czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wspieram.to i SBO

Wspieram.to i SBO

Wspieram.to i SBO
Data publikacji: 2018-05-21 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 1664 328762

Miasto zyskało nowego partnera, który pomoże w działaniu najnowszej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. To lokalny portal internetowy wspieram.to. Dzięki niemu projektodawcy oraz głosujący zyskają nowe narzędzie w prezentacji zgłoszonych pomysłów.

W poniedziałek przedstawiciele władz Szczecina zaprezentowali nowego partnera.

- Każdego roku coś zmieniamy w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Chodzi o to, żeby mogły brać w nim udział różne grupy społeczne. Teraz rozpoczynamy współpracę ze szczecińskim portalem internetowym wspieram.to. Wchodzimy więc na kolejny etap SBO - zapewniał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

- Chodzi nam o to, żeby w ramach SBO pojawiały się projekty najwyższej jakości. Ale również, żeby w głosowaniu nad nimi brało udział coraz więcej głosujących. W poprzednich edycjach mieliśmy sygnały, że mieszkańcom brakuje informacji na temat zgłoszonych projektów, że brakuje możliwości skomentowania ich, wypowiedzenia się na ich temat, projektodawcy sygnalizowali, że nie ma odpowiednich narzędzi, aby promować ich pomysły. Teraz współpraca z portalem ma to zmienić - dodał Daniel Wacinkiewicz, wiceprezydent Szczecina.

- Wspiera.to powstało pięć lat temu w Szczecinie. Zrealizowaliśmy ponad dwa tysiące projektów na kwotę 18,5 miliona złotych. Nasza rola we współpracy z miastem rozpocznie się tuż po zakończeniu selekcji zgłoszonych projektów. Wtedy my m.in. zajmiemy się jego prezentacją - stwierdził Marcin Galicki, założyciel wspieram.to.

Do 3 czerwca tego roku można składać propozycje do najnowszej edycji SBO. Do zagospodarowania jest 9 mln zł. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji. Projekty mogą być: ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy. Na te przeznaczono z całej puli 2,7 mln zł (maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć tej kwoty); dzielnicowe duże -  budżet na każdą dzielnicę (Północ, Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód) to kwota 1,26 mln zł (wartość jednego projektu powinna mieścić się od 157,5 tys. zł do 1,26 mln zł) oraz dzielnicowe małe - budżet na każdą dzielnicę (Północ, Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód) to kwota 315 tys. zł. Maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć 157,5 tys. zł, co oznacza, że w poszczególnych dzielnicach będą realizowane przynajmniej dwa projekty z tej kategorii. Wnioski można składać drogą elektroniczną logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjną poprzez wypełnienie i złożenie formularza zgłoszeniowego w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

W tym roku mieszkańcy Szczecina mogą skorzystać z nowych narzędzi, które ułatwią im pracę nad projektami SBO. Do dyspozycji będzie m.in. cennik miejski - zestawienie kosztów poszczególnych składowych inwestycji, który ma pomóc w przybliżeniu oszacować koszty projektów; infolinia - pracownicy urzędu oraz jednostek organizacyjnych pomogą mieszkańcom znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania na temat tworzonych projektów bądź procedur SBO; oraz mapa - uruchomiona wraz ze startem naboru wniosków pomoże mieszkańcom sprawdzić, czy teren, na którym chcą, by powstał ich projekt, jest własnością miasta.

Wspieram.to należy do Grupy Crowdfunding Polska, zrzeszającej topowe polskie platformy oferujące narzędzia do finansowania społecznościowego, subskrybcyjnego i sportowego oraz agencję wyspecjalizowaną we wspieraniu osób kreatywnych. ©℗

(dar)

Komentarze

k-2
A co z transparentnością liczenia głosów? Znowu będzie ponad 4 tys nieważnych głosów?
2018-05-21 19:51:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie