Sobota 25 września 2021r. 
REKLAMA

Chwasty Tygodnia (17.02.2017)

Data publikacji: 2017-02-17 13:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-18 21:58

Poseł PiS i szef sejmowej komisji obrony narodowej Michał Jach powiedział, że jak partia powie, że ma być kandydatem na prezydenta Stargardu, to wystartuje w przedterminowych wyborach. – Jestem zdyscyplinowanym żołnierzem PiS – dodał w krótkich i żołnierskich słowach były oficer Wojska Polskiego. A swoją drogą, czy w PiS ktoś odmówi prezesowi?

***

Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Paweł M. połakomił się na przystawkę do wiertarki za kilkadziesiąt złotych, którą wsadził do kieszeni, co zauważyli ochroniarze. Teraz twierdzi, że o niej zapomniał i wyszedł ze sklepu nie zapłaciwszy za nią. Czy sąd dyscyplinarny uwierzy w to tłumaczenie?

***

Na stronie internetowej powiatu gryfińskiego zachęcani jesteśmy do pobrania nowego biuletynu „Powiat gryfiński”, który został wydany w kwietniu 2016 roku. Widać, że czas stanął w powiecie w miejscu.

***

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz zamieściła w prasie dwa ogłoszenia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmian studium uwarunkowań i zagospodarowania miejscowości Osinów Dolny. Pani burmistrz tak się pośpieszyła, że pomyliła daty, bowiem w poprawkowym ogłoszeniu możemy przeczytać, że projekt jest do wglądu od 16 lutego (od czwartku) do 17 marca, ale dyskusja publiczna odbędzie się już 3 marca. Ciekawe, co tak panią burmistrz przypiliło. Może nie co, ale kto? A przy okazji, w czwartek na stronach internetowych urzędu projektu nie było.

***

Prokuratura Regionalna w Szczecinie zatrzymała szajkę cwaniaków, którzy sprzedawali olej smarowny jako napędowy. Towar był oferowany na kilku stacjach paliwowych w Szczecinie, ale śledczy nie chcą powiedzieć, na których – z uwagi na dobro prowadzonego postępowania. A dobro właścicieli samochodów, którzy mogli zatrzeć silniki, już się nie liczy?

***

Spółka Holiday Park and Resort ze Śremu (właścicielem jest szef firmy pożyczkowej Bocian) buduje w Niechorzu osiedle 77 domków letniskowych. Inwestor zniszczył już latarnię, połamał chodniki i nawiózł tony piachu na ul. Wschodnią, ale tutejsza straż gminna bałaganu nie widzi i nie reaguje. Skąd ta niemoc? – pytają mieszkańcy.

***

„Gazeta Polska” zamieściła tekst, w którym można przeczytać, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie zorganizował wyjazdowe szkolenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, co jest oczywiście nieprawdą. Uwierzyła w to jednak publiczna rozgłośnia radiowa, z którą autor tego newsa współpracuje i powieliła niby sensację.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

roger
2017-02-18 21:34:59
a gdzie przeprosiny za zmianę imienia Gabrysi Kotowicz????? brakuje odwagi czy inteligencji????
jaki olej?
2017-02-18 14:26:52
Mi nieco wiedzy może brakować, ale nie sądzę, by sprzedawany był olej smarowy. W innych przypadkach opałowy, w jeszcze innych tzw. rolniczy czy rybacki istnieje na papierze. W rzeczywistości to zapewne zwykły ON, no, może bez odp. barwnika/znacznika chemicznego. Ale tańszy o akcyzę czy inny vat. Ot, taka magiczna pieczątka celnika. "Widzisz tę cysternę spirytu? trach i już jest cysterna rozpałki!"

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ