Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Zryty beret celebryty

Pewien celebryta usiłujący kiedyś bezskutecznie zostać prawdziwym zawodowym bokserem, a ostatnio zawodnikiem tzw. sportów walki, w ramach rekompensaty pręży się intelektualnie na ekranie jako jeden z nowych komentatorów telewizji publicznej. Tymczasem niedawno po raz kolejny ośmieszył swe starania, zdyskwalifikowany za niezgodne z regulaminem bicie i kopanie innego celebryty (podobno zresztą celowe, by „szoł” był lepszy).

Nieważne, dość że jako komentator dołączył do grona, w którym inny „szołmen”, kiedyś drobny złodziej (po wyroku), aktor (za studia artystyczne wystarczyło mu mechaniczne technikum), jest już telewizji gwiazdą.

Nie będę się wypowiadał na temat kompetencji obu panów w sprawach, które są im pewnie bliskie (świat społecznościowych mediów i show-biznesu), ale muszę przyznać, że powierzenie im roli opiniotwórczej w kwestiach od kultury po etykę (!) i politykę (także zagraniczną) zda się być śmiałym przesunięciem granic telewizyjnego dziennikarstwa.

Celebryci w ogóle idą teraz ławą przez media. Np. wykonawca piosenki o kropkowanych majteczkach wyszydza kultowego artystę rocka, że nikt go dziś nie zna, ale bywa gorzej, gdy wokalistka z talentem i przeszłością, udzielająca się w Sieci jako autorytet moralno-polityczny, podejmuje śmiało sztandar koronasceptycyzmu. Co z tego, że wykpiwana jest w memach, ma przecież swych wyznawców. Walczą z nią zresztą głównie inni celebryci, ale też, co niestety wygląda słabo i smutno (że muszą), ludzie poważni, profesowie medycyny…

Wiem, to norma światowa – przestajemy ufać autorytetom, więc zamiast specjalistów profesjonalistów zatrudnia się w mediach entuzjastów amatorów, ale dlaczego kreują one na autorytety ludzi pozbawionych takich cech i umiejętności, które by ich chociaż trochę predestynowały do starań w tym kierunku?

O kimś, komu wszystko się ze wszystkim pokręciło, i wydaje mu się, że jest kimś innym, młodzież zwykła mówić, że ma zryty beret. Berety raczej z mody wyszyły, ale celebryci zdają się dziś wyznaczać trendy.

ADL

Komentarze

Racjonalista
2020-11-30 13:35:27
Bardzo mądre słowa Panie redaktorze. Bardzo zastanawiający jest wysyp propisowskich komentarzy - wiadomo radny Matecki o to dba. Mistrzami taniego populizmu są zwolennicy majteczek w kropeczki i biskupa nic nie widziałem nic nie wiedziałem, Zero argumentów tylko powtarzana propaganda z wiadomości
Quistorp
2020-11-30 12:18:28
Trochę nawiążę do poruszanej tematyki, trochę ślizgnę się obok. Pojawiło się nowe zdjęcie profilowe W. Sz. Pana Redaktora. Automatyzm odezwał się w mojej spostrzegawczości. Kilka dni temu pojawiło się w jednej ze stacji TV zajawka o tym jak zamieściła swoje zdjęcie profilowe euro-posłanka , była Minister Nauki? / Edukacji ? W. Sz. Pani Anna Zalewska. Pomniejszyła żabi uśmiech ze swoimi wybielonymi ząbkami, PRL - owskiego chowu fryzurkę w fotoszopie zamieniła na stosowną i trendy. Automatycznie obserwator twitera były Wicepremier, minister finansów Marek Belka "palną" sobie swoją "fotkę profilową" . Fryzurkę , jak od wojującej nastolatki, uśmieszek szydercy, oczka jak u lalki Barbi . Tak teraz , wydaje mi się , że mamy do czynienia z metamorfozą zdjęcia profilowego W.Sz. Pana Reaktora. Nikomu wieku nie wymawiam. Ale przypomniało mi to jedną z bajek. (chyba Ezopa) Tam osioł ubrał na siebie skórę lwa, by straszyć inne zwierzęta. Rzeczywiście. Wszyscy uciekali przed "takim" lwem, i zachowali respekt. . Sytuacja się zmieniła, kiedy osioł zaryczał. Natychmiast zbiegły się te zwierzaki, które lubią nabijać się z jego osobowości. Z całym szacunkiem dla redakcji i czytelników.
No nie mogę...
2020-11-29 18:54:35
Przyganiał kocioł garnkowi. Przykro patrzeć na upadek publicysty, którego kiedyś ceniłem, a dzisiaj w każdym tekście wylewa swoje frustracje i jedzie tanim populizmem ośmiogwiazdkowców. Pora na emeryturę, drogi panie.
k....k12
2020-11-29 18:16:55
To lecimy w ten deseń. Pewien profesor po pobycie na wczasach w Kołobrzegu, zaproszony do jakichś mediów uskuteczniał swoje jeremiady, jak to ciemnota bez masek tłoczyła sie w ciżbie na deptaku, promenadzie, w kramikach, sklepikach, czy gdzie tam jeszcze w tym nieszczesnym nadmorskim miasteczku. I, że z tego bedzie taka zaraza, że nu( jak mawiała moja sąsiadka ze Wschodu). Jeśli do tego miasta zjechało tysiące średnio zamaskowanych, to natychmiast po wakacjach w Kołobrzegu powinna wybuchnąc fest epidemia wsród wszystkich słabych, cherlawych, starych itd itp. I podobnie powinno byc nad całym Bałtykiem w każdej mieścinie, A NIE BYŁO, wiec o kant d.... rozbic ten cały bełkot profesorski. I co za różnica kto bredzi? A jeśli bredzi profesor tym gorzej dla profesora, a nie dajmy na to Edytki, która nawet szkoły pszczelarskiej nie ukończyła, jak wieśc gminna niesie, wiec może ciszej nad tą trumną
Jarun
2020-11-29 16:26:28
Typowe pomówienia..."pewien celebryta" paplanina cykora. Jak nie masz odwagi -to nie pisz ! Pamiętaj, że nazwisko zobowiązuje /noblesse oblige/.
plar
2020-11-29 07:42:34
Bez przesady, przecież takie programy z celebrytami w roli ekspertów to kabaret.
TZ.
2020-11-28 19:05:53
Następny, który nie wie (a może wie, tylko udaje) o co chodzi w tej hucpie z koronawirusem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500