piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Wycieczki i wystawa. Obejrzyj filharmonię!

Wycieczki i wystawa. Obejrzyj filharmonię!

Wycieczki i wystawa. Obejrzyj filharmonię!
Data publikacji: 2018-08-09 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
Wywietleń: 755 342311

Szczecińska filharmonia zaprasza na zwiedzanie budynku, który został okrzyknięty ikoną europejskiej architektury – dzisiaj (9 sierpnia, o godz. 15) i w piątek (10 sierpnia, o godz. 16). Bilety można kupić na godzinę przed rozpoczęciem wycieczki w kasie filharmonii – kosztują 5 złotych.

Trasa oprowadzania rozpoczynać się ma w holu filharmonii i obejmie: salę kameralną (gdzie emitowany będzie film na temat działalności filharmonii i jej architektury), symfoniczną, Poziom 4., Galerię przy Cerkwi, a także sklep z pamiątkami i wydawnictwami. W zwiedzaniu mogą brać udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą się danego dnia.

Kolejne wycieczki planowane są również: 16, 17, 22, 23 i 24 sierpnia o godz. 15.

W filharmonii można obejrzeć obecnie wystawę, w Galerii Poziom 4., prac Andrzeja Błażejczyka, artysty w Szczecinie i dla Szczecina obecnego od zawsze, jak sam mówi „na kolorowo” – od oprawy graficznej Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego po dwie mozaiki na elewacji browaru na ul. Chmielewskiego stworzone razem z Adamem Koziakiem. Malarz aktywnie bierze też udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych związanych z plakatem jako formą sztuki (biennale, triennale plakatu). W tym tygodniu na wystawę można się wybrać w niedzielę w godz. 12–16.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

w obronie Konstytucji
Czyli zastraszanie,propaganda władzy wymusza niejako posłuszeństwo i skutecznie działa.Z drugiej strony jeżeli na coś takiego się godzimy,akceptujemy-dajemy władzy przyzwolenie na ubezwłasnowolnienie.Każda już w zasadzie sfera życia publicznego nasączona jest przez rządzący obóz szantażem,groźbą i poczuciem bezkarności.Wystarczy spojrzeć na działania Policji i innych służb siłowych,ich aktywność w stosunku do osób,instytucji wyrażających "sprzeciw obywatelski" lub broniących Konstytucji i jej praw.Jest to coś niewyobrażalnego jak PiS zaszczuło część społeczeństwa i do jakich metod się posuwa by poczucie strachu utrzymać na wysokim poziomie.
2018-08-10 11:35:43
Wystawa plakatów
Szkoda tylko, że prace Błażejczyka zostały ocenzurowane, tzn. części dotyczące sytuacji w Polsce nie zobaczycie, bo jak cwierkają na mieście dyrekcja boi się władzy, by je pokazać. Żenada Filharmonio - sztukę cenzurować!
2018-08-09 18:03:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie