Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Mieszkanie dwupoziomowe – jak zaaranżować?

Data publikacji: 2021-10-05 00:03
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-07 08:27

Mieszkanie dwupoziomowe w bloku – jak dobrze zaaranżować dostępną przestrzeń i maksymalnie ją wykorzystać? Poniżej przydane wskazówki na aranżację dwupoziomowego mieszkania w bloku.
Dwupoziomowe mieszkanie niczym domek jednorodzinny. 

 

Nowoczesne budownictwo oferuje obecnie bardzo dużo możliwości. Dzisiejsi deweloperzy tak mocno rozwinęli budownictwo, że powstające w każdym większym mieście bloki, niczym nie przypominają swoich poprzedników z minionej epoki. Bardzo dobrym przykładem na potwierdzenie tych słów będzie mieszkanie dwupoziomowe. Jeszcze kilka lat wstecz każdy, kto marzył o większym metrażu w bloku, mógł liczyć zazwyczaj co najwyższej na zagospodarowanie strychu lub połączenie się z mieszkaniem obok. Teraz bez problemu można kupić od razu mieszkanie dwupoziomowe, które coraz więcej wspólnych cech ma z małymi domkami jednorodzinnymi aniżeli z małymi mieszkaniami w bloku.

Aby móc skorzystać w pełni z dobrodziejstw, jakie oferuje mieszkanie dwupoziomowe, dobrze jest po pierwsze znaleźć atrakcyjną ofertę — tutaj pomocna będzie na pewno strona obido.pl — oraz mieć pomysł, jak wykorzystać dostępny metraż oraz dwa poziomy. Wbrew pozorom nie jest to proste, jeśli faktycznie chcemy, aby metry, które mamy do dyspozycji były właściwie zaaranżowane. Dobrze jest zatem skorzystać z kilku rad i gotowych propozycji, które z całą pewnością pozwolą na szybsze i często ekonomiczne rozwiązania, które można zastosować w swoim mieszkaniu. 

 

Proste i skuteczne aranżacje w mieszkaniu dwupoziomowym 

Pierwszą podstawą wskazówką, którą warto zastosować, jest zbudowanie dwóch łazienek. Pierwsza, usytuowana na górze powinna być przeznaczona tylko dla domowników. Co więcej, w takowej dobrze jest znaleźć miejsce na pranie, które można składować oraz suszyć. Toaleta usytuowana na parterze będzie przeznaczona dla domowników, ale i dla gości, którzy, przychodząc w odwiedziny, nie będą musieli zwiedzać całego mieszkania, tylko po to, aby dostać się do toalety. Takie rozwiązanie to bardzo duże ułatwienie, stosowane w domach jednorodzinny, a które to może zostać przeniesione właśnie do mieszkania dwupoziomowego.

Kolejną cenną radą są schody, łączące parter z pierwszym piętrem. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie ich w taki sposób, aby prowadziły one na górę w sposób bezpieczny, przy jednoczesnym zajęciu jak najmniejszej liczy metrów kwadratowych. Dziś zbudowanie spiralnych schodów nie jest już problemem, a przy okazji takie schody wyglądają oryginalnie, dodając mieszkaniu powiewu nowoczesności.

Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie kuchni z salonem. Po pierwsze taki zabieg pozwala na zaoszczędzenie kolejnych cennych metrów, które mogą zostać wykorzystanie w inny sposób — jako wolna przestrzeń lub kolejny pokój. Drugim plusem jest funkcjonalność. Połączenie kuchni z salonem pozwala na wygodniejsze serwowanie posiłków, obsługę gości czy po prostu wygodę podczas codziennego oglądania TV lub spędzania czasu razem. W trakcie aranżacji mieszkania dwupoziomowego, sypialnie oraz pokoje lokatorów dobrze jest zaprojektować na piętrze, dzięki czemu goście, którzy będą przebywać w domu lub inni domownicy, nie będą przeszkadzać tym, którzy w swoich pokojach szukać będą chwili wytchnienia.