wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem > X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia

X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia [GALERIA, FILM]

X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia
Data publikacji: 2019-08-24 15:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-26 10:16
Wywietleń: 1145 410127

Sobota (24 sierpnia) to drugi dzień X Festynu Komandosa, poświęconego pamięci 1. Batalionu Szturmowego, kiedyś utajnionej jednostki specjalnej naszej armii, która stacjonowała w Dziwnowie przez 24 lata. W 1986 roku przeniesiono ją do Lublińca, gdzie istnieje do dziś jako 1. Specjalny Pułk Komandosów. To właśnie komandosi z tego pułku są jedną z atrakcji trzydniowego festynu, który odbywa się w Dziwnowie przy ul. Reymonta. 

Festyn rozpoczął się od apelu, wręczenia medali dla zasłużonych oraz defiladą byłych żołnierzy, których przejechało tu prawie 160. Na imprezę przybył m.in. dowódca wojsk specjalnych gen. Sławomir Drumowicz. Odwiedził strzelnicę garnizonową w Dziwnowie, gdzie Fabryka Broni Łucznik z Radomia pokazała swoje karabiny maszynowe, snajperskie i broń krótką, które są m.in. na wyposażeniu specjalsów. Inna z firm zaprezentowała swoje wyroby pozwalające na neutralizację dronów. 

W sobotę o godz.17.30 zaczną się najbardziej widowiskowe punkty festynu. Najpierw na brzegu Dziwny (koło stacji benzynowej) ujrzymy pokazy płetwonurków z formacji Formoza, a potem widowiskowe skoki spadochronowe do rzeki. 

W niedzielę o godz. 11 będzie m.in. inscenizacja „Na misji - 20 lat w NATO”. Będą także koncerty dudziarzy i inne atrakcje. Na godz. 16 zaplanowano apel kończący festyn. 

Tekst, film i fot. M. KWIATKOWSKI

X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia X Festyn Komandosa w Dziwnowie. Apel, defilada oraz pokaz uzbrojenia

Komentarze

Tom
Łajno macie między uszami i tyle
2019-08-26 10:11:27
Pochmurne lato
@Ciapuła owszem istniał, ale chwały nie przynosił, więc i fetować nie ma czego.
2019-08-25 18:53:08
do @ Ciapuła
- PO_je..e, te "specjalsy" z wyrobami fabryki "Łucznik" służą do obrony polskiej demokracji w Afganistanie, Iraku, Libii i jeszcze gdzie gdzie indziej....Przed "kaczystami" ci sami "specjalsi" bronili demokracji (socjalistycznej) także w Czechosłowacji, czyli zabijali ludzi i demokrację także.....P.S. - debilu, "specjalsy" robią "X Festyn Komandosa w Dziwnowie", "era kaczyzmu" zaczęła się, zgadnij debilu kiedy?
2019-08-25 09:53:19
szwej
A major Jach z PiS-ue ze Stargardu co robił w stanie wojennym? To co Piotrowicz? - chronił przeciwników władzy?.
2019-08-25 07:35:28
Ciapuła
Panie pochmurne... widzę że nic nie rozumiesz dla Ciebie świat zaczął się w erze kaczyzmu i proboszcza spróbuj wyobrazić sobie że wcześniej też istniał
2019-08-25 07:21:39
Pochmurne lato
Nie rozumiem tych obchodów. Brali udział w pacyfikacji dążeń obywateli innego kraju, którzy nic im nie zrobili do życia w normalności. Napadli na nich. Czechosłowacja 1968 rok. Czy o taką chwałę(?)oręża polskiego nam chodzi? Taką chwałę(?)chcemy młodzieży przekazać?
2019-08-25 00:31:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie