niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (1.06.2018 r.)

Chwasty tygodnia (1.06.2018 r.)

Data publikacji: 2018-06-01 07:00
Wywietleń: 2032 330731

Nitras to komediant, cyrulik z Połczyna i nie liczy się w sondażach w wyborach na prezydenta Szczecina, a Bartłomiej Sochański jest wysokomanewrowy i perspektywiczny - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba. Potem dodał, że „miejsce europosła Dariusza Rosatiego jest tam, gdzie szefa regionalnej Platformy Obywatelskiej”. Jednym słowem - grubo dowalił. Teraz czas na ripostę Rosatiego.
***
Polska Press z ośrodkiem Dobra Rada ogłosiła „w pełni reprezentatywny sondaż na temat wyborów prezydentów miast w Polsce”. Niestety, tak nie jest, gdyż PiS na prezydenta Kołobrzegu wystawia Macieja Bejnarowicza (pełni obowiązki wójta Rewala), a nie Krzysztofa Plewkę, jak podaje sondaż. W Szczecinie wygrać ma w pierwszej turze Piotr Krzystek, który według sondażu zdobędzie trzy razy więcej głosów niż Bartłomiej Sochański (PiS) czy też S. Nitras (PO). Reszta potencjalnych kandydatów się nie liczy.
***
Rada Nadzorcza Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przyznała jednogłośnie (to już jest tradycja) premie kwartalne (po ile? - to tajne przez poufne) trzem prezesom, za… No właśnie za co? Bo premie przyznaje się za zasługi, a nie jako dodatek do pensji, co nawet prezes rządzącej partii zrozumiał, w przeciwieństwie do Barbary Próchnickiej, szefowej RN w SSM.
***
Serwis TripAdvisor ogłosił ranking dziesięciu najlepszych lokali w Szczecinie. Wygrała knajpa na Podzamczu specjalizująca się… w bajglach, czyli bułkach z dziurką w środku. Były także trzy lokale egzotyczne, które serwują m.in. tajskie sajgonki w cenie od 15 do 28 zł, kaczkę na ostro (42 zł), kalafior w wykwintnym sosie z imbirem (25 zł) czy też pierożki Gyoza z farszem mięsno-warzywnym (18 zł). Taniej jest u „zwykłych Chińczyków”, jakich w Szczecinie nie brakuje. Najlepiej w tym gronie wypadł szczeciński pasztecik, który przyciąga smakiem i ceną 3 zł.
***
Tomasz Siergiej, dyrektor targowiska Canpol w Osinowie Dolnym (pensja 2 tys. zł miesięcznie) i jednocześnie członek zarządu powiatu gryfińskiego, ufundował kilka lat temu sztandar dla strażaków ochotników z Osinowa. Ci jednak odmówili jego przyjęcia z rąk Siergieja, więc sztandar przeleżał w magazynie. Teraz wypruto z niego nazwę Osinów i wyhaftowano Cedynia. Sponsor wręczył go z wielką pompą cedyńskim strażakom, którzy nie odmówili. Widać kampania wyborcza w Cedyni już się zaczęła.
***
To nie była ustawka, ale dżentelmeńska umowa pomiędzy rolnikami, że ja kupuję tę działkę rolną, a ty inną i nie będziemy podbijali między sobą ceny. W ten sposób skarb państwa stracił kilka milionów zł, ale najważniejsze, że ziemia nie wpadła w ręce obcych. Sąd wydał taki wyrok, a teraz prokurator ma zagwozdkę, czy składać apelację. Po co ryzykować? - chciałoby się rzec. No chyba, że się prokuratura z sądem dogada dżentelmeńsko: jeden wyrok, jak my chcemy, drugi - jak wy chcecie...

Mirosław KWIATKOWSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie