Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

500+ dla rodzin zastępczych

Data publikacji: 24 marca 2016 r. 18:29
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
500+ dla rodzin zastępczych
 

Dodatek rodzinny z programu „Rodzina 500 plus" przysługuje na każde dziecko w rodzinie zastępczej lub w rodzinnym domu dziecka. Tutaj nie liczy się dochód, nie ma znaczenia czy jest to pierwsze, czy też kolejne dziecko. Ale tę część programu prowadzą nie gminy, a powiaty.

To oznacza, że do nich (do Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie) należy się zgłaszać z wszelkimi pytaniami, one też przygotowują wzory wniosków i je realizują.

Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie same opracowują stosowne wnioski dla rodzin zastępczych. One też będą odpowiedzialne za realizację tej części programu.

- Dostarczyliśmy stosowne wnioski wszystkim naszym rodzinom zastępczym, odbyło się też dla nich spotkanie informacyjne - mówi Maciej Homis, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. - Wiedzą więc, czy i na jakich warunkach przysługuje im ten dodatek.

Terminy są takie same dla wszystkich rodzin starających się o wsparcie z programu „Rodzina 500 plus".  Czyli od 1 kwietnia można już składać wnioski w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie.

Dodatek ten jest przeznaczony na pokrycie kosztów utrzymania dziecka. Nie stanowi on dochodu rodziny zastępczej. Ale nie może być przyznany na dzieci własne rodziców zastępczych (w tym przypadku obowiązują ogólne zasady programu, czyli można otrzymać świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne niepełnoletnie dziecko w rodzinie lub także na pierwsze czy jedyne dziecko przy spełnieniu kryterium dochodowego). Dodatek nie przysługuje na dzieci przebywające w instytucjach zapewniających całodobowe nieodpłatne utrzymanie.©℗

(sag)

Fot. P.SIKORA

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA