poniedziałek, 19 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wieczorek: „Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanieWieczorek: "Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie"

Wieczorek: „Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanieWieczorek: "Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie"

Wieczorek: „Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanieWieczorek: "Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie"
Data publikacji: 2019-07-16 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 15:16
Wywietleń: 1841 402850

Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - tak Dariusz Wieczorek, szef zachodniopomorskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, skomentował niejasną sytuację opozycji, która nie zdecydowała jeszcze, w jakiej konstelacji pójdzie do wyborów parlamentarnych. Przyznał także, że wyborcom należą się przeprosiny.

- Wyruszamy do gmin, powiatów, wręczając mieszkańcom regionu konstytucję i przypominając, że współudział w jej tworzeniu miał Sojusz Lewicy Demokratycznej - mówił polityk podczas wtorkowej konferencji na Wałach Chrobrego. - Chcemy rozmawiać o programie, o tym, co dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego jest najważniejsze, przygotowaliśmy specjalne ankiety.

Wieczorek przyznawał, że nie wie jeszcze, jaki kształt przybiorą listy opozycyjne. Ostateczne decyzje prawdopodobnie zapadną w środę.

- Koalicję Europejską tworzyło pięć ugrupowań, które samodzielnie podejmują decyzję - dodawał. - Na dziś są dwa realne scenariusze. Nie ma KE. Drugi: taka koalicja jest dalej, łącznie z PSL-em.

Deklaracje ludowców, że do KE nie wejdą, Wieczorek skwitował stwierdzeniami, że "wiele w polskiej polityce widział" i "w polityce nie ma rzeczy niemożliwych".

- Wyborców trzeba przeprosić za to, że tak długo twa. Nikt w SLD nie spodziewał się, że po osiągnięciu wyniku 38,5 proc., ktoś będzie się zastanawiał nad tym, że KE ma nie trwać dalej - stwierdził. - Stało się tak, jak się stało. SLD od początku mówiło, że ten projekt powinien trwać nie tylko na wybory europejskie, ale i na wybory parlamentarne. Szanujemy każdą decyzję naszych partnerów i jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie.

Dodał, że jakkolwiek potoczy się sytuacja w skali kraju, to koalicja rządząca w sejmiku zachodniopomorskim - PO i PSL - mająca tu większość dzięki radnemu SLD, Stanisławowi Wziątkowi - jego zdaniem nie jest zagrożona.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Dariusz Wieczorek i Teresa Szymańska (lider SLD w Policach) będą spotykać się z wyborcami.

Komentarze

Lenin żyw w Mauzoleum
Towarzyszu poszukajcie wsparcia internacjonalistycznego - może Wenezuela? może Filipiny a co Ziuganowem z Rosji - brak jemu co prawda armii i NKWD a co z Kubą?
2019-07-17 16:19:58
Przyjaciel Kitrasa
Towarzysz Wieczorek jak Wołodia Ilijcz pseudo rewolucyjne Lenin,wiecznie żywy.
2019-07-17 13:36:49
A jaka... KON-STY-TUC-JE
Chca wreczac i na po-dwieczorek... zapewne tylko ta Swoja z Lewackich czasow !!!
2019-07-17 13:07:09
No to
Czas najwyzszy i na Wasze rozwiazanie... a nie kolejne "PO-wiazanie" ? I nie zawracajcie Ludziom wiecej D... !!
2019-07-17 12:30:44
Mirunio
Na emeryturę dziadziu a nie pchasz się do polityki
2019-07-17 09:37:05
Paszoł won!
Towarzysze, swoje już zrobiliście i Polskę zniszczyliście - nigdy więcej.
2019-07-17 07:03:53
I wezcie sie wreszcie
i Wy SLD-owcy za normalna prace... gdyz ilez lat chcecie jeszcze zyc... za Pieniedze Podatnikow ?/!!
2019-07-16 23:59:36
A w Imie czego...
i PO KIM... skopiowal Facet "ten wasik" ??
2019-07-16 23:54:52
Biedni wyborcy w powiatach
My w tych powiatach to mamy przechlapane wszyscy chcą przyjeżdżać w wakacje i zasłaniać nam słońce. Nie mogą po prostu napisać listu o co im chodzi? Przez to zwiększa się ilość CO2 w powiatach.To jest antyklimatyczne!
2019-07-16 22:20:11
Prawdziwa Lewica
Jeśli SLD jest gotowy na każdy scenariusz to każdego kto ma serce po lewej stronie uwiera świadomość że jeśli SLD wystartuje osobno to będzie nadal poza parlamentem. Ale czy to źle że jest poza parlamentem?
2019-07-16 22:15:05
Szczeciniak
Precz z komuną, panie Wieczorek.
2019-07-16 21:45:59
Pan Kleks
Towarzysze gotowi na każde rozwiązanie?No to się rozwiążcie ku chwale Ojczyzny.
2019-07-16 19:36:35
No
bo jestesmy totalnie zdesperowani brakiem lukratywnych stołków! Od czasu mega afery naszych rządów i PeSLu z lat 2000... nikt nie chce nas dopuscic do władzy! Litości - zrobimy wszystko aby powrócić! Pomożeta powrocic do starych czasow !? Jestesmy gotowi na kazde rozpasanie. Program to inna sprawa
2019-07-16 19:01:48
Abc
Ja towarzyszowi Wieczorkowi proponuję rozwiązanie siłowe. Jako, że sojusznicy robią kontrrewolucję- a jak wiemy, z kontrrewolucją się nie dyskutuje, do kontrrewolucji się strzela- to proponuję właśnie takie, siłowe rozwiązanie problemu.
2019-07-16 19:00:52
Hanka Sawicka
Towarzysze czas na odpoczynek! Poranny i wieczorny!
2019-07-16 18:35:28
Zako
KE uzyskała tylko 38,5% głosów (porażka), właśnie dlatego że dołączył do niej SLD. SLD uczestniczył przy tworzeniu Konstytucji, tylko dlatego że był wówczas przy władzy i nie dało się tego obejść.
2019-07-16 17:54:02
kibic
przecież SLD to jest margines wyborczy ... po co Kurier go promuje?!
2019-07-16 17:02:34
Elunia
Mieszkańcy apelują. NA EMERYTURĘ!!! Mamy juz was dosyć!
2019-07-16 17:02:12
kangur
Partia towarzysza Wieczorka tworzyła przez 45 lat najbardziej haniebną i służalczą koalicję z KPZR.
2019-07-16 16:51:43
KROTKO
POLScY PATRIOcI PRZEWRAcAJA SIE W GROBAcH WIDZAc DZIEcI IWNUKOW KOMUNISTOW INKWDISTOW W SEJMIE I EUROOLcHOZIE
2019-07-16 16:36:38
Znowu ?
Jak tylko zastawia się stół /WYBORY / wszelkiej maści robactwo wypełza z nor z nadzieja na żer .
2019-07-16 16:35:10
Panie Wieczorek
W Szczecinie pamiętamy jak pańska partia załatwiła Portę Holding gdy ta zaczęła budować bazę paliwową w Świnoujściu.
2019-07-16 16:32:37
wo7
W takim razie rozwiążcie się. To będzie dla was i kraju najlepsze !!
2019-07-16 16:09:47
Wybory
Trzeba się pokazać ? sp.....
2019-07-16 15:42:23
abc
Tymczasem w aptekach leków nie ma ,jak to było z tą ustawą -Apteka dla Aptekarza- a Suweren do grabarza? ,takie są skutki interwencji w gospodarke i ograniczenia powstawania nowych aptek-mniej aptek,mniejszy wybór, mniejsza konkurencja,mniej leków-wyższe ceny-BRAWO WY !.
2019-07-16 15:30:58
Pan Kleks
Przeklęci Zdrajcy Pachołki Rosji bądźcie przeklęci na wieki!
2019-07-16 15:25:07
Wódz OTUA
Cała Polska z was się śmieje...komuniści i złodzieje.
2019-07-16 15:22:58
Romeczek
Tonacy to nawet chwyci gowno na powierzchni wody aby sie ratowac.
2019-07-16 15:12:57
JAN BURY
PREcZ Z KOmUNA
2019-07-16 14:44:43
=
Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie, byleby się dorwać do koryta?
2019-07-16 14:24:46
Zdzisław
Jeżeli jesteście gotowi na każde rozwiązanie to również na takie, że opuścicie politykę na zawsze. Czes na emeryturkę przepracowany polityku ;D
2019-07-16 14:17:02
Tonący brzytwy się chwyta
.
2019-07-16 13:58:01
mdm
Wieczorek to były na szczęście radny, który przez ponad 20 lat nie zrobił nic dla lokalnego społeczeństwa.
2019-07-16 13:44:15