poniedziałek, 17 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Żołnierzowi przystoi?

Żołnierzowi przystoi?

Żołnierzowi przystoi?
Data publikacji: 2016-01-10 10:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:00
Wywietleń: 514 90953

Nasz Czytelnik przysłał wpis internetowy, którego - jego zdaniem - autorem jest żołnierz 12 brygady zmechanizowanej w Szczecinie. Problem polega na tym, że ma w nim nawoływać otwarcie do przemocy i zabijania. Reprezentanci jednostki mówią, że wpis jest „przykry", ale nie należy go wiązać ze służbą wojskową czy mundurem.

Czytelnik przesłał nam wpis Patryka Wallasa, który jest komentarzem do informacji o prowadzonej przez jeden ze szczecińskich lokali akcji zbierania starych rowerów dla uchodźców mieszkających w ośrodku pod Löcknitz. „Myślałem, że Stojaki to grupa homoseksualistów, a to jednak knajpka. Wypadałoby im zacząć robić dobrą reklamę... Nie podpalić bo mają suczki ubezpieczenie. Najlepiej przesiadywać tam i zachowywać się jak patola żeby odstraszyć ludzi a właścicielowi pluć w twarz. Śmiecie. Nadejdzie kiedyś czas... Kill... Ps. może ktoś ich zna? Wie gdzie mieszkają?"

Według Wiktora, który napisał do naszej redakcji, jest to otwarte nawoływanie do przemocy i zabijania. O z pewnością nie licuje z godnością polskiego żołnierza, bo p. Wallas jako miejsce pracy wskazuje... 12 brygadę zmechanizowaną ze Szczecina. Rzecznik prasowy jednostki dystansuje się zarówno od wpisu jak i odpowiedzialności brygady za takie sformułowania.

- Profile na FB mają to do siebie, że wiele osób  ukrywa swoją tożsamość,  sądząc że nie będą rozpoznawalni i będą mogli wypisywać różne bzdurne rzeczy w Internecie - mówi kapitan Janusz Błaszczak z 12 brygady. - Osoba, która Państwu przesłała tego screena- również  ukrywa swoja tożsamość.  A co do samego tekstu , to proszę pamiętać że nie mamy prawa i nie monitorujemy prywatnych profili naszych żołnierzy - bo prawdopodobnie jest to żołnierz naszej JW. Ale czasami trafiają się takie „kwiatki” i jest to o tyle przykre, że są to opinie dorosłych przecież ludzi - obywateli naszego kraju i nie wiązałbym tego ze służbą wojskową i mundurem. Każdy z nas może mieć, i ma prawo  do wyrażania swoich poglądów, co nie ma wpływu na to jakim się jest żołnierzem, policjantem, strażakiem czy innym funkcjonariuszem publicznym. ©℗

(ArR) 

Komentarze

Filipinka i Mania...
Won do niemiec!!!!
2016-01-12 15:56:21
Kali
To porostu zbyt przesiąknięta agresją wypowiedź z której sensem ,,nie dla islamu,, zgadza się 95% społeczeństwa. Mnie też bulwersuje pomoc dla gwałcicieli i terrorystów. Aha i póki profil istniał było tam wyjaśnione dlaczego ta agresja - dziesiątki polskich-szczecińskich rodzin nie ma na węgiel i marzną. Uchodzcy dostają sporo gotówki. Połączcie fakty. A i sprawdzcie jakie gazety wspierają tę akcje.
2016-01-11 10:14:58
Swietłana
Żołnierz nie żołnierz, każdy ma prawo wyrażać swoją opinię na portalach społecznościowych. Poza tym co robi po pracy jego sprawa. Dziwię się, że Kurier zajmuje się takimi tematami. Zajmijcie się zagrożeniem ze strony islamistów, których niemiaszki lokują kilka kilometrów za naszą granicą.
2016-01-10 20:52:20
Rox
Wiadomo, że nie powinien aż tak dosłownie wyrażać swojego zdania na portalu społecznościowym, ale nie przesadzajmy i nie róbmy z tego tragedii narodowej. Skoro autor nie jest anonimowy to czemu facet który donosi nie chce się ujawniać? Pewnie jest za islamizacją... A co do Stojaków, przez taką akcję raczej im nie wróżę kariery na rynku, bo sam fakt że właściciele kochają ciapatych jakoś mnie nie zachęca do wizyty w tym lokalu, a nie daj Boże jeszcze się któryś wysadzi w imię tego tam... Także Stojaki się kończą, wojsko wraca do swoich zadań, a Wy dajcie sobie luz, bo są sprawy dużo ważniejsze, niż taka gównoburza o nie wiadomo co. Pozdrawiam.
2016-01-10 18:26:30
Wojtek
Przecież powiedział żeby nie palić tylko przesiadywac, cojawyzej napluc w twarz. Należy im się. Kiedy wy ludzie zdejmiecie klapki z oczu i zaczniecie myśleć?
2016-01-10 14:11:35
Do Stojaków nie chodzimy
A kogo ma bronić polski żołnierz? Polaków, czy islamskich nachodźców i ich pomagierów? Nie dziwię się, że w człowieku, który ma życie nadstawiać dla rodaków obrzydzenie wywołują niektóre inicjatywy osób, które najwyraźniej mają problem z identyfikacją własnej przynależności.
2016-01-10 13:09:33
Filipinka
"Nie podpalić bo mają suczki ubezpieczenie. Najlepiej przesiadywać tam i zachowywać się jak patola żeby odstraszyć ludzi a właścicielowi pluć w twarz. Śmiecie. Nadejdzie kiedyś czas... Kill... Ps. może ktoś ich zna? Wie gdzie mieszkają?" Komentarz "dowódcy" "Osoba, która Państwu przesłała tego screena- również ukrywa swoja tożsamość. A co do samego tekstu , to proszę pamiętać że nie mamy prawa i nie monitorujemy prywatnych profili naszych żołnierzy - bo prawdopodobnie jest to żołnierz naszej JW" Strach się bać, psychole z bronią w ręku.
2016-01-10 10:34:30
Mania
Jeżeli ten człowiek jest żołnierzem to wstyd!. Takich ludzi nie powinno być w Armii. Mundur to czegoś zobowiązuje. A wypowiedź kapitana Janusza Błaszczaka z 12 brygady to też wstyd dla Armii.
2016-01-10 10:22:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy