sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > O 70 km/h za szybko. W obszarze zabudowanym

O 70 km/h za szybko. W obszarze zabudowanym

O 70 km/h za szybko. W obszarze zabudowanym
Data publikacji: 2019-03-11 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 1891 379781

Nawet o ponad 70 km/h przekraczają dozwoloną prędkość nieodpowiedzialni kierowcy. I to w terenie zabudowanym. Tylko w miniony weekend w samym Szczecinie policjanci odebrali prawa jazdy ponad 20 kierowcom. 

- W miniony piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali 7 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h - informuje biuro prasowe KMP w Szczecinie. - Rekordzistami okazali dwaj kierujący, którzy poruszali się z prędkością 129 km/h w obszarze zabudowanym - przekroczyli więc dopuszczalną prędkość o 59 km/h. Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na 3 miesiące oraz nałożyli mandaty.

Ponadto funkcjonariusze przyłapali 5 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę było jeszcze gorzej.

- Funkcjonariusze zatrzymali 8 kierujących, którzy nie zdjęli nogi z gazu w terenie zabudowanym i przekroczyli dozwoloną prędkość - informują policjanci. - Wśród piratów drogowych był kierujący renault, który prowadził pomimo odebrania mu prawa jazdy. Ponadto policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców.

W niedzielę policjanci z drogówki zatrzymali 9 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o „50+”.

- Wśród nich znalazł się kierujący skodą, który poruszał się z prędkością 147 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 77 km/h - czytamy w komunikacie policji. - Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia oraz nałożyli mandat w wysokości 500 zł. Ponadto mundurowi zatrzymali kierującego, który „wydmuchał” ponad dwa promile alkoholu oraz jechał pomimo cofniętych uprawnień.

W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, tj. powyżej 50 km/h, policjant obowiązkowo zatrzymuje kierowcy prawo jazdy. Dokument wysyłany jest do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień - za pierwszym razem - na 3 miesiące. Jeśli kierowca nie dostosuje się do zakazu prowadzenia pojazdu przez 3 miesiące, to zakaz ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Kolejne przyłapanie na prowadzeniu pojazdu bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.
(sag)

Fot. Dariusz R. Janowski

Komentarze

czytelnik
Kiedy podniosą dopuszczalną prędkość na Struga? Przed remontem były 2 pasy i skrzyżowania kolizyjne z ograniczeniem prędkości do 70km/h. Teraz są 3 pasy, skrzyżowania bezkolizyjne (pobudowane za miliony złotych) i nadal jest ograniczenie do 70km/h. Popieram przedmówcę - strefa ekonomiczna na Dunikowskiego to skarbonka do nabijania kasy. Pola, lasy i... teren zabudowany.
2019-03-11 19:47:28
M
Jeszcze dobrze byłoby podać miejsce zbrodni. Czy nie przypadkiem tuż po zjeździe na Dąbie z autostrady, gdzie w szczerym polu stoi tablica "teren zabudowany". Natomiast w nocy zapraszamy serdecznie szanowną policję na ul. Mickiewicza gdzie odbywają się zloty "ryczących poniemieckich szpachlówek". Łatwo trafić: Obok Prokuratury, sto metrów od Komendy Policji , naprzeciw mieszkającej od 2 lat czterema kołami na chodniku złomowanej ciężarówki z napisem TRANCSPORT ! Mieszkańcy Pogodna
2019-03-11 12:38:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie