Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Tanie wysyłki zagraniczne z epaka.pl economy

Data publikacji: 2022-06-20 00:05
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-27 08:08

Wraz z potrzebą wysyłki paczki za granicę, pojawia się obawa o koszt tego przedsięwzięcia. A potrzeby takie pojawiają się coraz częściej w związku z chęcią wysłania prezentów dla przyjaciół, wsparcia dzieci uczących się za granicą, czy też przeprowadzką. Z usługą epaka.pl economy wysyłanie paczek za granicę wcale nie musi być drogie.

Czym jest usługa epaka.pl economy? Do jakich krajów można wysyłać przesyłki za pośrednictwem epaka.pl economy? Jak skorzystać z tej usługi?

epaka.pl już od 12 lat działa na rzecz zwiększenia swobody dostępu do usług kurierskich. Firma wychodzi poza zakres standardowych przesyłek na terenie kraju, starając się adresować zmieniające się potrzeby swoich klientów. Wynikiem tego są takie usługi jak epaka.pl biznes dedykowana przedsiębiorcom, którzy w ramach prowadzonej działalności korzystają z usług kurierskich (np. sklepy internetowe) czy też epaka.pl mini, która stwarza możliwość rozszerzenia działalności punktów usługowych w mniejszych miejscowościach o ofertę przesyłek. epaka.pl economy jest kolejnym dowodem, że to faktyczne potrzeby klientów kształtują ofertę firmy.

Czym jest epaka.pl economy?

epaka.pl economy to usługa, która umożliwia wysyłanie paczek za granicę po atrakcyjnej cenie. Wysyłki realizowane są we współpracy z liderem wśród przewoźników – firmą InPost oraz transportowane do magazynu Świata Przesyłek.
Za pośrednictwem epaka.pl economy paczki można wysyłać do wybranych krajów Unii Europejskiej, w tym do Niemiec, Austrii, czy Węgier. Listę krajów, do których prowadzone są wysyłki można sprawdzić w internecie na stronie www.epaka.pl lub poprzez kontakt z obsługą najbliższego punktu nadań i odbioru przesyłek.
Usługa epaka.pl economy jest znacznie tańsza w porównaniu do oferty poszczególnych przewoźników. Jednakże czas przesyłki jest nieco dłuższy i może wynieść ponad 2 dni robocze. Decydując się na wybór między epaka.pl economy, a ofertą pozostałych kurierów, należy przemyśleć, czy bardziej zależy nam na koszcie czy czasie dostarczenia przesyłki.

Jak skorzystać z epaka.pl economy?

Z usługi epaka.pl economy można skorzystać internetowo lub za pośrednictwem stacjonarnego punktu nadań i odbioru przesyłek.

 • Opcja internetowa:
 • należy wejść na stronę
 • www.epaka.pl
 • Następnie należy podać orientacyjne parametry przesyłki takie jak waga i rozmiar oraz wybrać kraj. W efekcie pojawi się lista dostępnych opcji wysyłki. Należy wybrać opcję „epaka.pl economy”
 • i wskazać adres odbioru przesyłki przez kuriera, np. w miejscu zamieszkania czy pracy.

Może zdarzyć się tak, że na liście dostępnych opcji nie będzie „epaka.pl economy”. Oznacza to, że usługa ta nie obejmuje wysyłek do danego kraju.

 • Opcja stacjonarna:
 • należy udać się do wybranego punktu nadań i odbioru. Lokalizację punktów można sprawdzić w wyszukiwarce internetowej:
 • https://www.epaka.pl/punkty-kurierskie , wpisując nazwę interesującej nas miejscowości.

Obsługa punktu przede wszystkim sprawdzi możliwość skorzystania z usługi epaka.pl economy i jeśli weryfikacja będzie pozytywna, kompleksowo pomoże ze wszystkimi formalnościami.

Jak przygotować przesyłkę do wysyłki w epaka.pl economy?

Bez względu na to, czy chcemy skorzystać z opcji internetowej czy stacjonarnej, należy zadbać o poprawne przygotowanie przesyłki. Należy pamiętać przede wszystkim o:

 • dopasowaniu opakowania do ciężaru przesyłki;
 • zabezpieczeniu ładunku poprzez zastosowanie wypełnienia;
 • zapakowaniu towaru w solidny karton (najlepiej z 5-warstwowej tektury falistej);
 • upewnienie się, że towar nie wystaje poza karton, a karton jest szczelnie zaklejony.

Stosowanie się do zaleceń jest bardzo istotne. W przeciwnym razie, paczka może zostać nie przyjęta do wysyłki (np. jeśli będzie zapakowana nie w karton, a owinięta jedynie folią stretch).
W przypadku, gdy chcemy nadać paczkę niestandardową, warto zapoznać się ze szczegółowymi wymogami (np. w zakresie wysyłki opon czy innych towarów wielkogabarytowych). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, można skorzystać ze wsparcia obsługi stacjonarnych punktów nadań i odbioru. Punkty te nie tylko oferują materiały do pakowania, ale służą również kompleksową pomocą.
epaka.pl economy to bezpieczna i tania opcja wysyłki za granicę. Sprawdź czy usługa ta obejmuje Twój kraj dostawy na: Cennik przesyłek zagranicznych