poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bieganie na ratowanie… jeży

Bieganie na ratowanie… jeży

Bieganie na ratowanie… jeży
Data publikacji: 2017-10-13 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:32
Wywietleń: 995 296208

Szczecin czeka wielkie charytatywne wydarzenie: „Jesienny Bieg Jeża". To już w sobotę! Będzie okazja do aktywnego spędzania czasu, a też do wsparcia kolczastych, wiecznie głodnych i potrzebie podopiecznych Renaty i Piotra Pihanów. „Zapraszamy do wspólnej zabawy, jeżowej edukacji i sportowych zmagań, a po biegu na ognisko" - zachęcają organizatorzy.

Już po raz czwarty Szczecin pobiegnie dla jeży. Do udziału w tyleż sportowym, ileż towarzyskim wydarzeniu ze szlachetnym charytatywnym przesłaniem zachęcają: Parkrun Szczecin, Stowarzyszenie PROGRESSUM, lokalny oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz dzielni opiekunowie kolczastych  braci mniejszych - pp. Pihanowie.

- Jeże już organizują stoisko informacyjne, gdzie się zaprezentują, a my opowiemy ich historie. Chętnie odpowiemy na wszystkie jeżowe pytania. To będzie świetna okazja, aby sprawdzić, czy kolce są kłujące, zobaczyć, jak wygląda słynna jeżowa kulka, a może nawet uda się usłyszeć, jakie dźwięki wydają te małe istotki i… jak szybko biegają - zachęca Renata Pihan.

I tłumaczy:

- Co roku w Polsce ginie około 40 tysięcy jeży. Jeżeli ludzie nie będą wiedzieli, jak im pomagać, to w krótkiej perspektywie - do 2025 roku - jeże wyginą całkowicie. Niestety, wiele osób nadal nie, jak pomóc, gdy na swojej drodze napotka jeża. Właśnie to chcemy zmienić.

„Jesienny Bieg Jeża" wystartuje przy Arkonce. W sobotę (14 bm.) - już o godz. 9. Natomiast towarzyszący mu jeżowy piknik z ogniskiem i tym, co kto lubi i przyniesie, potrwa co najmniej do południa.

Uwaga: pomóc mogą nie tylko uczestnicy biegu, ale również jego kibice. Tym bardziej że potrzeby kolczastych braci mniejszych są ogromne.

- Niestety, nasz „Hilton" jest zapełniony - przyznaje Renata Pihan. - Wśród podopiecznych mamy sporo maluszków sierpniowo-wrześniowych, które ważą od 100 do 300 gramów, i które przed zimą nie zdążą dorosnąć. Zostaną z nami aż do wiosny, gdy temperatura w nocy będzie się utrzymywać już powyżej 10 stopni Celsjusza. Mamy również jeże w ciężkim stanie, wymagające specjalnej troski, a pozostałe również potrzebują troski, jedzenia, leczenia i rehabilitacji.

Potrzebna jest kocia karma, najlepiej dla maluszków (junior, kitten) - mokra i sucha, a także larwy mączniaków, papierowe ręczniki, podkłady higieniczne.

- Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wspomogą naszą akcję. Nasze „kolczyki" w zamian, w ramach poczęstunku, będą rozdawać wodę, banany, dyplomy i oczywiście jeżowe niespodzianki. Zapraszamy do wspólnej zabawy, jeżowej edukacji i sportowych zmagań - zachęcają pp. Pihanowie. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

Szczecin znów - tym razem w najbliższą sobotę - pobiegnie dla jeży. W myśl zasady: „Nie tylko JERZY dla JEŻY".

Bieganie na ratowanie… jeży Bieganie na ratowanie… jeży Bieganie na ratowanie… jeży Bieganie na ratowanie… jeży Bieganie na ratowanie… jeży Bieganie na ratowanie… jeży Bieganie na ratowanie… jeży Bieganie na ratowanie… jeży Bieganie na ratowanie… jeży Bieganie na ratowanie… jeży

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy