czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem > 55 kilometrów po Odrze. Kajakowy Zimorodek

55 kilometrów po Odrze. Kajakowy Zimorodek

55 kilometrów po Odrze. Kajakowy Zimorodek
Data publikacji: 2019-08-15 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-15 17:56
Wywietleń: 561 408360

Z North East Mariny w Szczecinie wystartuje 17 sierpnia maraton Kajakowy Zimorodek. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 55-kilometrową trasę, wiodącą m.in. przez Kanał Kurowski, Kanał Zielony i Gryfino. Mieszkańców i turystów zapraszamy na wodny spacer miejski.

Maraton Kajakowy Zimorodek wystartuje o godz. 10. Uczestnicy pokonają 55 kilometrów trasy po Odrze (Odra Wschodnia, Odra Zachodnia, kanały łączące). Pierwsi zawodnicy zaczną pojawiać się w North East Marinie około godz. 15, jednak cały wyścig zakończy się dopiero o godz. 19, gdy zostaną wręczone nagrody i puchary.

Maraton Kajakowy Zimorodek organizowany jest w ramach Canoa Cup. Jest to cykl maratonów kajakowych na różnych dystansach, nie krótszych jednak niż 50 kilometrów, i na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności. Ich celem jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego. To także doskonała okazja do promocji kajakarstwa w Szczecinie oraz Szczecina i Międzyodrza dla kajakarstwa.

W ramach Szczecińskich Spacerów Miejskich z okazji „Zimorodka” Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zaprasza na wodną wycieczkę. Dwa spływy kajakowe zostaną zorganizowane w sobotę o godz. 11 i 14. W każdym weźmie udział 10 kajaków, łącznie na zwiedzanie Szczecina od strony wody dostępnych będzie 40 miejsc. 

Trasa wycieczki zostanie poprowadzona przez najpiękniejsze zakątki Odry na odcinku Wyspa Grodzka – Wyspa Jaskółcza – Wyspa Grodzka i potrwa około trzech godzin. W trakcie spływu przewodnik opowie o mijanych obiektach oraz wybranych elementach historii miasta Szczecin. Od strony wody będzie można zobaczyć: Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Siedmiu Płaszczy, Szczecińską Wenecję. Koszt udziału w takiej wyprawie to 30 zł za osobę (cena po uwzględnieniu rabatu).

Bilety na Szczeciński Spacer Miejski na Wodzie można kupić do piątku w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20.

Spływ wystartuje z North East Mariny. Uczestnicy są proszeni o przyjście na miejsce 15 minut przed rozpoczęciem. W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Osoby niepełnoletnie biorą udział pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów.

(isz)

Fot. Mirosław Winconek

Na zdjęciu: Wyprawa kajakiem po Międzyodrzu to także niezapomniane widoki i prawdziwy relaks.

55 kilometrów po Odrze. Kajakowy Zimorodek 55 kilometrów po Odrze. Kajakowy Zimorodek

Komentarze

Nie ma w Szczecinie żadnego North East Mariny
Sprawdźcie dokładnie - od wojny już tyle czasu minęło. To zresztą nawet po niemiecku nie jest. Słowa są angielskie, ale co by tu Anglicy robili to pojęcia nie mam. Co za idiotyzm.
2019-08-15 17:43:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie