Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Mała kawalerka - jak urządzić przytulną sypialnię?

Data publikacji: 2022-04-12 00:04
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-12 00:04

Kawalerka to bardzo małe mieszkanie, zwykle jednopokojowe, w którym jedno pomieszczenie pełni funkcję sypialni, salonu i kuchni. Z pozoru może się wydawać, że bardzo trudno jest dobrze zaaranżować to wnętrze, jednak tak naprawdę nawet na tak małym metrażu można z powodzeniem wygospodarować wygodną przestrzeń do wypoczynku. Warto się zapoznać z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Jak wydzielić część sypialnianą w kawalerce?

Aby móc wydzielić część sypialnianą w małej kawalerce, w pierwszej kolejności trzeba zdecydować, w którym miejscu będzie się znajdywało łóżko. Najlepiej, żeby był to najciemniejszy kąt, w którym nie ma przeciągu i nie znajduje się w ciągu komunikacyjnym. Łóżko należy ustawić w taki sposób, żeby był do niego swobodny dostęp chociaż z jednej strony. 

Przestrzeń sypialnianą można oddzielić od reszty pomieszczenia np. za pomocą składanego parawanu lub ewentualnie ściany zbudowanej z płyt gipsowych. Bardzo ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest wybór rolety, którą montuje się na suficie i pozwala ona oddzielić miejsce do spania od reszty pokoju. Aby nie zagracać kawalerki niepotrzebnymi rzeczami, można po prostu odgrodzić poszczególne części pomieszczenia regałem z książkami. 

Wybór materacu

Bardzo ważną kwestią podczas meblowania każdej sypialni, także tej urządzanej w kawalerce jest wybór właściwego materaca. Dokonując zakupu materaca w Szczecinie, szczególnie renomowanej marki Hilding Anders, warto wziąć pod uwagę porady dostępne na stronie: https://materaceszczecin.eu/jak-wybrac-materac-do-domu/


Wybierając materac dla pary, należy zadbać o to, aby jedna i druga osoba mogły komfortowo wypocząć. Najlepiej dobrany produkt sprawia, że jedna osoba nie czuje w ogóle ruchów tej drugiej i nie jest przez nią budzona. Najlepiej sprawdzają się materace sprężynowe multipocket. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Jeśli jeden z partnerów ma jakieś szczególne wymagania, należy też wziąć pod uwagę materace antyalergiczne i przeciwodleżynowe. 

Ciekawy bonus - poduszka ergonomiczna

Aranżując sypialnię w kawalerce, warto także zwrócić uwagę różne, praktyczne dodatki dostępne na rynku jak np. poduszka ergonomiczna: https://materaceszczecin.eu/dla-kogo-poduszka-ergonomiczna/. Produkt tego typu to świetna ochrona kręgosłupa. Sprawia ona, że naturalne krzywizny są zachowane przez całą noc, a dodatkowo regeneracja mięśni i stawów jest znacząco przyspieszona. Istnieje wiele korzyści związanych ze stosowaniem poduszki ergonomicznej. Odciąża ona kręgi szyjne, które są narażone na skurcze i zmęczenie po całym dniu. Ponadto obniża ona napięcie mięśniowe, a także zapewnia leczniczy i komfortowy sen przez całą noc.

Na wybór poduszki ergonomicznej może się zdecydować każdy kto odczuwa różnego typu bóle w okolicach kręgosłupa, przede wszystkim po przebudzeniu. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują siedząc i mało się ruszają. Takie akcesorium z pewnością wpłynie na jakość snu. Aranżując sypialnię w kawalerce, warto przede wszystkim zdecydować się na wybór dobrego jakościowo materaca, który umożliwi zdrowy sen dla dwojga i skuteczną regenerację. Najlepszym rozwiązaniem są modele wskazywane przez specjalistów z zakresu zdrowia i rehabilitacji. Szczególnie wartym polecenia rozwiązaniem są materace Hilding rekomendowane przez https://www.zdrowykregoslup.pl.