sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Promocja przez… żołądek

Promocja przez… żołądek

Promocja przez… żołądek
Data publikacji: 2016-08-31 15:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Wywietleń: 1054 152033

O trzech nowych członków wzbogaciła się Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego. Produkty, które oferują, to wędliny, wino oraz piwo warzone według tradycyjnej receptury. W środę (31 sierpnia) wyróżnieni odebrali specjalne tabliczki z logo sieci – kulinarny znak jakości rozpoznawalny w całej Europie.

Dobra kuchnia wzbogaca ofertę turystyczną regionu – nie ma wątpliwości wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa, który w środę w obecności dziennikarzy pogratulował nowym członkom Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego i wręczył im tabliczki z charakterystycznym logo – wizerunkiem czapki kucharskiej z nożem i widelcem. Tym samym takim znakiem może się posługiwać już 50 producentów żywności wysokiej jakości i przedsiębiorców z Zachodniopomorskiego.

Do kulinarnej sieci dołączyło ekologiczne gospodarstwo rolne Alicji i Jana Springerów.

– Żywność zdrowa, bez dodatków chemicznych – taki cel nam przyświeca – podkreślał Jan Springer, właściciel gospodarstwa, w którym produkowane są tradycyjne wędliny. Gospodarze myślą już o nowych produktach. – Mamy coś słodkiego na uwadze, ale niech to na razie pozostanie tajemnicą.

Rozwija się także Winnica Turnau w Baniewicach, która za swoje wina zbiera prestiżowe nagrody.

– Włączenie do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego jest dla nas dużym wyróżnieniem – mówił Jacek Turnau zwracając uwagę, że ich mała na tle innych, 20-hektarowa winnica, kontynuuje przedwojenne tradycje winiarskie w tej miejscowości.

Grono członków kulinarnej sieci regionalnej powiększyło się również o Browar Fuhrmann S.A. w Połczynie-Zdroju. Zakład zatrudnia 150 osób.

– Na Pomorzu Środkowym piwowarstwo datuje się na XVII wiek. W samym Połczynie było podobno 12 browarów, a na całym Pomorzu Środkowym – ponad trzysta – mówił Andrzej Koprowski, dyrektor sprzedaży w browarze Fuhrmann S.A. – My łączymy tradycyjną recepturę z nowoczesną technologią. Piwo warzone jest tzw. pełnym procesem. Cały cykl trwa półtora miesiąca. To gwarantuje jakość produktu.

Wśród kilku rodzajów piwa jest między innymi Połczyńskie prawdziwie miodowe. Do każdej jego partii dodawane jest pół tony miodu drahimskiego od okolicznych pszczelarzy. Dodajmy, że miód drahimski to jeden z pierwszych produktów tradycyjnych województwa. Na listę ministra rolnictwa został wpisany w 2006 roku. ©℗

Tekst i fot. (żan)

Promocja przez… żołądek Promocja przez… żołądek Promocja przez… żołądek Promocja przez… żołądek

Komentarze

gh
Alkohol w godzinach pracy?
2016-09-01 09:13:44
A gdzie w Szczecinie...
...Gdzie w stolicy regionu kupujemy piwa połczyńskie? Kiedyś (za "komuny") kupowało się nie tylko piwo ale i wodę Połczynianka, Wolinianka, Perła Kołobrzegu... Piwo Furman piłem w Połczynie 3 lata temu. Zacny trunek!
2016-08-31 16:03:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie