sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Lato z Kurierem > Książka nie tylko na plażę

Książka nie tylko na plażę

Książka nie tylko na plażę
Data publikacji: 2019-06-25 14:09
Wywietleń: 753 398991

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zachęca do odwiedzenia letniego kiermaszu „Książka za złotówkę”. To zaproszenie m.in. dla tych, którzy lubią wypoczywać na plaży z dobrą książką.

Letni kiermasz książki organizowany przez międzyzdrojską bibliotekę od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. I nie ma się czemu dziwić, bo za symboliczną cenę można tu nabyć interesujące książki z różnych dziedzin.

W tym roku na kiermasz zostało przygotowanych ponad 4 tys. książek i czasopism od 1 zł. To m.in.: podręczniki szkolne, bajki, lektury, kryminały, literatura piękna i specjalistyczna, książki obcojęzyczne, encyklopedie.

– Na sprzedaż przeznaczone są pozycje, które otrzymaliśmy w darze od mieszkańców gminy Międzyzdroje. Naszych książek, tzn. „bibliotecznych”, się nie pozbywamy – podkreślają bibliotekarze.

Wakacyjnemu kiermaszowi od lat przyświeca reguła: Co dla niektórych jest zbędną lekturą, dla innych okazuje się cennym „białym krukiem”. Jest to również doskonała forma propagowania czytelnictwa – na zakup książki za 1 zł stać każdego.

Kiermasz będzie trwał do 16 sierpnia (chyba że książki zostaną sprzedane wcześniej) w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Norwida 15. Bibliotekarze zapraszają od poniedziałku do piątku w g. 9-17.

– Kwota, którą uzyskamy ze sprzedaży, zasili budżet instytucji i zostanie wydana na zakup nowych woluminów – dodają bibliotekarze.

(żan)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie