Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Nie wiesz która polisa na życie jest najlepsza? Sprawdź ranking!

Data publikacji: 2021-10-18 00:06
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-18 00:06

Coraz popularniejszą opcją zabezpieczenia siebie i swoich bliskich jest ubezpieczenie na życie. Podpisując taką umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, możesz spać spokojnie, ponieważ otrzymujesz gwarancję wypłacenia odszkodowania w nieoczekiwanych sytuacjach. Która polisa na życie jest najlepsza? Czym się sugerować podczas jej wyboru? Sprawdź.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Choć lepiej nie myśleć, że coś złego może się wydarzyć, nieszczęścia się zdarzają i to najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie. Bez popadania w pesymizm i czarnowidztwa, zawsze lepiej jest być przygotowanym na to, co może przynieść życie. Przede wszystkim niezbędne jest wsparcie finansowe. To ono sprawia, że najtrudniejsze momenty, które się pojawiają, takie jak śmierć jednego z członków rodziny, a wraz z nią znaczne obniżenie poziomu dochodów, stają się bardziej znośne. Chociaż pieniądze nie zastąpią straty bliskiej osoby, to jednak prawda jest taka, że korzyści, które płyną z ubezpieczenia na życie, zapobiegną pojawieniu się kolejnych problemów w tej trudnej sytuacji.

Czy polisa na życie obejmuje tylko przypadki śmierci?

Już samo stwierdzenie „na życie” nasuwa odpowiedź, że podstawowa wersja polisy obejmuje właśnie przypadki naturalnej śmierci. Zawsze warto wykupić rozszerzenia, które obejmują m.in.

* zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku i wypadku komunikacyjnego,
* poważne zachorowanie,
* uraz ciała lub wypadek przy pracy,
* pobyt w szpitalu,
* rehabilitację,
* pomoc i opiekę medyczną,
* tymczasową niezdolność do pracy
* trwałe inwalidztwo.

Taka poszerzona forma ochrony jest przydatna szczególnie dla osób samotnych, które w wyniku utraty pełni sił i zdrowia, mogą liczyć na zabezpieczenie finansowe potrzebne do życia i rehabilitacji.

Gdzie kupić najlepsze ubezpieczenie na życie?

Pierwszą rzeczą, którą musisz ocenić przy wyborze polisy na życie, jest rodzaj zabezpieczenia, z którego chcesz skorzystać. Inne stawki będą obowiązywały, gdy chcesz, by zapewniała ona bezpieczeństwo finansowe Twoim bliskim na wypadek utraty lub zmniejszenia dochodów z powodu Twojej śmierci, a inne jeśli dodatkowo chcesz chronić siebie w sytuacjach niesamodzielności.

Przykładowo: ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie na życie dla 1 osoby w średnim wieku, która ma rodzinę 2+1, wykonuje stałą pracę biurową i zarabia powyżej 5000 zł, które obejmuje zgon, poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu i uszczerbek na zdrowiu?

W najtańszej opcji:

1. Uniqa – składka 40 zł miesięcznie – w przypadku zgonu wypłacana jest kwota 30 000 zł.
2. Ergo Hestia – składka 50 zł miesięcznie – za zgon wypłacane jest 10 000 zł.
3. Generali – składka 68 zł miesięcznie – kwota wypłacana w przypadku zgonu to 35 000 zł.

W najdroższej wersji:

1. Generali – składka 140 zł miesięcznie – w razie zgonu ubezpieczonego wypłacane jest 70 000 zł.
2. Uniqa – składka 120 zł miesięcznie – kwota wypłacana za zgon to 70 000 zł.
3. Ergo Hestia – składka 100 zł – wypłata za zgon wynosi 65 000 zł.

Oczywiście są to kwoty orientacyjne, ponieważ ich wysokość zależy dodatkowo od takich czynników jak stan zdrowia ubezpieczonego oraz wysokości kwoty ubezpieczenia. Dlatego zawsze niezbędne jest porównanie cen i korzyści produktów oferowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe, aby w każdym przypadku wybrać najbardziej konkurencyjny produkt. W doborze najkorzystniejszej oferty pomagają kalkulatory online np. dostępny na: https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Istotne jest, aby znać zakres ubezpieczenia, do którego będziesz uprawniony po wykupieniu polisy. Ponadto powinieneś znać wysokość świadczeń, które otrzymasz w każdym przypadku i zapoznać się z opcjonalnymi wariantami, które możesz dodać do swojego ubezpieczenia na życie. Warto pamiętać także o pozostałych członkach rodziny i w ramach tzw. polisy rodzinnej ubezpieczyć żonę, męża, dziecko itd. Ostatecznie z jednej polisy ubezpieczeniowej może korzystać nawet 10 osób pod warunkiem, że przynależą do jednego gospodarstwa domowego.

Ubezpieczenie na życie pozwala zarówno osobom uposażonym, jak i Tobie stawić czoła nieoczekiwanej sytuacji.