czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (18.09)

Chwasty tygodnia (18.09)

Data publikacji: 2015-09-18 12:09
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-21 10:00
Wywietleń: 3015 21502

Posłanka PO Magdalena Kochan pojawiła się w PR Szczecin i plotła dyrdymały na temat „rewolucyjnych” zmian podatkowych jakie zaproponowała pani premier. Żadnej rzeczowej odpowiedzi nie usłyszałem - na tę panią głosu swojego nie oddam. A szczególnie już za stwierdzenie: „Dotrzymaliśmy spraw infrastrukturalnych”. Szczególnie jeżeli chodzi o „trójkę” do Świnoujścia, że nie wspomnę o przeprawie na wyspę, ale przecież posłanka już dawno stwierdziła, że promy to atrakcja dla turystów. Szczególnie tych, co musieli w sezonie stać w 4-godzinnej kolejce na przeprawie.
* * *
Senatora Sławomir Preiss, którego PO nie wstawiała na swoje listy wyborcze (za ekstrawaganckie surduty i marynarki?), bo wybrała lewicowego Grzegorza Napieralskiego partia ostrzegała, że jak wystartuje w wyborach - jako wolny strzelec - to wyleci z Platformy. Wystartował! A co będzie jak Preiss wygra z byłym liderem SLD? 
* * *
Zdzisław Matusewicz, burmistrz Trzebiatowa chciał wystartować do Sejmu z listy Kukiza (to taki piosenkarz, który chce być politykiem) w celu „rozbetonowania polskiej sceny politycznej”. Tyle tylko, że faceta poparło jedynie sto osób (wymóg był dwa tysiące podpisów) i musi obejść się smakiem. Niestety, nadal będzie rządził Trzebiatowem.
* * * 
Pewna partia zbiera w Szczecinie podpisy pod referendum, w którym mają paść dwa pytania: czy chcesz budowy nowego stadionu i czy jesteś za powstaniem w naszym mieście pomnika Lecha Kaczyńskiego. Ja proponuję jedno proste pytanie: czy chcesz, by nowy stadion nosił imię Lecha Kaczyńskiego?
* * *
Oj dostało mi się za chwasta z ub. tygodnia, kiedy napisałem, że pewna radna (wcale nie najmądrzejsza) stwierdziła, że syryjscy uchodźcy to „dzicz”. Klakierzy radnej, (jak sama twierdzi ma ich 5 tysięcy) dali mi popalić, a niektórzy stwierdzili nawet, że „chwasta” powinienem dać do autoryzacji tej pani (sic!). Nieco kontrowersyjny Kuba Wątły, prowadzący „Krzywe zwierciadło” w TV Superstacja stwierdził: „Banda i motłoch, to ci co wyładowują swoje frustracje o uchodźcach na fc”. Nic dodać, nic ująć!
* * *
Wojewoda szczeciński odwołał z funkcji radnej przewodniczącą Rady Gminy w Rewalu Agnieszkę Tasarz, która prowadziła działalność gospodarczą na mieniu gminy. Radna stwierdziła, że nie wiedziała, że bracia, z którymi prowadzi spółkę, wpisali ją do rejestru bez jej zgody. Szkoda tylko, że kobieta nie ma ambicji i nie zrezygnuje sama z mandatu, ale widocznie bracia jej tego zakazali. Taka siostra to skarb. Ten „skarb” na poniedziałkowej sesji nie wprowadził (po raz kolejny) do porządku obrad punktu o swoim odwołaniu. Honor to pojęcie wielu nieznane.
* * *
Kołobrzeski hotel „Bałtyk”, który jest własnością przewodniczącego Solidarności i jego psa Kacperka (znakomity dowcip rysunkowy Henryka Sawki), ma już nową nazwę: „Duda i przyjaciele”. 
* * * 
Wczoraj w Grodnie (były ośrodek rządowy) odbyło się otwarcie Centrum Współpracy Międzynarodowej, której patronuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, którego szefem jest były minister rolnictwa Artur Balazs. Na dachu ośrodka powstało SPA, w którym będą zażywały rozkoszy wiejskie dzieci, dla których obiekt ma „aż” 12 miejsc noclegowych. Złośliwcy twierdzą, że jest to ośrodek „Balazs i przyjaciele”. Ale ja w takie coś nie wierzę. 
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

do witeka
A gdzie tam jest słowo o jakiś spółkach UM?
2015-09-21 07:58:29
witek
jak pismak nie wie co sie dzieje w spolkach UM to niech nie zabiera glosu.w 1 jest zastraszanie nekanie oklamywanie i pajeczyna ma sie dobrze ---to sie tyczy zwiazkow zawodowych
2015-09-20 07:24:23
Dżabir Badr Udin
tak jest Kajak emigranci to sol tego kraju. niektorzy nietolerancyjni zabraniaja tej soli nawet w szkole ale i tak nas jeszcze poczuja w swojej slodkiej herbatce!
2015-09-20 06:25:16
Syf
5000 klakierów? To chyba łoskot zewsząd słychać;);)
2015-09-19 20:04:32
gumienczak
A ta mądra to ma więcej rozumku?
2015-09-18 16:37:13
Wyborca
Wiadomo, że Kocham to jest wulkan intelektu, ale po co taką babę wybierać?!
2015-09-18 10:37:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie