Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Rozliczamy PIT-37 przez internet — sprawdź, jak wybrać odpowiedni program

Data publikacji: 2022-02-02 11:26
Ostatnia aktualizacja: 2022-02-03 12:14

Za pomocą formularza PIT-37 rozliczają się m.in. podatnicy, którzy uzyskali wynagrodzenie z tytułu stosunku pracy, czyli umów o pracę, zlecenie lub o dzieło, a także osoby, które pobierają świadczenia emerytalne i renty. Najłatwiejszym sposobem wypełnienia zeznania podatkowego jest przesłanie go w formie elektronicznej. W tym celu należy wybrać odpowiedni program, który zapewnia nam łatwość obsługi i bezpieczeństwo szyfrowania danych. Jakie cechy jeszcze powinien posiadać? Podpowiadamy.

Łatwość i intuicyjność obsługi

Program do PIT-37, wykorzystywany jest przez znaczną grupę osób, ponieważ korzystają z niego wszyscy podatnicy, którzy posiadają umowę o pracę, zlecenie, o dzieło, emeryci, renciści, a także osoby, które otrzymują dochody z tytułu świadczeń przedemerytalnych, stypendialnych, Funduszu Pracy i wielu innych. Warto wiedzieć, że możesz rozliczyć PIT-37 przez internet. W tym celu dobrze jest postawić na dobry, intuicyjny program do PIT. 

Dobry program powinien krok po kroku przeprowadzić nas przez proces wypełniania PIT-u. W razie nieprawidłowości wskazać co wymaga poprawy, a po uzupełnieniu wszystkich danych powinien umożliwić nam wydruk formularza i zaniesienie go bezpośrednio do placówki urzędu jak i przesłanie go przez internet do US i przekazanie nam UPO, czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru, które informuje nas o tym, że PIT w wersji elektronicznej został przesłany do wskazanego przez nas Urzędu Skarbowego.

Darmowy program do PIT- 37

Wybierając program do rozliczenia PIT- 37 przez internet, warto skorzystać z bezpłatnych rozwiązań. Obecnie nie jest konieczne już wykupywanie licencji lub opłacanie abonamentu, aby móc skorzystać z takiego programu. W dzisiejszych czasach świetne darmowe oprogramowania dostępne są zarówno na telefon, laptop, jak i komputer. Nie trzeba ich pobierać na swój sprzęt, choć można to zrobić. Dobrze jest również postawić na system oferowany przez firmę, która od wielu lat działa na rynku i posiada doświadczenie w tworzeniu tego typu programów. 

Bezpieczny program do PIT- 37

Wybierając program do rozliczenia PIT- 37 trzeba zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo takiego systemu. Strona powinna posiadać certyfikat bezpieczeństwa SSL, który gwarantuje ochronę danych i przesyłania poufnych informacji. Strony, które korzystają z zabezpieczeń SSL, zapewniają swoim użytkownikom wysoki stopień bezpieczeństwa. 

Aktualny program do PIT- 37

Program do PIT- 37 powinien być aktualny. To znaczy, że co roku musi być dokonana w nim aktualizacja druków formularzy, a także przepisów prawnych i bazy danych Urzędów Skarbowych. Odpowiedni program do PIT powinien być zgodny z zasadami Ministerstwa Finansów i posiadać rekomendację Instytutu Polskiej Księgowości. W razie potrzeby dobrze jeżeli oferuje również wsparcie fachowców — zarówno doradców podatkowych, jak i technicznych.