Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (18.01.2019)

Data publikacji: 2019-01-18 08:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-18 21:35

Radna PiS Agnieszka Kurzawa złożyła interpelację do prezydenta Szczecina dotyczącą „incydentu politycznego w Filharmonii Szczecińskiej”. Czytamy w niej m.in.: „Podczas koncertu w Filharmonii Szczecińskiej 6 stycznia 2019 roku BBC Symphony Orchestra odbyła się premiera utworu skomponowanego przez Pana Pawła Szymańskiego, który dostał przyzwolenie również na swój happening polityczny prezentując koszulkę z hasłem «Konstytucja» jednoznacznie skojarzonym do pewnej grupy politycznej.(…) Podczas wspomnianego wydarzenia kompozytor został oświetlony reflektorami, a także miał przestrzeń do wyeksponowania swoich poglądów politycznych – ze świadomością władz Filharmonii”. A ja myślałem że konstytucja jest kojarzona jednakowo przez wszystkie grupy polityczne, które jej przestrzegają.

* * *

W Szczecinie odbyła się zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, w której nie mogły brać udziału służby mundurowe. Na szczęście rozkazy z Nowogrodzkiej nie obowiązują korpusu NATO, który przysłał na Łasztownię Rosomaka i żołnierzy.

* * *

Tomasz Siergiej, dyrektor targowiska Canpol w Osinowie Dolnym (pensja dwa tys. zł miesięcznie – decyzja teściowej, która jest prezesem spółki), oskarżył miejscowych mieszkańców, że oddali swój głos na obecnego burmistrza za alkohol i pieniądze. Siergiej niczego nie widział, ale słyszał o tym, tyle tylko że nie wie od kogo. Przed sądem zeznał, że przerażony był szczytem korupcji – gdyż wezwani przez niego do sądu mieszkańcy – żyjący z zasiłków, przyjechali na sprawę w Szczecinie gminnym busem. Wynajęli pojazd w gminnej spółce, zapłacili i przyjechali. Siergiej wezwał ich do sądu, ale nie zapewnił transportu i jest oburzony korupcją, bo gmina wystawiła za przejazd rachunek. Nie dziwię się, że nawet PO miało go dosyć w swoich szeregach.

* * *

Klub piłkarski Wisła Kraków płaci rocznie miastu 3 mln zł za korzystanie z miejskiego stadionu, na którym rozgrywa mecze ligowe (zespół trenuje w Myślenicach). W Szczecinie Pogoń za stadion nie płaci złotówki i domaga się budowy nowego, w którym mają być klimatyzowane salony dla VIP-ów, którzy konsumować będą tam kateringowe potrawy i pić nie tylko kawę, co pokazały pewne kolorowe pisemka.

* * *

Szczecińscy działacze PiS zostali w połowie zeszłego roku nominowani przez ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego na członków rady nadzorczej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Mecenas Zbigniew Bogucki jest przewodniczącym tego gremium, a mec. Bartłomiej Sochański sekretarzem. Tyle tylko że nie chcą ujawnić, ile za to dostają „papierów wartościowych”. Biuro prasowe PWPW reklamuje się sloganem: „Eksperci PWPW chętnie współpracują z mediami dzieląc się swoją wiedzą. Zachęcamy do kontaktu”. Ja kontaktuję się już prawie dwa tygodnie i ciągle jestem spławiamy, że odpowiedź jest już gotowa, tylko przełożeni muszą ją zatwierdzić. Widać tworzą naprawdę jakiś wartościowy dokument.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do kp
2019-01-18 21:27:32
A na stadionie jest knajpa? Ni mną. Więc żarcie przywożą. To jest katering. Z angielskiego
.
2019-01-18 20:43:23
"kateringowe potrawy" to jakie?
Do osta
2019-01-18 20:09:18
Stragany na cantpolu
oset
2019-01-18 14:24:13
Kwiatek TW Gems przecież umiłował sobie swoje wojenki o Cedyni, przecież to metropolia z którą tak wiele go łączy ? Może napisze co ?
nie nowoczesny
2019-01-18 11:33:00
cedynia jest więc teraz dowalamy rewalowi ale z ominięciem januszka z sandry...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ