Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Klawiatura mechaniczna - jest ważniejsza niż Ci się wydaje

Data publikacji: 2021-12-28 00:07
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-04 14:25

Co jest najważniejsze dla gracza komputerowego? Odpowiedź nasuwa się sama i jest banalnie prosta - komputer. Są jednak rzeczy, które wcale nie są mniej istotne, jednak ich przytoczenie nie jest aż tak oczywiste. Należy do nich również - myszka, podkładka pod myszkę i klawiatura.

Czego potrzebują komputerowi gracze?

Myszka powinna dobrze leżeć w dłoni, a mata pod nią powinna sprawiać, że mysz sprawnie po niej przejeżdża. Z klawiaturą sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Czy wystarczy zwykła, przeciętna klawiatura, którą większość osób ma w domu - taka, którą dostaniemy w każdym sklepie komputerowym oraz - czasem - w większym supermarkecie? Dla zwykłych osób, które używają komputera do użytku codziennego, do pracy lub pisania – jak najbardziej. Jednak wszyscy, którzy są miłośnikami różnego rodzaju gier komputerowych,mogą być usatysfakcjonowani takim sprzętem - po prostu nie sprosta ich wymaganiom. Oczekiwania graczy wobec klawiatury znacznie różnią się od zwykłego użytkownika. Najlepsza będzie klawiatura mechaniczna.

Klawiatura mechaniczna - czym właściwie jest?

Czym jest klawiatura mechaniczna? To klawiatura gamingowa stworzona specjalnie na potrzeby graczy. Jest ona skonstruowana tak, by sprostać potrzebom nawet najbardziej zaawansowanych graczy, spędzających przed komputerem bardzo długie godziny w ciągu dnia (lub też nocy).Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, kiedy mówimy o tego typu klawiaturach, jest zwykle podświetlenie. Standardowe klawiatury zazwyczaj takiego nie posiadają -mechaniczne natomiast już tak. Można je dowolnie zmieniać - producenci oferują różne kolory np. zielony, niebieski, czerwony, żółty, różowy, fioletowy, pomarańczowy, które można samodzielnie dopasować do swoich preferencji. Opcją, którą również można wybrać,jest zdecydowanie się na tryb, w którym barwy samodzielnie się zmieniają co jakiś czas np. co kilka sekund, płynnie przechodząc z jednej w drugą.

Funkcjonalność przede wszystkim

Innymi rzeczami, już mniej oczywistymi, które wyróżniają klawiatury gamingowe są -osadzenie klawiszy i ich wysokość, a także reakcją na dotyk - podczas gier wymagających refleksu, ciężko jest osiągać wysokie wyniki, jeżeli klawisze wymagają mocnego i zdecydowanego naciśnięcia - to zabiera cenne ułamki sekund, które jednak są bardzo ważne w różnych rozgrywkach i to one składają się na ostateczny, decydujący wynik podczas rywalizacji. Dlatego klawiatura powinna być czuła. Istotna jest również żywotność klawiszy - nawet przy wieluset tysiącach kliknięć, z klawiszami nic nie powinno się stać - ich jakość wciąż powinna zostać na takim samym poziomie. Co więcej - przyciski w klawiaturach gamingowych bez problemu działają nawet przy kilkudziesięciu milionach wciśnięć. Można docenić aktywację klawisza, który zaczyna działać już w połowie naciśnięcia - to sprawia, że - aby zaczął działać - wystarczy użyć bardzo niewielkiej siły.

Nie tylko dla graczy

Klawiatura mechaniczna jest wręcz niezbędna dla zaawansowanych graczy. Będzie również dużym ułatwieniem dla osób, które dużo piszą - hobbystycznie lub ze względu na specyfikę swojej pracy, dlatego pisarze i copywriterzy powinni się intensywnie zastanowić nad jej zakupem - może bardzo usprawnić im pracę. Zdecydowanie jest to przedmiot, w który powinien zainwestować każdy, kto na co dzień używa klawiatury i ceni sobie wygodę oraz szybkość swojej pracy.