Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (27.07.2018 r.)

Data publikacji: 2018-07-27 07:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-28 22:45

– Chciałem zwrócić uwagę ludzi, którzy nie znają się na prawie, a którzy są klientami sądu i patrzą na wymiar sprawiedliwości z nadzieją załatwienia ich sprawy, że sędziowie mają do wykonania określone zadania i nie powinni mieszać się do polityki – stwierdził mecenas Bartłomiej Sochański, kandydat PiS na prezydenta Szczecina. Podobne zdanie jak on wyraziło jeszcze tylko dwóch adwokatów spośród około pięciuset z naszego regionu.

* * *

W Pobierowie powstaje największy w Polsce hotel Gołębiewski. Pracują tam setki ludzi, którzy zbudowali sobie zejście na plażę po drewnianych schodkach, by wypocząć po pracy. Zejście nie spodobało się najważniejszemu człowiekowi w Urzędzie Morskim w Szczecinie, czyli panu D., który kazał je rozebrać, bo budowy z nim nie konsultowano (na pozwolenie trzeba czekać miesiącami), a to już jest przestępstwo. Teraz ludzie schodzą na plażę po klifie.

* * *

Inspektor Jacek Cegieła otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy awans na stopień nadinspektora zachodniopomorskiej policji. Na stronach internetowych KWP w Szczecinie tego przez wiele dni nie zauważono. Informatyk naprawił swój błąd, jak się dowiedział, że pójdzie patrolować ulice…

* * *

TVN zawitał do Niechorza, skąd z ośrodka Holiday nadawał program na żywo. Najbardziej rozbawił mnie prowadzący wmawiający wielokrotnie widzom, że do morza są z tego miejsca tylko dwie minuty. Owszem, ale chyba helikopterem, którym odwiedza swój ośrodek właściciel firmy pożyczkowej Bocian.

* * *

Tydzień temu wykrakałem. Stwierdziłem, że piłkarze Pogoni rozegrali tajny sparing (płoty zakryto płachtami) bez udziału publiczności. Przypomniałem, że podobnie postępował trener Nawałka w Arłamowie. Czym się to skończyło – wiadomo. Pogoń także przegrała w Legnicy i teraz trwa szukanie winnych.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gołąb
2018-07-28 22:29:05
Dziś i tak zeszliśmy na plażę i jutro też zejdziemy. Niech durny urzędnik nie broni nam wypoczynku po pracy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ