niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Pływanie. Kinder + Sport Festiwal

Pływanie. Kinder + Sport Festiwal

Pływanie. Kinder + Sport Festiwal
Data publikacji: 2019-11-09 20:06
Wywietleń: 358 426851

W szczecińskiej Floating Arenie odbzł się Kinder+Sport Festiwal Pływania – wyjątkowa impreza, która przyciągnęła na basen kilkuset młodych adeptów tej dyscypliny sportu.

W pierwszej części dnia na uczestników czekał cały szereg atrakcji. Było między innymi doskonalenie umiejętności pływania pod okiem mistrzów oraz wyjątkowe wodne miasteczko, gdzie dzieci próbowały sforsować dmuchane tory przeszkód.

Druga grupa spędzała natomiast czas w specjalnie przygotowanej strefie, gdzie do promowania aktywności fizycznej wykorzystywano nowoczesną technologię,  w tym między innymi symulatory refleksu.

– Naszym celem jest to, aby jak najwcześniej zachęcać dzieciaki do tego, żeby były aktywne i aby te wypracowane za młodu nawyki zostały z nimi przez całe życie. Chcemy, żeby odnajdywały w sporcie radość oraz pozytywne emocje, które się z nim łączą. Naszym celem jest pokazywanie tej radości najmłodszym oraz przypominanie o niej ich rodzicom. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy Festiwalu Pływania będą opuszczać Floating Arenę zmęczeni, ale uśmiechnięci, mówiła Magdalena Szozda, reprezentująca program Kinder+Sport.

Kolejne godziny mijały, a organizatorzy proponowali uczestnikom następne atrakcje. Było między innymi szkolenie dla nauczycieli i instruktorów pływania oraz spotkanie dzieci z mistrzami – Pawłem Korzeniowskim, Marcinem Cieślakiem i Alicją Tchórz.

To cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, a sala konferencyjna Floating Areny pękała w szwach. Dzieci zadawały wnikliwie pytania, a mistrzowie chętnie opowiadali o swoich karierach, wzlotach, upadkach, idolach czy igrzyskach olimpijskich.

Ostatnim punktem sobotniego programu były zawody pływackie, w których wzięło udział niemal 300 dzieci. Młodzi zawodnicy dzielnie walczyli o czołowe lokaty, a wszyscy najlepsi byli wieczorem dekorowani podczas ceremonii wręczania nagród.

Kinder+Sport Festiwal Pływania okazał się strzałem w „dziesiątkę” i przyciągnął do szczecińskiej Floating Areny niemal 500 dzieci. Były emocje, trochę rywalizacji, ale też przede wszystkim znakomita zabawa.

Co ważne i warte podkreślenia, impreza zostawi po sobie trwały ślad, ponieważ do lokalnych szkół oraz Miejskiego Klubu Pływackiego w Szczecinie trafi idący w tysiące sztuk sprzęt sportowy – między innymi czepki, deski czy maty do pływania. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie