sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (13.10.2017 r.)

Chwasty tygodnia (13.10.2017 r.)

Data publikacji: 2017-10-13 10:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-15 23:06
Wywietleń: 3351 296380

Piotr Misiło ze szczecińskiej Nowoczesnej, który przegrał wybory na szefa partii w regionie, zapowiedział, że teraz wygra wybory na szefa całej partii i wygryzie ze stanowiska jej założyciela Ryszarda Petru. Powodzenia!

* * *

Zdeklarowany rowerzysta z jednej ze szczecińskich gazet wpadł na pomysł, by nie wolno było jeździć po Szczecinie kierowcom samochodów w pojedynkę. W aucie powinien być przynajmniej jeden pasażer, dzięki czemu ruch na ulicach miast będzie mniejszy i łatwiej będzie zaparkować, a rowerzystom ułatwi to życie. A może rowerzyści wezmą na ramę pasażera, łatwiej będzie zmotoryzowanym.

* * *

Filip Chajzer, syn „starego” Chajzera, tego od proszku do prania, „błysnął” żartem na imprezie otwierającej powstały na Ustowie salon Fiata i Jeepa. Powiedział, że kiedy wylądował na lotnisku w Goleniowie, to w wypożyczalni samochodów zaproponowali mu citroena. – Chciałem samochód, a nie jakiegoś tam citroena – wypalił. Zapewne kiedy będzie chałturzył, otwierając gdzieś w Polsce salon tej francuskiej marki, powie, że fiat to nie samochód.

* * *

Już przeszło trzy tygodnie czekam jako członek Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na zgodę spółdzielni na dostęp do uchwał rady nadzorczej, ale zamiast zgody prezes przysłał do naczelnego gazety pismo, w którym stwierdził, że nie ukończył Wyższej Szkoły Pedagogicznej o kierunku „prace ręczne”. Pewnie, że nie ukończył, bo takiego kierunku nigdy nie było.

* * *

Trwa przebudowa ulicy Bogusława X w Szczecinie. Wczoraj o godz. 9.15 na placu było czterech robotników, w tym dwóch (przy placu Zgody) stało opierając się o barierkę (fotki wykonałem) w oczekiwaniu na coś, czego zapewne zabrakło. Trzeci stał oparty o koparkę i rozmawiał przez telefon. Pracował tylko jeden w okolicach ul. Małkowskiego. Wykonawcą jest firma Eurovia, która zawaliła termin oddania do użytku pod koniec września ul. Jagiellońskiej (bo deszcz padał) i przerzuciła część pracowników na Bogusława X. Teraz Eurovia wygrała przetarg na przebudowę ul. Arkońskiej.

* * *

Już dwa tygodnie stoją pachołki osłaniające zapadniętą studzienkę telekomunikacyjną na przejściu dla pieszych przy Bramie Królewskiej. Byle do wiosny…

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

@www
nie to zwykly cynik ktory realizuje polityke gw bo inaczej ten dyslektyk szybko straci robote. zobacz na lokalne dodatki. kazdy ma swojego "akr". stalin dawno powiedzial ze bron i auto nalezy sie tylko wladzy. i to robi ta gazeta, realizuje postanowienia kc
2017-10-15 22:52:07
WWW
Zdeklarowany miłośnik pedałów z pewnej szczecińskiej gazety jest chory psychicznie. Jego wymysły należy przemilczeć, nawet nie warto ich wyśmiewać. To przypadek klinicznej bicyklus fiksum.
2017-10-13 14:51:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie