wtorek, 22 października 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty Tygodnia (24.12.2015)

Chwasty Tygodnia (24.12.2015)

Data publikacji: 2015-12-24 11:15
Wywietleń: 837 70742

To było jak za komuny, tylko malowania trawy nie było. Przed przyjazdem do Szczecina Prezydenta Polski Andrzeja Dudy pucowano i remontowano teren przed Pomnikiem Wolności na placu Solidarności. Tempo było tak szybkie, że dziś płyty na ścianach odpadają, wmontowane weń drzwi są krzywe i ze szczelinami, a wiele płyt ma odpryski. Prezydent składał wieniec przed pamiątkową płytą, która z drugiej strony jest brudna i zielona, bo zarosły ją glony. Ciekawe, kto za to beknie?
* * *
W piątek rada nadzorcza PŻB odwołała ze stanowiska dyrektora firmy Jarosława Siergieja, a już w poniedziałek ukazały się w pewnej gazecie ogłoszenie o konkursie na to stanowisko. Nie było w nim jednak nic o konieczności znajomości przynajmniej jednego języka obcego, ale widocznie kandydat jest już wybrany.
* * *
Do czego to doszło, żeby jedynych dwóch działaczy SLD w Sejmiku poskarżyło się do wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego (PiS) na sejmikowców PO. No, ale z drugiej strony kto wiem - może nie ma w tym żadnego przypadku...
* * *
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” Police przegrała w sądzie proces z lokatorką, której naliczyła opłaty za ogrzewanie metodą „pi razy oko”. 
* * *
Przedstawiciel kibiców Pogoni jest wybitnym znawcą budownictwa i wystarczył mu rzut oka na plany modernizowanego stadionu, by stwierdzić, że nowy dach przypomina mu wiatę budowlaną i szybko się zawali. Oburzony jest także tym, że tak mało miejsc parkingowych przygotowano dla kibiców gości. Ale jak powstanie nowy stadion (właśnie na tych miejscach parkingowych) - o co walczy on i jego kumple - to przecież wtedy będzie zbyt mało miejsc nawet dla swoich kibiców. 
* * *
Za tydzień zamiast „chwastów” będzie „Czarna dziesiątka” mijającego roku. Kandydatów i wydarzeń - jak co roku - nie brakuje...
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie