piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (17.07)

Chwasty tygodnia (17.07)

Data publikacji: 2015-07-16 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-25 10:05
Wywietleń: 2647 4254

Energopol ma do 7 października br. zakończyć przebudowę al. Niepodległości w Szczecinie. Już dziś warto się założyć, czy termin ten zostanie dotrzymany. Osobiście stawiam na to, obserwując dotychczasowe prace firmy, że nie. Będą oczywiście aneksy, poszkodowani podwykonawcy i sto innych przyczyn. Narutowicza miała być przejezdna już wiele miesięcy temu - tak obiecywali szefowie spółki, ale słowa nie dotrzymali. Jak się pomylę i Energopol zdąży w terminie, to napiszę chwasta pochwalnego. Z kolei jak wygram, to...?
* * *
Największy skatepark w Szczecinie, zwanych przez niektórych Muzeum Przełomów (budowa pochłonęła 27 mln zł) nie zostanie otwarty nawet w październiku (który to już poślizg), bo dyrektorka nie uzbierała potrzebnych eksponatów.
* * *
Profesor Jan Miodek na spotkaniu z wczasowiczami w Pogorzelicy przejęzyczył się i nazwał miejscowość Pogorzeliskiem. Nawet najlepsi robią błędy.
* * *
Zachodniopomorskie SLD tworzy listy kandydatów do Sejmu. Dariusz Wieczorek powiedział, że będą alfabetyczne, więc prawdopodobnie będzie na końcu jako tzw. „czarny koń”? Całkiem sprytnie, bo jak wiadomo ostatni będą pierwszymi! „Spadochroniarzem” może zostać sam Leszek Miller, który ma już w stolicy przechlapane u towarzyszy partyjnych, a u Wieczorka ma chody.
* * *
Radny PO Łukasz Tyszler został siódmym wicedyrektorem szpitala w Zdrojach (więcej dyrektorów niż lekarzy?). Tyszler w swoim oświadczeniu majątkowym radnego podał, że prowadząc prywatną praktykę stomatologiczną osiągnął przychód 246,5 tys. zł, ale poniósł stratę 15 tys. zł, więc chciał zostać prezydentem Szczecina (złośliwi twierdzą, że PO wybrało go z łapanki), ale się nie udało. Teraz będzie dyrektorem szpitala, radnym (członek czterech komisji), wykładowcą na uczelni i dentystą (prywatna praktyka).
* * *
Trzech szczecińskich radnych: Paweł Bartnik (PO), Jan Stopyra (bezpartyjny) i Robert Stankiewicz (PiS) nie podają swoich adresów mailowych, wychodząc z założenie, żeby im mieszkańcy głowy nie zawracali. Także na linku „Dyżury radnych” panowie nie figurują.
* * *
10 kg narkotyków padło łupem policjantów - poinformowała TVP Szczecin Uspokajam: policjanci nic nie ukradli, a zrobili nalot na handlarzy.

M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”