środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jasnowidze wskazali, georadar potwierdził, ale… ciała nie znaleziono

Jasnowidze wskazali, georadar potwierdził, ale… ciała nie znaleziono

Jasnowidze wskazali, georadar potwierdził, ale… ciała nie znaleziono
Data publikacji: 2019-07-07 12:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 13:52
Wywietleń: 6308 401329

Już 20 lat pani Wiesława Ziemniak poszukuje swojego syna Andrzeja, który zniknął z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu w marcu 1999 roku i ślad po nim zaginął. Razem z nim zaginął jego kolega spod Łodzi. Obaj chłopcy mieli wówczas po 14 lat. Andrzej przebywał w rewalskiej placówce (pochodzi z Szamotuł), skąd trafił z podobnego ośrodka z Poznania za drobne kradzieże. 

Ośrodek – jak twierdzi kobieta – poinformował ją o zniknięciu syna dopiero po kilku dniach. Policja otrzymała zgłoszenie, ale chłopców do dziś nie odnalazła. Matka prowadzi poszukiwania na własną rękę, bo - jak mówi - nie wierzy już policjantom.

Kilka lat temu jeden z jasnowidzów stwierdził, że ciało chłopca może być zakopane na terenie ośrodka w Rewalu – koło studzienki kanalizacyjnej znajdującej się blisko pomieszczenia gospodarczego, które już dziś nie istnieje. Siedem lat temu kolejny jasnowidz, Krzysztof Jackowski z Człuchowa, potwierdził tę teorię. Po nim jeszcze inny – tym razem z Łodzi, wskazał to miejsce. Cztery miesiące temu ekipa policyjna z Katowic za pomocą georadaru przeszukała teren ośrodka. Jedynie we wskazanym przez jasnowidzów miejscu urządzenie potwierdziło, że na głębokości ok. 130 cm mogą się znajdować zwłoki.

W piątek o godz. 10 na terenie rewalskiego ośrodka pojawiła się policja i koparka. Przybyła także rodzina zaginionego Andrzeja. Koparka we wskazanym przez jasnowidzów i potwierdzonym przez georadar miejscu zaczęła kopać dół. Kiedy dół miał już głębokość ok. 2 metrów, rodzina zaginionego krzyknęła, by kopać nieco dalej od studzienki, bo zauważyli tam skrawki materiałów. Kiedy operator wykopał drugą łyżkę piachu, to ukazały się w niej kości. W tym momencie matka poszukiwanego doznała szoku i zaczęła głośno płakać. Z pomocą przybyli jej ratownicy medyczni. Prace przerwano w oczekiwaniu na prokuratora, który przybył na miejsce. Kiedy koparka wznowiła pracę, policjanci wybierali coraz więcej kości, które układano w jednym miejscu. Wiele z nich było pociętych na małe kawałki. Czaszki nie wykopano.

Czy są to kości ludzkie? – zastanawiali się policjanci, chociaż rodzina miała pewność. Wątpliwości rozwiał przybyły po godz. 13 biegły sądowy z zakresu medycyny, który stanowczo stwierdził, że to nie są kości ludzkie. Prace przerwano, wykop zasypano, a zebrane kości zabrano do analizy.©℗

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Na zdjęciu: Jasnowidze wskazali miejsce na terenie ośrodka w Rewalu, gdzie mogło być zakopane ciało chłopca. W piątek rozpoczęto tam poszukiwania w asyście policji. Po 20 latach od dramatycznego zaginięcia nastolatka zagadka wciąż jest nie rozwikłana.

 

 

 

 

Jasnowidze wskazali, georadar potwierdził, ale… ciała nie znaleziono

Komentarze

Jasnowidz
Gadajcie co chcecie. Jackowski ma na swoim koncie wiele udanych "akcji". Nie ważne jak to nazywać - jasnowidztwo, wróżenie z fusów, czy po prostu udana analiza faktów.
2019-07-08 15:17:25
Gall
Bzdury jak by Jasnowidze mówili prawde nie było by osób zaginionych a są ich tysiące
2019-07-08 13:17:56
guciu
Geograf Bawarski kronika ...hmm!? się kłania.
2019-07-08 07:46:08
@co ?
Serio ktoś wierzy w "pana boga na chmurce"?
2019-07-08 06:26:51
co ?
Policja opiera się na tym co powie jakiś tam jasnowidz ?? Sam siebie mianuję jasnowidzem od jutra chyba, co za kraj, ale co oczekiwać po baranach, którzy wierzą w pana boga na chmurce to i w jasnowidza uwierzą. To już nawet nie jest zabawne lecz tragedia
2019-07-07 20:52:21
Edmund
A gdyby nie kradł i jak juź dał się złapać nie uciekał,to być moźe źyłby do dzisiaj.Ciekawe kto za to płaci?
2019-07-07 16:46:18
nowoczesne metody działania
A ci Jasnowidze wystawili fakturę , żeby można było złożyć reklamację ? Wróżka zębuszka ma podobno promocję
2019-07-07 15:24:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie