sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Weekend. Wybierz coś dla siebie

Weekend. Wybierz coś dla siebie

Weekend. Wybierz coś dla siebie
Data publikacji: 2015-08-13 19:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1578 11839

W ten weekend czekają nas m.in. inauguracja obchodów Porozumień Sierpniowych, Festiwal Na Gotyckim Szlaku, Kino Pod Chmurką i Różany Ogród Sztuki. Oto kilka propozycji. 

Jeszcze dziś (13.08) przy Pomniku Czynu Polaków odbędą się wspólne obserwacje Perseidów.Obserwacje zorganizowane przez szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii odbędą się na Psiej Polanie. Zalecane jest pojawienie się z leżakami lub kocami, członkowie PTMA Szczecin chętnie udzielą też rad w jaki sposób fotografować „spadające gwiazdy”. Wydarzenie rozpocznie się o 21.00 i potrwa do 1.00.
Więcej na www.astronomia.szczecin.pl

 

Przed nami obchody 35. Rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. W piątek (14.08) odbędzie się inauguracja uroczystych obchodów. O godz. 10.00  na ulicy Kolumbazaplanowano odsłonięcie muralu przedstawiającego historię NSZZ „Solidarność".

Szczegółowe informacje dotyczące obchodów znaleźć można na http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/aktualnosci/47578-obchody_35_rocznicy_podpisania_porozumien_sierpniowych.htm

 

W piątek (14.08) na Zamku Książąt Pomorskich o godz. 20.00 Teatr „Rondo”  przedstawi zadziwiające widowisko plenerowe na szczudłach pt. „Kukier”. Spektakl pełny będzie słowiańskich symboli i metafor. Widzowie przeniosą się w kulturę przedchrześcijańską, gdzie żywioły prowadziły ludzi przez cykl życia i śmierci.

Więcej informacji na www.zamek.szczecin.pl

W piątkowy wieczór (14.08) na Kąpielisku Arkonka odbędzie się pierwszy z seansów z cyklu „Kina pod Chmurką”. O godz. 21.00 zaprezentowany zostanie film „Avatar”. Kolejny pokaz zaplanowano na 28 sierpnia. Aby wziąć udział w seansach należy spełnić  wyjątkowe ekologiczne wymagania. 

Więcej informacji na www.arkonka.szczecin.eu

W sobotę (15.08) rozpocznie się VI Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku, Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego. Wszystkich uczestników wydarzenia czeka letnia wędrówka szlakiem historii, gotyckiej architektury, malarstwa i rzeźby połączoną z cyklem koncertów muzyki dawnej.  Przewodnikami w wyprawie będą znawcy tematu historii Pomorza, architektury i sztuki – Radosław Palus, Piotr Żak, Paweł Migdalski, Elżbieta Kaczmarczyk i Michał Dębowski. Podroż uświetnią koncerty, podczas których wystąpiąAdranna Bujak-Cyran, Urszula Stawicka, Jakub Kościuszko, Stefan Plewniak oraz zespoły: Tryzna, Szczecin Vocal Project, Consortium Sedinum i Orkiestra Famd.pl

Więcej informacji na www.famd.pl

 

Tradycyjnie w weekend odbędzie się kolejne spotkanie w Różanym Ogrodzie Sztuki. W sobotę (14.08) o godz. 12.00 wystąpi zespół „Swing Lowers”, którego repertuar łączy w sobie standardy muzyki rozrywkowej, jazzowo-swingowej, latynoamerykańskiej i tanecznej. Tego dnia nie zabraknie również cyklu „Różanka Dzieciom”. Od godz. 11.00 najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach literackich, a także spróbować swoich sił na warsztatach rysunku i malarstwa. Natomiast w niedzielę (16.08) o godz.12.00 wystąpi Con Fetti Trio. W skład zespołu wchodzą absolwenci Akademii Sztuki w Szczecinie. Muzycy koncertują ze sobą od początku studiów (2008), poszukując nowych barw muzyki rozrywkowej. Zespół jest w trakcie nagrania debiutanckiej płyty pod patronatem Akademii Sztuki. W programie koncertu słyszymy największe przeboje muzyki rozrywkowej.

Więcej informacji na www.saa.pl

Jeszcze tego wieczoru warto wybrać do KinaTeatr Pod Złotym Leszczem na koncert piosenki refleksyjnej . Na scenie zagra zespół Mizeria, któryw nowym składzie i brzmieniuwraca do artystycznej twórczości. Początek o godz. 20.00

Więcej informacji na www.facebook.com/Kinoteatr.stips

W niedzielę (16.08) w godz. 10.00-16.00 będziemy mieli ostatnią szans, by zobaczyć obraz Rembrandta Harmenszoona van Rijna „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem”. Wyjątkowo w ten dzień do Muzeum Narodowego będzie można wejść bezpłatnie.

Więcej informacji na www.muzeum.szczecin.pl

W niedzielę (16.08) o godz. 11.00 rusza kolejna wycieczka kajakowa w ramach Weekendu z Wiosłem – „Szlakiem Międzodrza – W Krainie Kanałów”. Trasa wycieczki rusza z Dziewoklicza i będzie prowadzić po magicznych kanałach Międzodrza i po samej Odrze. W czasie spływu kajakowego będzie można zaobserwować siedliska ptaków oraz ferie barw pięknej przyrody.

Więcej informacji na www.kajaki.szczecin.pl

Od niedzieli (16.08) Ogród Społeczny na Łasztowni przeistoczy się w „Czytelnię Bajek”. W każdy sierpniowy i wrześniowy weekend na terenie Ogrodu szczecinianie będą czytać dzieciom bajki.  W inauguracyjny dzień (16.08) bajki przeczytają aktorzy: Marta Uszko z Teatru Polskiego oraz Maciej Sikorski z Teatru Lalek Pleciuga. Początek o godz. 12.00.  Tego dnia nie zabraknie również atrakcji dla dorosłych. Od godz. 13.00 odbędą się warsztaty z tworzenia ekokosmetyków – „Nie smaruj się tym, czego nie możesz zjeść”. 

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/lasztowniaogrod

W niedzielę (16.08) o godz. 16.00 w ramach Letnich Koncertów Plenerowych na Zamku Książąt Pomorskich wystąpią Ritz&Ritz. Duet Dawid Rydz i Roman Rydz absolwenci Akademii Muzycznych  w swoim repertuarze posiadają utwory o bardzo szerokim i zróżnicowanym charakterze. Wstęp wolny.

Więcej informacji na www.zamek.szczecin.pl 

 

Na zdjęciu archiwalnym: Tak pod stocznią obchodzono rocznicę Porozumień Sierpniowych dwa lata temu.

Komentarze

Pytanie do Cenzury Kuriera...?
A dlaczego nie idzie wpisac Komentarza... odnosnie Konkursu zdjec z Sierpniu 1980 roku...? A czy przypadkiem Ci Towarzysze ( ! ) z tego Towarzystwa Finasowego Silesia ze Slaska...to nie Ci sami, co wczesniej przyczynili sie do rozlozenia Stoczni Szczecinskiej ??
2015-08-15 20:19:22
Dnia 30.08.2015 - patrzac od przodu...?
Tak pod Stocznia Szczecinska obchodzono dwa lata temu 33-cia Rocznice Porozumien Sierpniowych w Szczecinie - patrzac oczywiscie od tylu ! A jak bedzie miala ta 35-ta Rocznica wygladac w tym roku... patrzac prawidlowo - od przodu ??
2015-08-13 22:44:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie