wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Wróciły rejsy na Bornholm

Wróciły rejsy na Bornholm

Wróciły rejsy na Bornholm
Data publikacji: 2018-06-30 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
Wywietleń: 1774 336247

Należący do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej prom „Cracovia” w sobotę 30 czerwca wyruszył w pierwszy rejs na duńską wyspę Bornholm. Będzie pływać raz w tygodniu na trasie Świnoujście – Rønne (i z powrotem) do 25 sierpnia włącznie.

Zarząd PŻB poinformował, że „Cracovia” będzie wypływała ze Świnoujścia do portu w Rønne w soboty o godz. 10. W drogę powrotną statek wyruszy o godz. 18. Podróż promem w jedną stronę trwa 5 godzin.

– Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie linii w sezonie letnim ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów – podkreśla Piotr Redmerski, prezes PŻB.

Ostatnie rejsy na tę duńską wyspę promem PŻB odbywały się w roku 2010. Do Rønne pływała wówczas „Pomerania”, która na stałe była eksploatowana na linii Świnoujście – Kopenhaga.

Na pokładzie „Cracovii” do dyspozycji podróżnych są: Restauracja pod Żaglami, Driver's Club, Kawiarnia pod Żaglami (znajdująca się w części dziobowej), bar Corsario, sklep oraz kącik dziecięcy. Na młodszych pasażerów czekają gry i zabawy prowadzone przez animatora.

Rejsy ze Świnoujścia na Bornholm mogą być częścią jednodniowej wycieczki, ale też tygodniowego wyjazdu.

– Decydując się na wypoczynek w domkach i zakupując pobyt na wyspie poprzez Morskie Biura Podróży Polferries, bilet na prom jest tańszy o 35 procent – informuje armator. – Bornholm to także świetna propozycja na wycieczki rowerowe, a rower na pokład „Cracovii” można zabrać bezpłatnie.

Na co dzień prom „Cracovia” kursuje na trasie Świnoujście – Ystad. Może jednorazowo przewieźć 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ponad 120 ciężarowych.

(ek)

Fot. PŻB

Wróciły rejsy na Bornholm Wróciły rejsy na Bornholm

Komentarze

Do... Roberta
Masz sporo Racji i Cos w tym jest ! No a Szczecinska Stocznie im. A. Warskiego... to Kto PO 1989/90 roku PO-przejmowal...(?) rowniez Firma o nazwie Silesia - az ze Slaska, gdzie i o dzisiejszym Marsie juz nie ws-PO-mne !!
2018-07-02 11:46:45
Z przeszlosci wziete...
Oby tylko "Co niektorzy": papierosow, wodki jak i prochow... Nie Przemycali i dzisiejszej Polski juz wiecej - Nie osmieszali, rowniez i w oczach Dunczykow !!
2018-07-02 11:37:14
Robert
@Robert Właśnie o to chodzi, że zarówno PŻB jak i PŻM bardzo szczodrze promują inne regiony, tylko z naszym Pomorzem mają problem. Proporcje są zupełnie odwrócone! Głównie pomorskie nazwy powinny być w użyciu, a inne polskie przy okazji. Pytanie: ile promów PŻB i PŻM funkcjonujących na liniach do Skandynawii ma naszą regionalną nazwę??? Zero regionalnego patriotyzmu! Jakby Wielkopolska miała dostęp do morza to zapewniam, że największym promem byłby Poznań, a wszystkie pozostałe nosiłyby nazwy wielkopolskie. Tak samo Żaden z samolotów lotu nie miał nazwy Szczecin, za to inne miasta finkcjonują na kadłubach tego przewoźnika. Żegluga jest rzeczywiście i morska i baltycka, ale to nasz region jest morski i bałtycki, a nie Mazowsze czy Kraków! Czas zacząć myśleć regionalnie tak jak to robią inne województwa, a nie na siłę podlizywać się innym, nie otrzymując nic w zamian
2018-07-01 12:44:08
@Robert
To jest Polska Żegluga Bałtycka, a nie Kołobrzeska. Tak samo Polska Żegluga Morska, mimo siedziby w Szczecinie, nie ma w nazwie Szczecińska, a jej statki mają nazwy promujące wszystkie regiony.
2018-07-01 11:44:58
Robert
Przedsiębiorstwo PŻB niby nasze regionalne, a nazwy promów poza Pomeranią nie ma żadnej pomorskiej. Mazovia, Cracovia... jakoś czy w Krakowie czy w Warszawie tak ochoczo nie nazywają samolotu Lotu, pociągów penvolino itd naszymi pomorskimi czy szczecińskimi miastami i regionami. Promujemy innych, zapominając o swojej małej ojczyźnie, nie mogąc liczyć na wzajemność innych regionów. Wstyd PŻB!
2018-07-01 10:36:22
No prosze...
A za Komuny tylu Ludzi ryzykowalo zyciem - by tam sie dostac... !!
2018-06-30 22:28:05