poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy

Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy [GALERIA, FILM] (akt. 1)

Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy
Data publikacji: 2017-05-19 19:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 2568 259183

W czwartkowe popołudnie ruszyła operacja mocowania na filarze drugiego z przęseł nowego mostu nad szczecińską Regalicą. Pływający ponton ze stalową konstrukcją stanął dokładnie w miejscu, gdzie w piątek od rana rozpoczęły się prace przy nasuwaniu segmentu o wymiarach 14 m x 100 m. Od zachodniego brzegu rzeki.

Z wyjaśnień Marka Mroza, kierownika budowy spółki Vistal, wynika, że przy pomocy specjalnych siłowników hydraulicznych i lin zachodnie przęsło mostu podobnie, jak to pierwsze na początku tego tygodnia, zostanie wciągnięte na wyznaczoną wcześniej pozycję. A cały proces nasunięcia i scalenia  obu elementów planowany jest na okres od 3 do 4 tygodni. Na początku czerwca powinna być widoczna cała konstrukcja scalona. I wtedy będą mogły rozpocząć się olejne prace z płytą nośną. 

Oba przęsła – przypomnijmy – sprowadzone zostały drogą morską z gdyńskiej wytwórni firmy Vistal i do Szczecina doatrły wieczorem w czwartek, 11 maja.

Jak poinformował Szymon Wasilewski z ZDiTM, który odpowiada w imieniu miasta za realizację inwestycji, prędkość nasuwania przęsła wynosi około 3 m na godzinę. Przewiduje się, że prace zajmą kilkanaście godzin. Po zakończeniu tego etapu robót, oba przęsła zostaną ze sobą połączone. Ich spawanie potrwa co najmniej do końca maja.

W piątek o świcie jednym z pierwszych, którzy mieli okazję oglądać trwającą właśnie operację nasuwania drugiego z przęseł nowej przeprawy były pan Dariusz Bratkowski. Spotkaliśmy go na moście Pionierów z rowerem. Jechał właśnie z domu w Przecławiu do pracy do swojej firmy Maurizio Benttoni, która ma siedzibę przy ul. Przestrzennej. Jak nam zdradził, jest jej przedstawicielem handlowym, a rower – jak dodał – to sposób na zrzucenie nadmiaru kilogramów. – Dzięki zmianie trybu życia i przesiadki na rower ze 102 kg spadła moja waga już do 85 kg  - nie krył dumy pan Darek na pożegnanie. 

W sobotę od rana już oba przęsła można było oglądać unoszące się nad wodą, wsparte na filarach i dodatkowych rusztowaniach na obu brzegach rzeki. Trwały również roboty przy wylewaniu betonu na przyczółku zachodnim nowej przeprawy.

Prace prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem. Na czerwiec planowane jest zbrojenie i betonowanie płyty pomostu oraz zakończenie prac na przyczółkach. W lipcu montowane będą elementy wyposażenia mostu i prowadzone roboty nawierzchniowe.

 

Pełną przejezdność nowa przeprawa ma osiągnąć- zgodnie z deklaracjami tak wykonawcy, jak i ZDiTM - do 31 lipca tego roku. ©℗

Mirosław WINCONEK

Zdjęcia i filmy: Mirosław WINCONEK

 

Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy Drugie przęsło nad Regalicą i… kilogramy

Komentarze

bobo
Prace idą sprawnie i planowo ; jak nie w Szczecinie
2017-05-20 05:52:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy