niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Wróciły rejsy na Bornholm

Wróciły rejsy na Bornholm

Wróciły rejsy na Bornholm
Data publikacji: 2018-06-30 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
Wywietleń: 1633 336247

Należący do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej prom „Cracovia” w sobotę 30 czerwca wyruszył w pierwszy rejs na duńską wyspę Bornholm. Będzie pływać raz w tygodniu na trasie Świnoujście – Rønne (i z powrotem) do 25 sierpnia włącznie.

Zarząd PŻB poinformował, że „Cracovia” będzie wypływała ze Świnoujścia do portu w Rønne w soboty o godz. 10. W drogę powrotną statek wyruszy o godz. 18. Podróż promem w jedną stronę trwa 5 godzin.

– Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie linii w sezonie letnim ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów – podkreśla Piotr Redmerski, prezes PŻB.

Ostatnie rejsy na tę duńską wyspę promem PŻB odbywały się w roku 2010. Do Rønne pływała wówczas „Pomerania”, która na stałe była eksploatowana na linii Świnoujście – Kopenhaga.

Na pokładzie „Cracovii” do dyspozycji podróżnych są: Restauracja pod Żaglami, Driver's Club, Kawiarnia pod Żaglami (znajdująca się w części dziobowej), bar Corsario, sklep oraz kącik dziecięcy. Na młodszych pasażerów czekają gry i zabawy prowadzone przez animatora.

Rejsy ze Świnoujścia na Bornholm mogą być częścią jednodniowej wycieczki, ale też tygodniowego wyjazdu.

– Decydując się na wypoczynek w domkach i zakupując pobyt na wyspie poprzez Morskie Biura Podróży Polferries, bilet na prom jest tańszy o 35 procent – informuje armator. – Bornholm to także świetna propozycja na wycieczki rowerowe, a rower na pokład „Cracovii” można zabrać bezpłatnie.

Na co dzień prom „Cracovia” kursuje na trasie Świnoujście – Ystad. Może jednorazowo przewieźć 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ponad 120 ciężarowych.

(ek)

Fot. PŻB

Wróciły rejsy na Bornholm Wróciły rejsy na Bornholm

Komentarze

Do... Roberta
Masz sporo Racji i Cos w tym jest ! No a Szczecinska Stocznie im. A. Warskiego... to Kto PO 1989/90 roku PO-przejmowal...(?) rowniez Firma o nazwie Silesia - az ze Slaska, gdzie i o dzisiejszym Marsie juz nie ws-PO-mne !!
2018-07-02 11:46:45
Z przeszlosci wziete...
Oby tylko "Co niektorzy": papierosow, wodki jak i prochow... Nie Przemycali i dzisiejszej Polski juz wiecej - Nie osmieszali, rowniez i w oczach Dunczykow !!
2018-07-02 11:37:14
Robert
@Robert Właśnie o to chodzi, że zarówno PŻB jak i PŻM bardzo szczodrze promują inne regiony, tylko z naszym Pomorzem mają problem. Proporcje są zupełnie odwrócone! Głównie pomorskie nazwy powinny być w użyciu, a inne polskie przy okazji. Pytanie: ile promów PŻB i PŻM funkcjonujących na liniach do Skandynawii ma naszą regionalną nazwę??? Zero regionalnego patriotyzmu! Jakby Wielkopolska miała dostęp do morza to zapewniam, że największym promem byłby Poznań, a wszystkie pozostałe nosiłyby nazwy wielkopolskie. Tak samo Żaden z samolotów lotu nie miał nazwy Szczecin, za to inne miasta finkcjonują na kadłubach tego przewoźnika. Żegluga jest rzeczywiście i morska i baltycka, ale to nasz region jest morski i bałtycki, a nie Mazowsze czy Kraków! Czas zacząć myśleć regionalnie tak jak to robią inne województwa, a nie na siłę podlizywać się innym, nie otrzymując nic w zamian
2018-07-01 12:44:08
@Robert
To jest Polska Żegluga Bałtycka, a nie Kołobrzeska. Tak samo Polska Żegluga Morska, mimo siedziby w Szczecinie, nie ma w nazwie Szczecińska, a jej statki mają nazwy promujące wszystkie regiony.
2018-07-01 11:44:58
Robert
Przedsiębiorstwo PŻB niby nasze regionalne, a nazwy promów poza Pomeranią nie ma żadnej pomorskiej. Mazovia, Cracovia... jakoś czy w Krakowie czy w Warszawie tak ochoczo nie nazywają samolotu Lotu, pociągów penvolino itd naszymi pomorskimi czy szczecińskimi miastami i regionami. Promujemy innych, zapominając o swojej małej ojczyźnie, nie mogąc liczyć na wzajemność innych regionów. Wstyd PŻB!
2018-07-01 10:36:22
No prosze...
A za Komuny tylu Ludzi ryzykowalo zyciem - by tam sie dostac... !!
2018-06-30 22:28:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie