środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dzieje się w weekend 6-8 maja

Dzieje się w weekend 6-8 maja

Dzieje się w weekend 6-8 maja
Data publikacji: 2016-05-05 19:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 743 132462

Przed nami kolejny majowy weekend, który obfitować będzie w mnóstwo ciekawych wydarzeń. Podczas najbliższych dni z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.  Szczególnie aktywnie ten weekend spędzą miłośnicy sporu. Oto nasza lista propozycji wydarzeń.

PIĄTEK (6 MAJA)

Turniej Karate WUKF „Polish Open 2016” – 6-8 maja, Szczeciński Dom Sportu

6-8 maja do Szczecina zjadą największe sławy światowego Karate.

Międzynarodowy Turniej Karate WUKF ,,Polish Open 2016” to impreza, będąca w prostej linii kontynuacją bardzo udanych edycji z lat 2011-2015.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą:

- Christophe Pinna (Francja) - 4-krotny Mistrz Świata, 6-krotny Mistrz Europy, posiadacz stopnia mistrzowskiego 6 Dan, który poprowadzi Seminarium poprzedzające zmagania turniejowe,
- Roberto Perri (Belgia) - Sekretarz Generalny WUKF, posiadacz stopnia mistrzowskiego 4 Dan,
- Paweł Golema - Mistrz Świata, znany szczeciński biznesmen, posiadający stopień mistrzowski 7 Dan

Nietuzinkowości i spektakularnego wymiaru nada również imprezie niezwykle bogata artystycznie Ceremonia Otwarcia Turnieju (rozpoczęcie o godz. 9:00), podczas której nie zabraknie takich atrakcji jak: występy taneczne, gimnastyczne, pokaz Karate w wykonaniu ćwierćfinalistów programu TV Polsat pn. ,,Super Dzieciak” – Mistrzyni Świata Wiktorii Kamińskiej oraz Mistrzów Europy: Macieja Waryńskiego i Pawła Juraszka (wszyscy Bushikan), a także pokaz Kobudo (walka z bronią Karate) młodego mistrza w tej dziedzinie, reprezentującego Maltę.

Więcej na www.bushikan.pl

KIDS LOVE DESIGN – 6 maja, godz. 19:00 w Trafostacji Sztuki

5. edycja festiwalu KIDS LOVE DESIGN rozpocznie się 6 maja 2016 roku. W jej trakcie odbędą się wystawy, warsztaty i projekty społeczne. Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych.

KIDS LOVE DESIGN skupia się na 5 zmysłach człowieka. W tym roku jeszcze więcej miejsca zajmuje doświadczanie przez zabawę, mniej prezentowanie sztuki i designu. Najważniejszym punktem programu tegorocznej edycji będzie wystawa „PROJEKT CZŁOWIEK _ DIZAJN MA SENS(5S)” (ang. „senses” – zmysły). Ukazuje ona aspekty projektowania oraz podstawowe cechy polskiego designu w kontekście zmysłów człowieka. Na wystawę składają się obiekty materialne, animacje, ilustracje, jednak przede wszystkim doświadczenia interaktywne. Każdy element wystawy wprowadza w fascynujący świat doznań. W trakcie 5. edycji odbędą się także warsztaty kierowane do różnych grup wiekowych oraz kontynuowany będzie projekt społeczny COMMON ROOM.

Więcej na www.dsgnfestival.com

King Wilki Morskie – Anwil Włocławek. 6 maja, Azoty Arena, godz. 20:00

Szczecinianie podejmą u siebie Anwil Włocławek. Sportowe emocje gwarantowane!

Więcej na www.kingwilki.pl

SOBOTA (7 MAJA)

SPR Pogoń Baltica Szczecin vs MKS Selgros Lublin. 7 maja, Hala przy ul. Twardowskiego, godz. 16:00

Pogoń Baltica zagra o złoto! Szczypiornistki Pogoni pokonały w półfinale Vistal Gdynię 24:21 i już w sobotę zagrają pierwszy finałowy mecz z MKS Selgrosem Lublin. Przegrana drużyna będzie miała okazję do szybkiego rewanżu, gdyż drugi mecz odbędzie się już w niedzielę (8 maja) w hali przy ul. Twardowskiego o godz. 14:45.

Więcej na www.pogonbaltica.pl

Pogoń 04 Szczecin – Gatta Zduńska Wola. 7 maja, Azoty Arena, godz. 18:00

Dla podopiecznych trenera Łukasza Żebrowskiego pierwsze spotkanie o tytuł Mistrza Polski to wyjątkowe wydarzenie. Wszyscy zawodnicy „zero-czwórki” są gotowi do gry i walki o zwycięstwo. Mimo że nie występują w roli faworyta, to zrobią wszystko aby sprawić ogromną niespodziankę kibicom.

Więcej na www.pogon04.szczecin.pl

PIKNIK NAD ODRĄ – 7 maja, Wały Chrobrego

„Piknik nad Odrą” to największa plenerowa impreza w Województwie Zachodniopomorskim promująca m.in. turystykę, rekreację i kuchnię polską. To też festiwal kuchni i wyrobów regionalnych, wielkie gotowanie, prezentacje artystyczne, występy zespołów wokalnych i tanecznych, liczne atrakcje dla dzieci, wesołe miasteczko, gry i zabawy. Imprezą wiodącą podczas „Pikniku nad Odrą” niezmiennie pozostają organizowane od ponad 20 lat Targi Turystyczne Market Tour.

Więcej na www.pikniknadodra.pl

Targi 50+ - 7 maja, Azoty Arena

„Szczecińskie Targi 50+” to impreza mająca na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i umysłowej oraz towarzyskiej, a co za tym idzie – możliwości fantastycznego spędzenia czasu przez osoby, które ukończyły 50 lat.

Organizatorzy przygotowali bardzo szeroki program edukacyjny. Podczas targów odbędą się prelekcje dotyczące bezpieczeństwa, żywienia i zdrowia oraz problemów prawnych, które mogą spotkać osoby starsze. Nie zabraknie również atrakcji artystycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Uczestnicy targów usłyszą jazzująco-swingujący koncert w wykonaniu kwintetu dętego, a także występy wokalne i koncert zespołu perkusyjnego Sambal. Będą mogli również zobaczyć pokaz grupy baletowej oraz przedstawienia w wykonaniu znanych szczecińskich aktorów (Michał Janicki, Adam Dzieciniak, Wiesław Łągiewka).

Więcej na www.targi50plus.pl

NIEDZIELA (8 MAJA)

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin. 8 maja, stadion przy ul. Twardowskiego, godz. 15:30

W 35. kolejce polskiej ekstraklasy Pogoń, w roli gospodarza, zagra z Zagłębiem Lubin. Zapowiada się wyrównana rywalizacja gdyż Zagłębie zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a Pogoń piąte. W przypadku zwycięstwa szczecińskich piłkarzy, drużyny mogą zamienić się miejscami w tabeli.

Więcej na www.pogonszczecin.pl

Trzy Wieże – 8 maja, Las Arkoński

W niedzielę rozpocznie się kolejny sezon cyklu Trzy Wieże XC 2016. Jak zwykle, organizatorzy zaplanowali trasę tak aby była atrakcyjna zarówno pod względem wizualnym jak i historycznym. Pierwszy wyścig odbędzie się w Lasku Arkońskim już w niedzielę (8 maja).

Więcej na www.trzywiezexc.pl

Niedziela Szwajowa – 8 maja, Stara Rzeźnia

Już 8 maja zapraszamy na dzień poświęcony pamięci niezwykłej szczecińskiej osobowości - autorki, felietonistki, animatorki kultury - Moniki Szwai.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 - otwarciem wystawy zdjęć pod tytułem ,,W obiektywie Moniki". Następnie uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać rozmów z osobami z otoczenia autorki.

Na koniec - o godzinie 18:00 odbędzie się koncert zespołu Ryczące Dwudziestki

KONCERT PT. CHODŹ ZE MNĄ, podczas którego na scenie zabrzmią piosenki z repertuaru Ryczących Dwudziestek oraz piosenki z solowej płyty Wojciecha Dudzińskiego. Zimą 2009 roku Wojtek Dudziński zadebiutował jako solista, wydając album "Chodź ze mną", zawierający irlandzkie i szkockie ballady. Jest to wspólny projekt wokalisty oraz Moniki Szwai, która jest autorką polskich wersji tekstów tradycyjnych ballad, które znalazły się na płycie. Album to swego rodzaju kontynuacja współpracy, która miała miejsce podczas rejestracji krążka "Celtic Express" grupy Stonehenge, na którym Wojciech Dudziński zaśpiewał gościnnie piosenki właśnie z tekstami Moniki Szwai.

Tydzień Bibliotek – niedziela, 8-15 maja

To już XIII edycja programu „Tygodnia Bibliotek”. Głównym celem Tygodnia jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W roku 2016 Tydzień Bibliotek upłynie pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie na tę okoliczność organizuje wiele różnorodnych wydarzeń dla wszystkich swoich czytelników. Szczegółowe informacje o obchodach znajdują się na stronie internetowej Biblioteki - www.mbp.szczecin.pl

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

Czytelnik Łukasz
No proszę, jak u nas jest międzynarodowo. Aż dziesięć regionów hiszpańskich! No i Węgrzy, Czesi, Niemcy... Dzieje się. Pogoda też jest jak należy.
2016-05-07 11:17:06
PIKNIK....
Super ze znow cos się dzieje w naszym/moim/miescie,tylko ze mocno rozproszona impreza i az trudno skoncentrować swoje zaangażowanie co wybrać,gdziefajniej...oczywiście jako widz a nie uczestnik!!!
2016-05-06 11:50:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie