piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty Tygodnia (17.02.2017)

Chwasty Tygodnia (17.02.2017)

Data publikacji: 2017-02-17 13:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-18 21:58
Wywietleń: 2834 215351

Poseł PiS i szef sejmowej komisji obrony narodowej Michał Jach powiedział, że jak partia powie, że ma być kandydatem na prezydenta Stargardu, to wystartuje w przedterminowych wyborach. – Jestem zdyscyplinowanym żołnierzem PiS – dodał w krótkich i żołnierskich słowach były oficer Wojska Polskiego. A swoją drogą, czy w PiS ktoś odmówi prezesowi?

***

Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Paweł M. połakomił się na przystawkę do wiertarki za kilkadziesiąt złotych, którą wsadził do kieszeni, co zauważyli ochroniarze. Teraz twierdzi, że o niej zapomniał i wyszedł ze sklepu nie zapłaciwszy za nią. Czy sąd dyscyplinarny uwierzy w to tłumaczenie?

***

Na stronie internetowej powiatu gryfińskiego zachęcani jesteśmy do pobrania nowego biuletynu „Powiat gryfiński”, który został wydany w kwietniu 2016 roku. Widać, że czas stanął w powiecie w miejscu.

***

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz zamieściła w prasie dwa ogłoszenia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmian studium uwarunkowań i zagospodarowania miejscowości Osinów Dolny. Pani burmistrz tak się pośpieszyła, że pomyliła daty, bowiem w poprawkowym ogłoszeniu możemy przeczytać, że projekt jest do wglądu od 16 lutego (od czwartku) do 17 marca, ale dyskusja publiczna odbędzie się już 3 marca. Ciekawe, co tak panią burmistrz przypiliło. Może nie co, ale kto? A przy okazji, w czwartek na stronach internetowych urzędu projektu nie było.

***

Prokuratura Regionalna w Szczecinie zatrzymała szajkę cwaniaków, którzy sprzedawali olej smarowny jako napędowy. Towar był oferowany na kilku stacjach paliwowych w Szczecinie, ale śledczy nie chcą powiedzieć, na których – z uwagi na dobro prowadzonego postępowania. A dobro właścicieli samochodów, którzy mogli zatrzeć silniki, już się nie liczy?

***

Spółka Holiday Park and Resort ze Śremu (właścicielem jest szef firmy pożyczkowej Bocian) buduje w Niechorzu osiedle 77 domków letniskowych. Inwestor zniszczył już latarnię, połamał chodniki i nawiózł tony piachu na ul. Wschodnią, ale tutejsza straż gminna bałaganu nie widzi i nie reaguje. Skąd ta niemoc? – pytają mieszkańcy.

***

„Gazeta Polska” zamieściła tekst, w którym można przeczytać, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie zorganizował wyjazdowe szkolenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, co jest oczywiście nieprawdą. Uwierzyła w to jednak publiczna rozgłośnia radiowa, z którą autor tego newsa współpracuje i powieliła niby sensację.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

roger
a gdzie przeprosiny za zmianę imienia Gabrysi Kotowicz????? brakuje odwagi czy inteligencji????
2017-02-18 21:34:59
jaki olej?
Mi nieco wiedzy może brakować, ale nie sądzę, by sprzedawany był olej smarowy. W innych przypadkach opałowy, w jeszcze innych tzw. rolniczy czy rybacki istnieje na papierze. W rzeczywistości to zapewne zwykły ON, no, może bez odp. barwnika/znacznika chemicznego. Ale tańszy o akcyzę czy inny vat. Ot, taka magiczna pieczątka celnika. "Widzisz tę cysternę spirytu? trach i już jest cysterna rozpałki!"
2017-02-18 14:26:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie