środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (24.02.2017)

Chwasty tygodnia (24.02.2017)

Data publikacji: 2017-02-24 11:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-25 19:30
Wywietleń: 1933 217884

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek jest królem – stwierdził przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Mieczysław Jurek. I nie bardzo wiadomo, czy chciał pochwalić włodarza Szczecina, czy też przypiąć mu łatkę?

* * *

Wszyscy posłowie PiS z naszego regionu głosowali na „słynnym” posiedzeniu Sejmu 16 grudnia ub. roku za ustawą o ochronie przyrody, która zezwala właścicielom drzew rosnących na prywatnych posesjach na ich wycinkę bez jakiejkolwiek zgody. Nawet sam prezes tak głosował, a teraz, jak zobaczył, co przegłosowano, zapowiedział zmianę ustawy, ale wyciętych drzew to już nie przywróci. Do końca miesiąca pilarze mają moc pracy, bo potem jest okres lęgowy ptactwa i wycinać nie będzie już można.

* * *

Król szczecińskich alimenciarzy, pan K. (zaległości 250 tys. zł) nagle się bardzo rozchorował i nie stawia się na wiele spraw sądowych, które wytacza innym, a inni jemu. Przedstawia zwolnienia lekarskie i pisze do sądów, by go zwolniły z kosztów. Widać szykuje sobie podkładkę, by nie pójść za kratki, gdyż w najbliższym czasie sąd może mu odwiesić 10 miesięcy bezwzględnej odsiadki.

* * *

„Może je przesunęło i odsłoniło całkowicie” – czytamy relację o znalezisku na plaży w pewnej gazecie wydawanej w Szczecinie przez niemiecki koncern. W tym przypadku morze odsłoniło nieznajomość ortografii przez dziennikarza. Z tejże gazety możemy także się dowiedzieć, że w Szczecinie są ulice 8 Lipca i 9 Lipca. Ciekawe, co te daty symbolizują?

* * *

W kwietniu zacznie się przebudowa ul. Jagiellońskiej na odcinku od al. Wojska Polskiego do placu Zamenhofa w Szczecinie. Usunięty zostanie asfalt, a na jego miejsce położona kostka granitowa, co już skłania do przypuszczeń, że jak nastąpi pod nią jakaś awaria, to po jej ponownym położeniu będzie przypominała chociażby ul. Karola Miarki. Chodniki będą w kolorze m.in. różowym i czerwonym. Zdaniem pomysłodawców ma to być miejski deptak. Kogo będziemy tam deptać? Może tego, kto to wymyślił…?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie