czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Lato z Kurierem > Kłopoty z parkowaniem w nadmorskim kurorcie

Kłopoty z parkowaniem w nadmorskim kurorcie

Kłopoty z parkowaniem w nadmorskim kurorcie
Data publikacji: 2019-07-15 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-16 15:05
Wywietleń: 1567 402717

Zaparkowanie samochodu w Międzyzdrojach to sztuka nie lada. W sezonie szukający wolnego miejsca niejednokrotnie muszą wykonać kilka rund po mieście, żeby gdzieś się wcisnąć.

Niektórzy parkują w miejscach, gdzie nie jest wyznaczony parking, a samochód nie tamuje ruchu, ale strażnicy miejscy kursują przez cały dzień i szybko „dybują” takich delikwentów.

W strefie nadmorskiej pierwsza godzina parkowania kosztuje 3 zł, druga – 3,50 zł, a trzecia – 4 zł. Jak chce ktoś spędzić więcej godzin na plaży to może wykupić bilet całodniowy za 35 zł. Płatne parkowanie obowiązuje od poniedziałku do piątku w godz. 8–22. Radni nie przewidzieli abonamentów chociażby tygodniowych czy też 10-dniowych dla turystów.

W innych częściach miasta jest strefa nieco tańsza, ale tam także brakuje miejsc parkingowych. Powstało wiele prywatnych parkingów, które na brak klientów nie narzekają. Tyle tylko, że niektóre z nich są w lesie pomiędzy drzewami, jak chociażby ten przy drodze wyjazdowej z Międzyzdrojów w stronę zagrody żubrów. Tu za godzinę parkowania musimy zapłacić aż 5 zł. Chętnych nie brakuje. W centrum miasta płatny prywatny parking powstał na terenie… budowy. Naganiają na niego ludzie stojący na chodniku.

W przeszłości wielu turystów parkowało przez całą dobę swoje samochody na poboczu drogi wojewódzkiej 102 z Międzyzdrojów w stronę Dziwnowa. Teraz teren ten jest ogrodzony taśmą, a drogowcy stawiają tam słupki, które mają zlikwidować ten swoisty bezpłatny parking, na którym stało tam w poprzednich sezonach nawet kilkaset samochodów. Teraz muszą one gdzieś zaparkować w Międzyzdrojach. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Wyjazd z Międzyzdrojów drogą wojewódzką 102. Tu już nikt nie zaparkuje.

Komentarze

Wiktor
A ja omijam Międzyzdroje szerokim łukiem co i wam polecam jest wiele miejsc na wybrzeżu gdzie turystę szanują A nie robią wszystko żeby go wydoić z kasy
2019-07-16 15:00:40
kierowca#
Władze gminy nabijają kabzę sobie i mieszkańcom , zdzierając zz przyjezdnych ile się da. Niewiedzącym napiszę , iż kasowanie w gminie zaczyna się 1 maja, a kończy 30 września, czyli tylko na sezon!
2019-07-15 14:39:29
Dobromir
Do Mizdroj pociągiem ze Szczecina i spoko.
2019-07-15 14:34:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie