niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (18.05.2018 r.)

Chwasty tygodnia (18.05.2018 r.)

Data publikacji: 2018-05-21 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-24 18:26
Wywietleń: 1904 327892

Okazuje się, że TVP Szczecin reklamuje agencję towarzyską przy ul. Chodkiewicza, w mieszkaniu posła Gawłowskiego. Dziennikarze podali dokładny adres (telefon pewnie podadzą niebawem), ale nie pokazał się potem napis: „Audycja zawierała lokowanie produktu”.

* * *

Jak się okazuje hit o agencji towarzyskiej w mieszkaniu posła PO prawicowi dziennikarze otrzymali z  przecieków (czytaj: dostali do „łapy” tajne materiały z przesłuchań) z prokuratury i CBA, czym chwalił się Cezary Gmyz, niegdyś dziennikarz TV Republika, a dziś korespondent TVP w Berlinie. Informację jako pierwsze podało Radio Szczecin, gdzie jeden z dziennikarzy także ma dojście do przecieków ze służb i prokuratury.

* * *

Magdalena Ogórek, niegdyś kandydatka SLD na prezydenta Polski, a dziś prawicowa dziennikarka dostała żółtą kartkę od władz TVP za reklamowanie ciuchów i torebek renomowanych firm. Ogórek prowadzi także w Radiu Szczecin „Rozmowy pod krawatem”. Tu ciężko lokować produkt, ale można dorobić na nową torebkę za 9 tys. zł.

* * *

Rewalska policja wparowała na seminarium naukowe poświęcone 200. rocznicy urodzin Karola Marksa, myśląc, że jest tam propagowany komunizm. Działali na zlecenie prokuratora ze Szczecina, który na studiach zapewne mało uważał na zajęciach z filozofii i nie pamiętał doktryn Marksa. Za policję przeprosił naukowców minister Joachim Brudziński. Za niedouczonego prokuratora ze Szczecina Zbyszko spod Wawelu jeszcze się nie pokajał.

* * *

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz napisała o sobie lukrowaną laurkę w postaci płatnego ogłoszenia, że pod jej rządami gmina stała się krainą mlekiem i miodem płynącą. Nie wspomniała jednak o tym, że niemiecki biznesmen prowadzący stację benzynową w Osinowe Dolnym korzysta za friko z terenu gminy, gdzie wytyczył dojazd do stacji, nie płacąc za to ani grosza.

* * *

Powiatowy radny PO z Gryfina Marek Brzeziński zaatakował pizzą uczestnika demonstracji przed tutejszym sądem. Sąd uznał go za winnego i skazał na tysiąc zł grzywny. To kolejny radny powiatowy PO, który ma kłopoty z prawem. Niebawem przed sądem stanie członek zarządu powiatu Tomasz Siergiej, który niezbyt dokładnie wypełnił swoje oświadczenie majątkowe. Okazuje się, radny Siergiej, który jest dyrektorem targowiska „Canpol” w Osinowie Dolnym, zarobił w ub.r. tylko 20 tys. zł, czyli o 5 tys. mniej niż w 2016. Pensję obniżyła mu… własna teściowa, która jest szefem spółki.

Mirosław KWIATKOWSKI

 

 

 

Komentarze

heh
fajnie to brzmi "prawicowi" kiedy mowa o zwyklych komunistach
2018-05-24 17:42:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie