piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (03.03.2016)

Chwasty tygodnia (03.03.2016)

Data publikacji: 2017-03-03 06:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-03 06:21
Wywietleń: 1598 219617

Pan poseł premier Jarosław Kaczyński – tak trzeba nazywać szefa PiS. Stwierdził to stanowczo w radiowej dyskusji szczeciński radny tej partii pan Rafał Niburski.

***

– Można często zrobić coś, co jest czystą ideą, ale się nie sprawdzi – powiedział Jacek Lenart, szczeciński architekt z pracowni A4, twórca „dzieła” pod nazwą aleja betonowa na placu Żołnierza. Ideę może i miał dobrą, a wyszło jak wyszło (czyli beznadziejnie), o czym wszyscy wiedzą z wyjątkiem twórcy tego koszmarka.

***

W poniedziałek miało się odbyć w Pogorzelicy spotkanie sejmowej Komisji do spraw Gospodarki Morskiej poświęcone m.in. bazie rybackiej w Rewalu. Samolot z ministrem na czele nie doleciał. Poseł PiS Krzysztof Zaremba stwierdził, że wyjazd nie odbył się z przyczyn technicznych, bo rejsowy samolot nie wystartował z Warszawy. Samolot wystartował, ale nie wylądował w Goleniowie z przyczyn technicznych i musiał zawrócić do stolicy po dłuższym kołowaniu w powietrzu na wysokości Choszczna.

***

Poczta Polska wygrała przetarg na dostarczanie przesyłek sądowych, ale jest do tego nieprzygotowana. Odbierałem ostatnio „sądówkę” na poczcie przy ul. Jodłowej. Pani ją znalazła i kazała stanąć mi w kolejce do innego okienka, bo tylko w nim znajduje się jedyny tablet, na którym można złożyć elektroniczny podpis. Trzeba uważać, by nie „wjechać” na okalającą go ramkę, bo wtedy pani się pogniewa.

***

Znany szczeciński pieniacz sądowy Zbigniew Domian wytoczył mi pięć lat temu proces cywilny, w którym postawił mi kilkadziesiąt zarzutów. Do każdego z nich się musiałem ustosunkować, dołączyć dokumenty, co pochłonęło trochę czasu. W poniedziałek, dzień przed ogłoszeniem wyroku, Domian przysłał do sądu wniosek, że kserokopie dokumentów, jakie załączyłem, nie są dowodem w sprawie, gdyż są niewiarygodne i mam dostarczyć oryginały. A jak mam dostarczyć oryginał dyplomu ukończenia przez Domiana studiów na Uniwersytecie im. Łomonosowa w Moskwie, którego to dokumentu nawet sąd nie widział?

***

Piłkarze Pogoni przegrali dwukrotnie trzy do zera z poznańskim Lechem. Najpierw w lidzie, potem w Pucharze Polski, który mieli zdobyć – jak zapewniał trener i działacze. Ale to tylko marzenia, do realizacji których potrzebne są umiejętności i myśl szkoleniowa. No i oczywiście nowy stadion, na który mają zrzucić się kibice.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie