Środa 29 września 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (24.02.2017)

Data publikacji: 2017-02-24 11:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-25 19:30

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek jest królem – stwierdził przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Mieczysław Jurek. I nie bardzo wiadomo, czy chciał pochwalić włodarza Szczecina, czy też przypiąć mu łatkę?

* * *

Wszyscy posłowie PiS z naszego regionu głosowali na „słynnym” posiedzeniu Sejmu 16 grudnia ub. roku za ustawą o ochronie przyrody, która zezwala właścicielom drzew rosnących na prywatnych posesjach na ich wycinkę bez jakiejkolwiek zgody. Nawet sam prezes tak głosował, a teraz, jak zobaczył, co przegłosowano, zapowiedział zmianę ustawy, ale wyciętych drzew to już nie przywróci. Do końca miesiąca pilarze mają moc pracy, bo potem jest okres lęgowy ptactwa i wycinać nie będzie już można.

* * *

Król szczecińskich alimenciarzy, pan K. (zaległości 250 tys. zł) nagle się bardzo rozchorował i nie stawia się na wiele spraw sądowych, które wytacza innym, a inni jemu. Przedstawia zwolnienia lekarskie i pisze do sądów, by go zwolniły z kosztów. Widać szykuje sobie podkładkę, by nie pójść za kratki, gdyż w najbliższym czasie sąd może mu odwiesić 10 miesięcy bezwzględnej odsiadki.

* * *

„Może je przesunęło i odsłoniło całkowicie” – czytamy relację o znalezisku na plaży w pewnej gazecie wydawanej w Szczecinie przez niemiecki koncern. W tym przypadku morze odsłoniło nieznajomość ortografii przez dziennikarza. Z tejże gazety możemy także się dowiedzieć, że w Szczecinie są ulice 8 Lipca i 9 Lipca. Ciekawe, co te daty symbolizują?

* * *

W kwietniu zacznie się przebudowa ul. Jagiellońskiej na odcinku od al. Wojska Polskiego do placu Zamenhofa w Szczecinie. Usunięty zostanie asfalt, a na jego miejsce położona kostka granitowa, co już skłania do przypuszczeń, że jak nastąpi pod nią jakaś awaria, to po jej ponownym położeniu będzie przypominała chociażby ul. Karola Miarki. Chodniki będą w kolorze m.in. różowym i czerwonym. Zdaniem pomysłodawców ma to być miejski deptak. Kogo będziemy tam deptać? Może tego, kto to wymyślił…?

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ