piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (18.01.2019)

Chwasty tygodnia (18.01.2019)

Data publikacji: 2019-01-18 08:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-18 21:35
Wywietleń: 1238 372104

Radna PiS Agnieszka Kurzawa złożyła interpelację do prezydenta Szczecina dotyczącą „incydentu politycznego w Filharmonii Szczecińskiej”. Czytamy w niej m.in.: „Podczas koncertu w Filharmonii Szczecińskiej 6 stycznia 2019 roku BBC Symphony Orchestra odbyła się premiera utworu skomponowanego przez Pana Pawła Szymańskiego, który dostał przyzwolenie również na swój happening polityczny prezentując koszulkę z hasłem «Konstytucja» jednoznacznie skojarzonym do pewnej grupy politycznej.(…) Podczas wspomnianego wydarzenia kompozytor został oświetlony reflektorami, a także miał przestrzeń do wyeksponowania swoich poglądów politycznych – ze świadomością władz Filharmonii”. A ja myślałem że konstytucja jest kojarzona jednakowo przez wszystkie grupy polityczne, które jej przestrzegają.

* * *

W Szczecinie odbyła się zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, w której nie mogły brać udziału służby mundurowe. Na szczęście rozkazy z Nowogrodzkiej nie obowiązują korpusu NATO, który przysłał na Łasztownię Rosomaka i żołnierzy.

* * *

Tomasz Siergiej, dyrektor targowiska Canpol w Osinowie Dolnym (pensja dwa tys. zł miesięcznie – decyzja teściowej, która jest prezesem spółki), oskarżył miejscowych mieszkańców, że oddali swój głos na obecnego burmistrza za alkohol i pieniądze. Siergiej niczego nie widział, ale słyszał o tym, tyle tylko że nie wie od kogo. Przed sądem zeznał, że przerażony był szczytem korupcji – gdyż wezwani przez niego do sądu mieszkańcy – żyjący z zasiłków, przyjechali na sprawę w Szczecinie gminnym busem. Wynajęli pojazd w gminnej spółce, zapłacili i przyjechali. Siergiej wezwał ich do sądu, ale nie zapewnił transportu i jest oburzony korupcją, bo gmina wystawiła za przejazd rachunek. Nie dziwię się, że nawet PO miało go dosyć w swoich szeregach.

* * *

Klub piłkarski Wisła Kraków płaci rocznie miastu 3 mln zł za korzystanie z miejskiego stadionu, na którym rozgrywa mecze ligowe (zespół trenuje w Myślenicach). W Szczecinie Pogoń za stadion nie płaci złotówki i domaga się budowy nowego, w którym mają być klimatyzowane salony dla VIP-ów, którzy konsumować będą tam kateringowe potrawy i pić nie tylko kawę, co pokazały pewne kolorowe pisemka.

* * *

Szczecińscy działacze PiS zostali w połowie zeszłego roku nominowani przez ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego na członków rady nadzorczej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Mecenas Zbigniew Bogucki jest przewodniczącym tego gremium, a mec. Bartłomiej Sochański sekretarzem. Tyle tylko że nie chcą ujawnić, ile za to dostają „papierów wartościowych”. Biuro prasowe PWPW reklamuje się sloganem: „Eksperci PWPW chętnie współpracują z mediami dzieląc się swoją wiedzą. Zachęcamy do kontaktu”. Ja kontaktuję się już prawie dwa tygodnie i ciągle jestem spławiamy, że odpowiedź jest już gotowa, tylko przełożeni muszą ją zatwierdzić. Widać tworzą naprawdę jakiś wartościowy dokument.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Do kp
A na stadionie jest knajpa? Ni mną. Więc żarcie przywożą. To jest katering. Z angielskiego
2019-01-18 21:27:32
.
"kateringowe potrawy" to jakie?
2019-01-18 20:43:23
Do osta
Stragany na cantpolu
2019-01-18 20:09:18
oset
Kwiatek TW Gems przecież umiłował sobie swoje wojenki o Cedyni, przecież to metropolia z którą tak wiele go łączy ? Może napisze co ?
2019-01-18 14:24:13
nie nowoczesny
cedynia jest więc teraz dowalamy rewalowi ale z ominięciem januszka z sandry...
2019-01-18 11:33:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie