niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (12.02.2016)

Chwasty tygodnia (12.02.2016)

Data publikacji: 2016-02-12 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-14 10:45
Wywietleń: 1008 117847

Marcin Mastalerek, który prowadził udaną kampanię wyborczą prezydenta i premier, wrócił do łask samego prezesa. Wcześniej odpadł, bo nie odebrał (ostentacyjnie) od niego telefonu i stracił miejsce na listach do Sejmu. Teraz dostał posadę dyrektora wykonawczego do spraw komunikacji korporacyjnej w płockim Orlenie. Będzie zarabiał dwa razy więcej jak poseł, a się nie przepracuje. Jednym słowem - trzeba wierzyć, że los może się odwrócić!
* * *
Poseł PiS Michał Jach, który był oficerem Ludowego Wojska Polskiego stwierdził, że w latach 80. była Żandarmeria Wojskowa. Nieprawda, była Wojskowa Służba Wewnętrzna. Zajmowała się głównie ściganiem żołnierzy, którzy uciekali z koszar na „lewiznę” (bez przepustki), a niekiedy także wysłuchiwała oficerów oraz żołnierzy i zapewne sporządzała notatki, które dziś niektórym sprawiają problemy. Tyle tylko, że według PiS raporty, które są na opozycję, są dobre, a na członków PiS niewłaściwe i zapewne sfałszowane. Ale od czego jest Antek Policmajster? On to wyjaśni. 
* * *
Dyrektor szczecińskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który powołany został miesiąc temu, złożył dymisję, bo okazało się, że jest kłamcą lustracyjnym. Kiedy trwał jego proces, człowiek walczył o życie i miał w nosie lustrację, a dziś musi się tłumaczyć, że wtedy się nie tłumaczył, że był czysty. Tyle tylko, że w ciągu miesiąca dyrektorowania zwolnił wszystkich szefów oddziałów terenowych agencji, którzy byli z niewłaściwej partii. Ba, niektórzy z nich na odebranie wypowiedzenia umów o pracę przyszli z przyczepioną do klapy marynarki partyjną koniczynką. 
* * *
Sylwester Chruszcz (poseł od Kukiza) chciał, by nasz kraj wybudował za 220 mln zł zasieki na granicy z Ukrainą. Jego zdaniem europarlament to jest kloaka, a polski Sejm to przy nim tylko szambo. To po co było pchać się do takiego smrodu?
* * *
Prezes Pogoni Jarosław Mroczek znowu z uporem maniaka chce nowego stadionu piłkarskiego i twierdzi, że można go wybudować za 120 mln zł (ma nawet projekt). To niech buduje, kto mu broni. Na biednego nie trafiło: ma dobrze kręcącą się firmę, ma klub, piłkarzy - to kto mu broni kupić teren i zacząć inwestycję. Ba, może na niej nawet postawić wiatraki wytwarzające prąd.
* * *
Po raz kolejny prokuratura wydłużyła śledztwo (do połowy marca) przeciwko znanemu szczecińskiemu gastronomikowi Pawłowi Golemie i jego synowi, których aresztowano trzy lata temu z wielką pompą i udziałem stu uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy CBA. Postawiono im zarzut, że dawali klientom karty rabatowe (takie daje każda knajpa w mieście każdemu, nawet studentom „z ulicy”), zniżki na imprezy (ceny na wesela są wszak negocjowalne) i zamawiali dla nich taksówki, za które płacili (widać było to wliczone w cenę imprezy). 
* * *
Minister środowiska zwolnił z zajmowanej funkcji dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Arletę Siarkiewicz-Hoszowską, która nie nadawała się na to stanowisko (konkurs wygrała dopiero za trzecim podejściem z poparciem PO) o czym wielokrotnie pisaliśmy. Nie było to w tym przypadku odwołanie polityczne, ale po prostu merytoryczne, bo czas najwyższy, by parkiem kierowała osoba kompetentna i znająca się na rzeczy. 
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Jurek
Zabiera pan głos w sprawie stadionu.Twierdzi że p.Mroczek sam powinien go wybudować.Proszę zerknąć na nowe stadiony ligowe.Właściciele Legii,Wisły, Cracovii i innych klubów NIE budowali stadionów za swoje pieniądze.Budowały je MIASTA.Nawet "biedna" Łódź buduje stadiony dla IV-ligowego Widzewa i III-ligowego ŁKS.W Lublinie i Sosnowcu też do ekstraklasy daleko... P.Mroczek nie jest"maniakiem",p.Mroczek chce żeby Pogoń grała na przyzwoitym stadionie.To nie są wielkie wymagania.
2016-02-14 10:43:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie