piątek, 17 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dzieje się w weekend 1-3 lipca

Dzieje się w weekend 1-3 lipca

Dzieje się w weekend 1-3 lipca
Data publikacji: 2016-07-01 07:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 2476 141506

Pierwszy weekend lipca upłynie pod znakiem urodzin Szczecina, które odbędą się w niedzielę w Różance. Atrakcji będzie jednak o wiele więcej. Oto lista najciekawszych wydarzeń, jakie czekają nas w najbliższych dniach.

Al Jearreau Duo

1 lipca - Filharmonia

Znakomity amerykański wokalista jazzowy, improwizator, siedmiokrotny laureat nagrody Grammy, wystąpi w Filharmonii w Szczecinie. Jego interpretacja wokalna do znanej melodii „Take Five” Dave’a Brubecka przysporzyła mu fanów na całym świecie i nadal jest utworem, którego domaga się publiczność na koncertach na całym świecie.

Artysta wystąpi w szczecińskiej Filharmonii jako Al Jarreau Duo - towarzyszyć mu będzie pianista. Koncert Jarreau jest pierwszym z trzech wielkich koncertów, które odbędą się
na przełomie czerwca i lipca 2016 r., kończąc pierwszą edycję tegorocznego jazzowego cyklu Espressivo w Filharmonii.

www.filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/404-Al_Jarreau_Duo_

Spoiwa Kultury

1-3 lipca – Szczecińskie instytucje kultury

Tegoroczne „Spoiwa kultury” pochylają się przede wszystkim nad pojedynczym człowiekiem, który podejmuje różne strategie relacji ze zbyt trudną lub zbyt absurdalną rzeczywistością. Jednocześnie będą opowieścią o bezkresie ludzkiej wyobraźni – o tworzeniu (z tego, co jest pod ręką) „alternatywnych światów”. O tym jak z pozornej izolacji i opuszczenia może zrodzić się wolność. Będzie więc groteskowo, magicznie, prześmiewczo, melancholijnie, zaskakująco, radośnie. Kabaretowo, widowiskowo i kameralnie.

www.spoiwakultury.eu

Sedina Horse Show

2-3 lipca – Stadion przy ul. Bandurskiego

Sedina Horse Show jest wydarzeniem, które ma na celu przybliżyć mieszkańcom Szczecina idee i piękno jeździectwa nie tylko w wymiarze sportu, ale także jako sztuki, pasji i miłości
do koni. Głównym punktem imprezy będą dwudniowe regionalne zawody w skokach przez przeszkody, którym towarzyszyć będą różnorodne pokazy oraz przedstawienia.

www.sedinahorseshow.pl

Kolorowa Aleja

2 lipca - Aleja Kwiatowa

Zapraszamy do wspólnej zabawy na scenie, odwiedzenia stanowisk wystawców, własnoręcznego tworzenia m.in. słodyczy i gadżetów związanych ze Szczecinem
oraz posmakowania sztandarowych produktów regionalnych.

2 lipca 2016 roku (sobota) w godz. 13:00 - 17:00 w Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego) wystąpią czołowe szczecińskie formacje: "After Blues", "Sklep z Ptasimi Piórami" i "Jackpot".

www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/koncerty/51915-kolorowa_aleja_urodziny_szczecina.html

Piknik Lotniczy

2 lipca – Lotnisko Szczecin-Dąbie

Święto miłośników lotnictwa , największe tego typu wydarzenie w regionie dające możliwość spotkania najlepszych pilotów z kraju i Europy, okazja do świetnej zabawy – przed nami kolejny Szczeciński Piknik Lotniczy!!!

W związku z tym, że Piknik będzie organizowany już po raz piąty, organizatorzy przygotowali moc atrakcji na światowym poziomie. Nie zabraknie podniebnych akrobacji lotniczych
i skoków spadochronowych na które serdecznie już dziś zapraszamy. Oprócz tego
na pikniku będzie można odwiedzić i obejrzeć statki powietrzne naszych gwiazd, zaproszonych gości oraz członków Aeroklubu Szczecińskiego. Nie zabraknie również stoisk handlowych i wystawienniczych. W programie znajdzie się również wiele niesamowitych niespodzianek dla najmłodszych.

www.pikniklotniczy.szczecin.pl

Wernisaże w Trafo

2 lipca – Trafostacja Sztuki

Trafostacja Sztuki zaprasza na "podwójny" wernisaż!

ANDREAS GREINER & TYLER FRIEDMAN

STUDIES OF AN ALIEN SKIN

Artysta Andreas Greiner i kompozytor Tyler Friedman prezentują ’Studies of an Alien Skin’, instalację opartą na koncepcji audio-wizualnej, opracowanej w trakcie podróży do Japonii.

JEREMY COUILLARD

SCULPTING (VIRTUAL) REALITIES

KURATORKA: URSULA STRÖBELE

Serię prezentacji rozpoczyna praca Jeremiego Couillarda Poza doświadczeniem ciała (2015), która zabiera widza w pasjonującą podróż przez surrealistyczny, psychodeliczny pejzaż zaludniony jakby mieszkańcami innej planety. Patrząc przez okulary Oculus Rift, własne ciało wydaje się pozbawione ciężaru, fizycznie reagujące na tę absorbującą symulację będąc unoszone w nowej, wirtualnej rzeczywistości.

Olimpiada Młodzieży na laserach

2-3 lipca – Centrum Żeglarskie

Jezioro Dąbie już w najbliższy weekend zamieni się wodną arenę olimpijską. Rozegrane na niej zostaną regaty pn. Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w klasie Laser 4,7. Organizatorem zawodów jest szczecińskie Centrum Żeglarskie.

Jacht typu LASER zaprojektowany został w roku 1976 jako prosta łódka do żeglugi rekreacyjnej. Klasę olimpijską uzyskał od Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w roku 1996. Lasery są bardzo popularne na całym świecie (zbudowano około 200 tys. egzemplarzy kadłubów mogących pływać jako Standard, Radial i 4,7). Klasa 4,7 przeznaczona jest
dla młodzieży od 12 lat. Charakteryzuje się niższym masztem i żaglem o najmniejszej z serii powierzchni (4,7 m²), co umożliwia żeglowanie regatowe młodszym i lżejszym zawodnikom.

www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/sport/51920-olimpiada_mlodziezy_na_laserach.html

Urodziny Miasta

3 lipca - Różanka

To wyjątkowe wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz miejskich wydarzeń. Co roku w Ogrodzie Różanym dzieci oraz dorośli bawią się razem podczas wielkiego festynu urodzinowego. W programie wydarzenia na które zapraszamy w niedzielne popołudnie
3. lipca znalazło się wiele ciekawych atrakcji: szereg animacji dla dzieci, koncerty
oraz różnego rodzaju warsztaty, spośród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także akcentów nawiązujących do historii.

Tradycyjnie podczas imprezy na mieszkańców czekać będzie ogromny tort urodzinowy
(150 kg, 2,5 m długości 0,5 szeroki). Finałem atrakcji w malowniczej scenerii szczecińskiej Różanki będzie zabawa taneczna “pod chmurką”.

Podczas tegorocznych obchodów nadarzy się również okazja aby 5. lipca, w rocznicę wydarzeń z 1945 r., poznać niedostępną na co dzień salę szczecińskiego magistratu – gabinet prezydencki.

www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/koncerty/51917-swietujmy_urodziny_miasta.html

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Dla tych, którzy "rodzili" polski Szczecin " wiceminister rodziny i pracy Mariusz Zieleniecki z PiS przygotował na rok następny:" wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2017 r. to 0,88 pkt. proc., co znaczy, że najniższe świadczenia wzrosłyby o 7 zł 77 gr...." Czy jeszcze coś mam komentować??? Tańczmy na urodziny Szczecina- Seniorzy, nasz chocholi taniec...!!! (w/g"www.rynek seniora.pl")
2016-07-01 21:28:20
Jarun
"Urodziny Szczecina"...a któż jest ojcem polskiego Szczecina? Kto dał polskość Szczecinowi? Czyżby Czerwonoarmiści? A może ojciec tego pana z szczecińskiego IPN walczył o Szczecin? A może któregoś z pisiorków np. Dobrzyńskiego dziadek czy wujek przelał krew za Szczecin?
2016-07-01 11:42:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie