środa, 16 października 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (20.11.2015.)

Chwasty tygodnia (20.11.2015.)

Data publikacji: 2015-11-20 11:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24 11:04
Wywietleń: 749 38841

Poseł Leszek Dobrzyński (PiS) zajmuje w sejmie wspólną trzyosobową ławę z posłanką Krystyną Pawłowicz. Może być więc spokojny, że jak zgłodnieje, to mu partyjna koleżanka dostarczy kebaba na salę obrad. Nieco cwanie usiadł debiutant sejmowy Artur Szałabawka, który zajął miejsce w ostatnim rzędzie, tuż koło drzwi wyjściowych do bufetu. Jest duża szansa, że nawet kamery TV go nie wychwycą, jak będzie wychodził coś przekąsić... 
* * *
Tak dobrego premiera jak Ewa Kopacz nasz region nie miał od dawna - stwierdził jej były doradca, a obecnie poseł PO Sławomir Nitras. Faktycznie, wiele pani premier zawdzięczamy, a zwłaszcza spadające z planów inwestycje, jak chociażby S3 do Świnoujścia i tunel prowadzący do tego miasta na wyspie. S. Nitras, tylko dzięki jej interwencji został posłem, gdyż przeniosła go na drugie miejsce z dziewiątego, więc ten teraz się odwdzięcza jak może. 
* * *
W Trzebiatowie trwają przygotowania do referendum w sprawie odwołania burmistrza Zdzisława Matusewicza, który zasłynął tym, że chciał podnieć nagle czynsze o 40 procent, doprowadził od upadłości Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, a latem wynajął niemieckim biznesmenem teren w Rogowie na trzydniowy festiwal techno, na którym gmina nie zarobiła ani grosza, w przeciwieństwie do organizatorów. Przypomnę, że Matusewicz chciał zostać senatorem z listy Kukiza, ale zebrał zaledwie 200 głosów poparcia. Teraz, jak ćwierkają szczygiełki, zapałał miłością do PiS. 
* * *
W przygranicznym Osinowie Dolnym powstaje nowy hipermarket, tyle tylko, że - jak zauważyli mieszkańcy - w starym budynku zbudowanym z płyt azbestowych. Zapewne sanepid i nadzór budowlany się być może tym zainteresują, ale z jakim efektem? Oby się nie okazało, że można jednak handlować żywnością w budynku z azbestu! 
* * *
Mariusz K. - „bohater” wielu moich artykułów, który od lat nie płaci alimentów na własną córkę (dług wynosi już 250 tys. zł) skazany został prawomocnym wyrokiem sądu na 10 miesięcy więzienia z zawieszeniem na 5 lat. Facet twierdzi, że nie ma pieniędzy ani też pracy, ale jak pisaliśmy - uczestniczył w egzekucjach komorniczych, eksmitował wczasowiczów z ośrodków wczasowych i wynajmuje się jako doradca u przeróżnych oszustów. Jeździ mercem ML oraz VW passatem. Tylko na alimenty na dziecko nie ma. Jest to kolejny wyrok w zawieszeniu dla K., ale do pudła go wsadzić nie można, gdyż zawiasy się nie zazębiają. Ale zawsze jest nadzieja, że coś się zmieni. Zmiany są bowiem teraz w modzie!
* * *
Jacek Lenart, projektant „alei kwiatowej” na placu Żołnierza w Szczecinie, nie wyraził zgody na realizację pomysłu mieszkańców, którzy w ramach obywatelskiego projektu chcieli postawić tam donice z kwiatkami, a nawet postawić budki, w których będzie można je sprzedawać. Lenart stwierdził, że to zeszpeciłoby to miejsce. Ale czy można zeszpecić coś, co jest już od początku samo w sobie szpetne?
* * *
Stowarzyszenie kibiców Pogoni zebrało 15 tys. podpisów pod budowę nowego stadionu. Niby legitymację kibola ma 50 tys. osób, ale na mecze chodzi zaledwie 5-7 tys. W czyim więc imieniu się ci kibice się wypowiadają?

M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie