Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

O 70 km/h za szybko. W obszarze zabudowanym

Data publikacji: 2019-03-11 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
O 70 km/h za szybko. W obszarze zabudowanym
 

Nawet o ponad 70 km/h przekraczają dozwoloną prędkość nieodpowiedzialni kierowcy. I to w terenie zabudowanym. Tylko w miniony weekend w samym Szczecinie policjanci odebrali prawa jazdy ponad 20 kierowcom. 

- W miniony piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali 7 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h - informuje biuro prasowe KMP w Szczecinie. - Rekordzistami okazali dwaj kierujący, którzy poruszali się z prędkością 129 km/h w obszarze zabudowanym - przekroczyli więc dopuszczalną prędkość o 59 km/h. Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na 3 miesiące oraz nałożyli mandaty.

Ponadto funkcjonariusze przyłapali 5 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę było jeszcze gorzej.

- Funkcjonariusze zatrzymali 8 kierujących, którzy nie zdjęli nogi z gazu w terenie zabudowanym i przekroczyli dozwoloną prędkość - informują policjanci. - Wśród piratów drogowych był kierujący renault, który prowadził pomimo odebrania mu prawa jazdy. Ponadto policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców.

W niedzielę policjanci z drogówki zatrzymali 9 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o „50+”.

- Wśród nich znalazł się kierujący skodą, który poruszał się z prędkością 147 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 77 km/h - czytamy w komunikacie policji. - Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia oraz nałożyli mandat w wysokości 500 zł. Ponadto mundurowi zatrzymali kierującego, który „wydmuchał” ponad dwa promile alkoholu oraz jechał pomimo cofniętych uprawnień.

W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, tj. powyżej 50 km/h, policjant obowiązkowo zatrzymuje kierowcy prawo jazdy. Dokument wysyłany jest do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień - za pierwszym razem - na 3 miesiące. Jeśli kierowca nie dostosuje się do zakazu prowadzenia pojazdu przez 3 miesiące, to zakaz ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Kolejne przyłapanie na prowadzeniu pojazdu bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.
(sag)

Fot. Dariusz R. Janowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytelnik
2019-03-11 19:47:28
Kiedy podniosą dopuszczalną prędkość na Struga? Przed remontem były 2 pasy i skrzyżowania kolizyjne z ograniczeniem prędkości do 70km/h. Teraz są 3 pasy, skrzyżowania bezkolizyjne (pobudowane za miliony złotych) i nadal jest ograniczenie do 70km/h. Popieram przedmówcę - strefa ekonomiczna na Dunikowskiego to skarbonka do nabijania kasy. Pola, lasy i... teren zabudowany.
M
2019-03-11 12:38:53
Jeszcze dobrze byłoby podać miejsce zbrodni. Czy nie przypadkiem tuż po zjeździe na Dąbie z autostrady, gdzie w szczerym polu stoi tablica "teren zabudowany". Natomiast w nocy zapraszamy serdecznie szanowną policję na ul. Mickiewicza gdzie odbywają się zloty "ryczących poniemieckich szpachlówek". Łatwo trafić: Obok Prokuratury, sto metrów od Komendy Policji , naprzeciw mieszkającej od 2 lat czterema kołami na chodniku złomowanej ciężarówki z napisem TRANCSPORT ! Mieszkańcy Pogodna

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA