Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Kto jest faworytem do zwycięstwa w Ekstraklasie?

Data publikacji: 2022-09-29 10:55
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-29 10:55

Ekstraklasa ruszyła, a parę ligowych kolejek już za nami. Było kilka mniejszych i większych niespodzianek, dzięki czemu, obecnie dużo trudniej wytypować, która drużyna zdobędzie tytuł Mistrza Polski. Kto jest faworytem do zwycięstwa w Ekstraklasie w sezonie 2022/2023?

Jeszcze kilka lat temu, głównym faworytem do zwycięstwa była Legia Warszawa. Obecnie jednak, gra warszawskiego klubu pozostawia wiele do życzenia, a sam klub powoli zaczyna odbudowywać się po katastrofalnym poprzednim sezonie. Nowy trener zaczyna powoli układać klocki zespołu ze Stolicy, ale sama forma legionistów jest sporą niewiadomą. Legia potrafi wygrać, kiedy nie jest faworytem, a kiedy wydaje się faworytem murowanym potrafi przegrać spotkanie. Obecnie bukmacherzy dają Legii dość duże szanse, na powrót na mistrzowski tron, jednak wydaje się, że jeszcze jest zbyt wcześnie, aby po katastrofie poprzedniego sezonu Legia sięgnęła po mistrza.

Lech Poznań, czyli aktualny Mistrz Polski, zaskoczył wszystkich i zaliczył bardzo zły początek sezonu, co przełożyło się na dość dalekie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Już na początku nowego sezonu, straty Lecha są spore, a sądząc po typach bukmacherów, Lech nie wydaje się zespołem, który obroni tytuł mistrzowski.

Zupełnie inaczej prezentuje się sytuacja wicemistrza, czyli zespołu z Częstochowy. Obecnie zdobywca Pucharu Polski oraz wicemistrz, jest wskazywany jako faworyt do zdobycia tytułu. Gra Rakowa może się podobać i jeśli nie wydarzy się plaga kontuzji, częstochowian należy upatrywać jako jednego z faworytów wyścigu o mistrzowski tron.

Sporym zaskoczeniem jest dyspozycja dwóch innych zespołów, Wisły Płock oraz Pogoni Szczecin, które na początku sezonu Ekstraklasy, zaskoczyły swoją formą. Najbliższe kilka kolejek pokaże, czy tak dobra dyspozycja obu zespołów jest efektem solidnie przepracowanego okresu przygotowawczego, czy chwilowym skokiem formy obu zespołów. Pomimo dobrych wyników, oba kluby nie są postrzegane przez bukmacherów jako faworyci do zdobycia tytułu Mistrza Polski.

Typy typami, jednak czasami pojawia się zespół, które w rundzie wiosennej wrzuca drugi bieg i który kończy swój wysiłek zdobyciem tytułu mistrzowskiego (np.: Piast Gliwice kilka lat temu). Czy tak będzie tym razem? Obecnie zdecydowanym faworytem do objęcie tytułu Mistrza Polski jest Raków Częstochowa, który według wielu ekspertów ma największe szanse sięgnięcia po koronę. Do Ekstraklasy powrócił Widzew Łódź, który szans na zdobycie tytuły raczej nie ma, o tyle zespół z Łodzi, może ostro namieszać w tabeli i urwać kilka kluczowych punktów faworytom wyścigu o mistrzostwo.

Początek sezonu jest niezwykle trudnym czasem, aby mówić o faworytach do zdobycia tytuły Mistrza Polski. Praktycznie co kolejkę tabela Ekstraklasy ulega przetasowaniu, faworyci przegrywają, a zespołu teoretycznie słabsze wygrywają. Patrząc jednak na to w jaki sposób wyglądała walka o mistrzowski tron do tej pory, może okazać się, że zostanie nim zespół, który obecnie w ogóle nie jest brany pod uwagę. W Ekstraklasie pojawiają się emocje, co bardzo podoba się przede wszystkim kibicom, którzy widzą, że ich zespoły mają jeszcze o co grać, bo przecież nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte.

Śledzisz Ekstraklasę? Sprawdź pewne typy bukmacherskie na Sport.Betfan.pl. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018