piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > 500+ w Kołbaskowie

500+ w Kołbaskowie

500+ w Kołbaskowie
Data publikacji: 2016-03-29 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1280 126087

ZA realizację rządowego programu „Rodzina 500+" w gminie Kołbaskowo jednostką odpowiedzialną jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Środki finansowe na obsługę programu są już zabezpieczone, ośrodek intensywnie przygotowuje się do realizacji zadania.  Zakupiono już niezbędny sprzęt i wyposażenie, a OPS otrzymał też zgodę na zatrudnienie dodatkowego pracownika. 

Wiadomo już, że część personalnej obsady OPS-u będzie zajmować się obsługą programu w ramach swoich etatów. Być może zajdzie też potrzeba wydłużenia godzin pracy dwa razy w tygodniu do godziny 18. Taka opcja jest obecnie rozważana. Pracownicy ośrodka odbyli już niezbędne szkolenia dotyczące programu „Rodzina 500+”. W siedzibie OPS w Kołbaskowie od kilku dni pracuje informatyk, który dopina „sprawy komputerowe”.

OPS podpisał już wcześniej umowę na licencję oprogramowania komputerowego. Informatycy obiecują, że wywiążą się z niej przed 1 kwietnia. Nie ma natomiast żadnych problemów z drukami, wnioskami i oświadczeniami, bo ich formularze dotarły do Kołbaskowa ze znacznym wyprzedzeniem. Od 14 marca są już wydawane. Można je pobrać w siedzibie ośrodka, ale pracownicy socjalni i asystenci rodzin dostarczają je także rodzinom, które będą korzystały z programu, przy okazji przeprowadzania wywiadów i odwiedzin w ich środowiskach.

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać także elektronicznie za pomocą portalu emp@tia, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Obecnie  do programu przystąpiło 18 banków, ale liczba ciągle się powiększa. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie www.mpips.gov.pl w zakładce Rodzina 500 plus.

(mos)

Fot. P.SIKORA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie