Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

500+ w Kołbaskowie

Data publikacji: 29 marca 2016 r. 10:24
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
500+ w Kołbaskowie
 

ZA realizację rządowego programu „Rodzina 500+" w gminie Kołbaskowo jednostką odpowiedzialną jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Środki finansowe na obsługę programu są już zabezpieczone, ośrodek intensywnie przygotowuje się do realizacji zadania.  Zakupiono już niezbędny sprzęt i wyposażenie, a OPS otrzymał też zgodę na zatrudnienie dodatkowego pracownika. 

Wiadomo już, że część personalnej obsady OPS-u będzie zajmować się obsługą programu w ramach swoich etatów. Być może zajdzie też potrzeba wydłużenia godzin pracy dwa razy w tygodniu do godziny 18. Taka opcja jest obecnie rozważana. Pracownicy ośrodka odbyli już niezbędne szkolenia dotyczące programu „Rodzina 500+”. W siedzibie OPS w Kołbaskowie od kilku dni pracuje informatyk, który dopina „sprawy komputerowe”.

OPS podpisał już wcześniej umowę na licencję oprogramowania komputerowego. Informatycy obiecują, że wywiążą się z niej przed 1 kwietnia. Nie ma natomiast żadnych problemów z drukami, wnioskami i oświadczeniami, bo ich formularze dotarły do Kołbaskowa ze znacznym wyprzedzeniem. Od 14 marca są już wydawane. Można je pobrać w siedzibie ośrodka, ale pracownicy socjalni i asystenci rodzin dostarczają je także rodzinom, które będą korzystały z programu, przy okazji przeprowadzania wywiadów i odwiedzin w ich środowiskach.

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać także elektronicznie za pomocą portalu emp@tia, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Obecnie  do programu przystąpiło 18 banków, ale liczba ciągle się powiększa. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie www.mpips.gov.pl w zakładce Rodzina 500 plus.

(mos)

Fot. P.SIKORA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA