środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Turyści zniesmaczeni. Jak wejść na plażę w Pobierowie?

Turyści zniesmaczeni. Jak wejść na plażę w Pobierowie?

Turyści zniesmaczeni. Jak wejść na plażę w Pobierowie?
Data publikacji: 2018-07-29 07:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-28 19:21
Wywietleń: 11857 340480

– Skoro tyle się płaci w Pobierowie za wszystko – za parkingi, za „klimatyczne”, to dlaczego nie można zadbać o to, by wczasowicze mieli cywilizowane zejście na plażę? – pyta Czytelniczka „Kuriera”.

Nasza Czytelniczka zadzwoniła do redakcji, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z wypoczynku w Pobierowie. Jest zniesmaczona zaniedbaną infrastrukturą przy plaży.

– Jedno zejście jest zamknięte, ze względu na zły stan techniczny. A kolejne – przy domku Ewy Braun, się praktycznie rozpada. Brakuje w nim stopni, jedna poręcz już całkiem odpada, wystają zardzewiałe śruby i gwoździe. Z kolei trzecie zejście na plażę należy do prywatnego ośrodka i ludziom z zewnątrz wstęp jest wzbroniony – mówi kobieta.

Jedynym zjazdem technicznym w Pobierowie jest ten w centrum miasta – przy ul. Jana z Kolna. Tędy mogą zejść bez problemu na plażę rodzice z dziećmi w wózkach, inwalidzi i zjechać pojazdy ratownicze. W innych rejonach miasteczka jest to niemożliwe, a w części zachodniej zejścia są w opłakanym stanie.

Zejście przy ul. Ciechanowskiej (na wysokości ul. Spokojnej) dopiero niedawno – w trakcie sezonu – zostało wyremontowane. Zamontowano brakujące deski. Nie dostrzeżono, że w części pomostowej dalej kilka desek wymaga wymiany. Nastąpi to wtedy, aż ktoś wpadnie w dziurę?

Podobna sytuacja wygląda dalej na zachód, gdzie jest zejście na plażę na wysokości domku Ewy Braun. Spostrzeżenia naszej Czytelniczki są słuszne. Na samym dole brakuje połowy schodka, a nieco wyżej jedna z desek jest wyrwana i wisi w powietrzu. Tylko czekać, aż ktoś wsadzi tam nogę.

Na końcu Pobierowa jest zejście w dobrym stanie. Ale należy ono do ośrodka wypoczynkowego Urzędu Morskiego i osoby tu nie wypoczywające przejść tędy na plażę nie mogą.

Najgorsza sytuacja od wielu lat jest na wysokości ul. Wspólnej i Ciechanowskiej. W okolicy znajduje się wiele ośrodków wczasowych, w tym dla osób niepełnosprawnych (najbliższe zejście dla nich odległe o ok. 1,5 km). Władze gminy od lat obiecują, że powstanie tu zejście techniczne z prawdziwego zdarzenia, najlepiej betonowe, którym na plażę zjadą karetki i samochody ratownicze. Tymczasem wczasowicze muszą korzystać z wydeptanej ścieżki po klifie, którą zalewa woda z jakiegoś podziemnego ujęcia. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: „Wyremontowane” zejście na plażę na ul. Spokojnej

Turyści zniesmaczeni. Jak wejść na plażę w Pobierowie? Turyści zniesmaczeni. Jak wejść na plażę w Pobierowie?

Komentarze

Jolka fasolka
Do tych wszystkich czyścioszków ,co to narzekają na toalety,osy,bród itp itd Ogarnijcie sie ,bo przyjezdzacie z róznych czesci kraju,swiata i robicie tu taki syf,ze mam ochote walic was po łbach ...Ostatnio facet na chodniku rzucił pusta paczke po fajkach , wrzuciałam lumpowi do kaptura ..Nie miał odwagi przy ludziach startowac do kobiety ale zagotowało sie w nim i dobrze.Sracie ,szczacie tam gdzie stoicie, kupujecie słodkie napoje,lody i owoce a potem na plazy wywalacie w krzaki na wydmy i stad osy!Ale to trzeba myslec pustaki . ..TEN SYF TO WY! Brudasy i syfiarze,myslicie ,że jak płacicie to wam wszystko wolno? Bedziecie bulić i to jeszcze wiecej ,bo kasa bedzie potrzebna na wywiezienie waszego gnoju spod panskiej doopy.Od przyszlego roku podnosimy ceny kwater,nie podoba sie to wyjazd do Władka albo Kołobrzegu,brudasom mówimy WON!
2019-09-28 19:16:49
Zniesmaczona
Władze Pobierowo naprawiły już zejścia na plażę??? Laola rozbudowuje się,powstają nowe apartamentowce a zejścia na plażę jak w Misiu.....Co za wstyd!!!!!!!!!!!!Brak toalet i śmietników!!!!!!!!! Wstyd!!!!!
2019-06-20 19:30:35
Zejścia na plażę w Pobierowie
No i jak tam kochane władze Pobierowa,naprawiliście zejścia na plażę????????Czy nadal czekacie na jakieś nieszczęście?????
2019-01-29 23:39:20
Edek
Przecież to jest wejście na teren zamknięty, poza tym ośrodkiem jest tam tylko las, więc o co chodzi?
2018-09-14 15:53:28
KATASTROFALNY STAN ZEJŚCIA NA PLAŻĘ PRZY DOMKU EWY BRAUN W POBIEROWIE
ZEJŚCIE NA PLAŻĘ PRZY DOMKU EWY BRAUN JEST W STANIE KATASTROFALNYM.POWINNO ZOSTAĆ ZAMKNIĘTE,JEŚLI GMINA GO NIE NAPRAWIŁA!!!!! WYPADK I ADWOKAT WYCZESZĄ GMINĘ W SWOIM CZASIE!!!! ZEJŚCIE PRZY CIECHANOWSKIEJ TO KOMPROMITACJA!!! GENERALNIE NIC SIĘ NIE ROBI W POBIEROWIE ,A TYLE KASY PŁACĄ TURYŚCI!!! WSTYD!!!! NIKT NIE SPRZĄTA ZACHODNICH ZEJŚĆ NA PLAŻĘ!!!! BRAK TOALET!!!!! TRZEBA ZMIENIĆ RZĄDZĄCYCH!!!! A OBOK ...ROŚNIE GOLĘBIEWSKI!!!!!!
2018-08-23 02:01:49
dominka
Wróciłam wczoraj z Pobierowa osy są ale nie tylko w Pobierowie .Byłam w Kołobrzegu ,Międzyzdrojach i też są osy .Ja jestem bardzo zadowolona i kiedyś tam jeszcze pojadę. Polecam wszystkim jest tam spokojnie ,jak pojedziecie sami się o tym przekonacie.
2018-08-19 20:41:45
wodnik
Byłam w Pobierowie 20 lat temu teraz byłam drugi raz aktualnie wróciłam i jestem zadowolona.Ci co tak narzekają to jedźcie na zagraniczne wojaże.Sami ten syf!!!!- zostawiają turyści .To nie dziwcie się ,że plaża jest brudna deski na zejściach połamane."Turyści" jeśli można ich tak nazwać załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne gdzie tylko można!!!Sama z moją córką byłam świadkiem jak na wieczornym spacerze para "turystów" za przeproszeniem SRAŁA!!! wprost do wody.Chleją,srają ,rzygają,śmiecą,a za kilka lat przyjeżdżają z rodzinami i chcą luksusów !!!Ja osobiści bardzo polecam Pobierowo ,Rewal również ,byłam w Kołobrzegu, Międzyzdrojach straszny chaos.Jak ktoś lubi przepychanie się w tłumach to do dużych miast.Jak mówi przysłowie "WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIEMA!!!
2018-08-19 20:35:48
Turysta
Osy w Pobierowie na plaży nie da się poleżeć spokojnie jast plaga tych os nie polecam odpoczynku w Pobierowie
2018-08-19 12:58:10
Pobierowie
Plaga os na plaży nie da się poleżeć na plaży jestem nie zadowolony z tego miejsca nie polecam odpoczynku w Pobierowie
2018-08-19 12:51:54
Jurek
Potwierdzam zostawiamy masę szmalu a jesteśmy w głębokim PRLu zwłaszcza jeżeli chodzi o zejścia na plażę i druga sprawa to toaleta przy plaży Pobierowo wiedzie prym w tej kwestii nawet w małych miejscowościach nie należących do gminy Rewal stoją Tojki ale gminy Rewal na to nie stać bo po co jak w lesie jest tyle miejsca a Polak i tak sobie poradzi🤣
2018-07-31 06:10:21
Wojtunio
Jezdzimy z zona i dziecmi od kilku lat. I jest spoko. Moze mniej marudzenia. To taka wiocha i czasem o to chodzi..
2018-07-30 23:34:35
Pobierowo
Pobierowo sie zepsulo plaza nie idzie wejsc do wody same kamienie reszta badziewie przereklamowane juz sa lepsze miejscowosci
2018-07-30 22:19:25
Do Navy
Daj jakiś link z filmikiem wójta
2018-07-30 20:20:36
Wczasowiczka27
Kilka dni temu wróciłam z przepięknego Pobierowa, które wymaga modernizacji zejść na plażę i zaopatrzenia ich w toalety, bo lasy które powinny skłaniać nas do spacerów niestety odpychają ,tak są "zaminowane". Przecież gmina nie zbiednieje na tańszych toaletach przy każdym zejściu z plaży a tylko zyska.
2018-07-30 15:53:50
Navy
przecież przewodniczącą Rady Gminy ostatnie dwa lata była radna z Pobierowa, a teraz na jej miejsce jest również radny z Pobierowa. Dziwi mnie, że nie zadbali o własną miejscowość. A może to Wójt blokuje pieniądze, bo musi nagrywać swoje słynne, kosztowne filmiki na YT.
2018-07-30 13:29:42
Turystka
Nie urodzil się jeszcze taki co by wszystko mu pasowało. Skoro Pobierowo jest takie bee to dlaczego plaża jest pełna, restauracje pełne, a z rezerwacją pobytu już w styczniu jest problem????
2018-07-30 11:46:01
kacha
w Pobierowie nic się nie zmienia straszny syf na plaży nikt nie sprząta a ceny z dnia na dzień rosną polecam Niechorze
2018-07-30 11:28:37
Gosia
Od 2 lat jezdze do Miedzywodzia super miejscowosc.Polecam
2018-07-30 10:01:06
Alena
Mieszkańcy na długo przed sezonem pisali na portalu gminy i konieczności naprawy zejść w Pobierowie ale władze widocznie uznały że nie jest to konieczne. Burmistrz skupiony na swojej siedzibie i ma wszystko gdzies. Najważniejsza sprawa to wygrać wybory w Kołobrzegu:(
2018-07-30 09:28:30
POBIEROWO
Jestem w Pobierowie co rok przez 15 lat i to co widzę to że Pobierowo stanęło w miejscu.Jest nie przyjazne dla zwierząt a co do wejść na plażę i same plaże to krótko masakra.
2018-07-30 08:27:10
Jolka
Klimatyczne o tak kasę plac hamstwo. Złodzieje w sklepach trzeba uważać, w knajpach podwójnie oszukuja na kwaterach cichutko siedź a najlepiej nie oddychają, za co tak za swoje pieniądze
2018-07-30 06:51:59
Zyga
Taka sama sytuacja na ostatnim zejściu przy "Gryf". Też połamane i rozpadajace się deski
2018-07-30 02:16:23
Maggie
Polecam Pustkowo!
2018-07-29 23:02:00
Alicja
Polecam z całego serca Pustkowo bardzo miłe i przyjazne ośrodki
2018-07-29 22:34:38
turysta
A czy wójt w ramach kontroli swoich urzędników nie może się kiedyś przejechać po terenie i zobaczyć co się dzieje w jego gminie. Przecież on odejdzie a urzędnicy zostaną. A sezon trwa. Czy skupił się już na wyborach na prezydenta Kołobrzegu i nie interesuje go już Rewal, gdzie partia (wiadomo jaka) go zesłała?
2018-07-29 13:15:00
lokalny rybak
Nie bez powodu wśród turystów pocztą pantoflową na portalach społecznościowych wymienia się Pobierowo jako miejsce nieprzyjazne turyście,wypoczywającym i z niepełnosprawnością ruchową.Bariery i utrudnienia związane właśnie z dotarciem w cywilizowany sposób na plażę eliminują Pobierowo z miejsc do którego chce się wracać lub przyjechać.Myślę,że to wina lokalnych władz,które skupiły się na Rewalu i tam głównie ładowały środki kosztem Pobierowa.Nie dziwie się więc wcale,że Pobierowo nie najlepiej kojarzy się "w sieci"
2018-07-29 12:30:03
Alma
Zapraszamy do Niechorza - zejscia nie wymagaja remontów i sa przyjazne dla turystów.
2018-07-29 08:25:06