wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > 500+ w Kołbaskowie

500+ w Kołbaskowie

500+ w Kołbaskowie
Data publikacji: 2016-03-29 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1445 126087

ZA realizację rządowego programu „Rodzina 500+" w gminie Kołbaskowo jednostką odpowiedzialną jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Środki finansowe na obsługę programu są już zabezpieczone, ośrodek intensywnie przygotowuje się do realizacji zadania.  Zakupiono już niezbędny sprzęt i wyposażenie, a OPS otrzymał też zgodę na zatrudnienie dodatkowego pracownika. 

Wiadomo już, że część personalnej obsady OPS-u będzie zajmować się obsługą programu w ramach swoich etatów. Być może zajdzie też potrzeba wydłużenia godzin pracy dwa razy w tygodniu do godziny 18. Taka opcja jest obecnie rozważana. Pracownicy ośrodka odbyli już niezbędne szkolenia dotyczące programu „Rodzina 500+”. W siedzibie OPS w Kołbaskowie od kilku dni pracuje informatyk, który dopina „sprawy komputerowe”.

OPS podpisał już wcześniej umowę na licencję oprogramowania komputerowego. Informatycy obiecują, że wywiążą się z niej przed 1 kwietnia. Nie ma natomiast żadnych problemów z drukami, wnioskami i oświadczeniami, bo ich formularze dotarły do Kołbaskowa ze znacznym wyprzedzeniem. Od 14 marca są już wydawane. Można je pobrać w siedzibie ośrodka, ale pracownicy socjalni i asystenci rodzin dostarczają je także rodzinom, które będą korzystały z programu, przy okazji przeprowadzania wywiadów i odwiedzin w ich środowiskach.

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać także elektronicznie za pomocą portalu emp@tia, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Obecnie  do programu przystąpiło 18 banków, ale liczba ciągle się powiększa. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie www.mpips.gov.pl w zakładce Rodzina 500 plus.

(mos)

Fot. P.SIKORA

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie