębiewski. Pracują tam setki ludzi, którzy zbudowali sobie zejście na plażę po drewnianych schodkach, by wypocząć po pracy. Zejście nie spodobało się najważniejszemu człowiekowi w Urzędzie Morskim w Szczecinie, czyli panu D., który kazał je rozebrać, bo budowy z nim nie konsultowano (na pozwolenie trzeba czekać miesiącami), a to już jest przestępstwo. Teraz ludzie schodzą na plażę po klifie.

* * *

Inspektor Jacek Cegieła otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy awans na stopień nadinspektora zachodniopomorskiej policji. Na stronach internetowych KWP w Szczecinie tego przez wiele dni nie zauważono. Informatyk naprawił swój błąd, jak się dowiedział, że pójdzie patrolować ulice…

* * *

TVN zawitał do Niechorza, skąd z ośrodka Holiday nadawał program na żywo. Najbardziej rozbawił mnie prowadzący wmawiający wielokrotnie widzom, że do morza są z tego miejsca tylko dwie minuty. Owszem, ale chyba helikopterem, którym odwiedza swój ośrodek właściciel firmy pożyczkowej Bocian.

* * *

Tydzień temu wykrakałem. Stwierdziłem, że piłkarze Pogoni rozegrali tajny sparing (płoty zakryto płachtami) bez udziału publiczności. Przypomniałem, że podobnie postępował trener Nawałka w Arłamowie. Czym się to skończyło – wiadomo. Pogoń także przegrała w Legnicy i teraz trwa szukanie winnych.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Gołąb
Dziś i tak zeszliśmy na plażę i jutro też zejdziemy. Niech durny urzędnik nie broni nam wypoczynku po pracy
2018-07-28 22:29:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie