piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Podróbki i nielegalne …oryginały

Podróbki i nielegalne …oryginały

Podróbki i nielegalne …oryginały
Data publikacji: 2017-08-03 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 1471 284479

Na polski rynek nie trafi 20 telefonów i telefonicznych części zamiennych,a także 25 par butów sportowych, które się okazały podróbkami markowych wyrobów. Zatrzymano także 444 opakowań z … oryginalnymi lakierami do paznokci, bo firma, która je sprowadziła z USA, nie miał na to zgody ich producenta.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie rewidując paczki w jednej znaleźli 10 telefonów ze znakiem towarowym Apple iPhone oraz 10 oznaczonych Land Rover o łącznej wartości - liczonej jak dla towaru oryginalnego – 25 tys. zł. Kolejna sprawdzona przez nich przesyłka, dla innego odbiorcy, zawierała zaś części zamienne do telefonów Samsung, warte ponad 3 tys. zł. W następnej natomiast było 25 par butów sportowych, które się okazały podróbkami amerykańskiej firmy Vans.

- Poza wyglądem, zgłoszone towary nie miały wiele wspólnego z oryginałami - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.- Z tego też względu, na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy w sprawie egzekwowania praw własności intelektualnej przez organy celne, zawieszono zwolnienie towaru i powiadomiono kancelarie prawne reprezentujące właścicieli znaków, które będą decydować o dalszym losie podróbek. Obrót podrabianymi towarami wprowadza w błąd konsumentów, a w niektórych przypadkach zagraża ich zdrowiu i życiu, gdyż nie są one poddawane restrykcyjnym badaniom pod kątem bezpieczeństwa użytkowania.

Nieco inny przebieg miało zatrzymanie 444 opakowań nadesłanych z USA z lakierami do paznokci. Były to wyroby oryginalne, warte ponad 24 tys. zł, lecz …

- Według kancelarii reprezentującej właściciela praw do znaku towarowego, sprowadzone bez zgody lub wiedzy producenta- wyjaśnia rzeczniczka IAS. - Amerykański producent lakierów, w trosce o swoje dobre imię i chcąc kontrolować dystrybutorów swoich kosmetyków, zaakceptował tylko wybrane firmy na całym świecie. Niestety ten, z którym mieliśmy do czynienia, podobno takim nie jest. Sprawę rozstrzygnie sąd, do którego powód złożył pozew „o zakazanie naruszeń praw z rejestracji unijnych znaków towarowych”. Dodatkowo, znalazł się w nim wniosek o nałożenie na importera obowiązku zniszczenia sprowadzonych lakierów.

Podróbki i nielegalne …oryginały Podróbki i nielegalne …oryginały Podróbki i nielegalne …oryginały Podróbki i nielegalne …oryginały Podróbki i nielegalne …oryginały Podróbki i nielegalne …oryginały Podróbki i nielegalne …oryginały Podróbki i nielegalne …oryginały

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy