niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Podróż sentymentalna

Podróż sentymentalna

Podróż sentymentalna
Data publikacji: 2018-07-22 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-18 15:57
Wywietleń: 631 339725

W niedzielę w Szczecinie była okazja, by udać się na przejażdżkę historycznym tramwajem i autobusem. Komunikacja miejsca w wyznaczone dni oferuje takie atrakcje liniami turystycznymi 0, 50 i 100.

Tramwaje historyczne, którymi mogą podróżować w wakacje mieszkańcy Szczecina i turyści, to składy mające 56, a nawet 64 lata. Linia 0 (na zdjęciu) obsługiwana jest przez spółkę Tramwaje Szczecińskie w każdą niedzielę i jeździ trasą Dworzec Główny, Nowa, Dworcowa, Brama Portowa, al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, Niemierzyńska, Las Arkoński, Niemierzyńska, al. Wyzwolenia, Piłsudskiego, al. Piastów, Pomorzany, Chmielewskiego, Kolumba, Dworzec Główny. W tym roku dzięki współpracy ze Szczecińskim Towarzystwem Miłośników Komunikacji Miejskiej na trasę wyjechał także wyjątkowy autobus - autosan H9.

Przypomnijmy, że podróż pojazdami historycznymi można odbyć jeszcze 29 lipca oraz 5, 12, 19 i 26 sierpnia.

(gan)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

@123
Idź się leczyć na nogi bo na głowę to i tak za późno. Pomijam N-ki, które wycofano w Szczecinie najpóźniej ze wszystkich miast tego państwa, a przez prostotę konstrukcji i układów elektrycznych w nich zawartych do dzisiaj pewnie dały by radę w czynnej służbie, to wycofano również 102-ki, pozostała dosłownie jedna 105-tka. Pozostałe (do tej 105-tki) wozy to wszystkie już 3. drzwiowe pojazdy bardzo przebudowane i zmodernizowane. W Poznaniu tych 4. drzwiowych jest jeszcze trochę, nie wspominając o "Helmutach", które są zadbane, a w Szczecinie je dobito / zjechano. Pojazd szynowy przy "uczciwym" serwisowaniu spokojnie może jeździć 50 - 60 lat i więcej. I jeszcze jedno, tramwaj nie kosztuje 50 - 100 tyś. zł. Więc nie wymyślaj głupot o transporcie szynowym.
2018-07-23 11:39:22
123
Opróćz swingów reszta tramwajów które na codzien jezdza w miescie mozna takze nazwac historycznymi ,przemalowac tylko na czerwono, komuna wrocila ,Szczecin miastem zabytków komunikacji miejskiej w czynnej słuzbie :) ale co tam wazne ze jest cash na pomniki ,tak na fryge narzekali a na pomnik prezydenta tysiaclecia z ich wlasnych podatkow (partyjne to tez ich )jakos nikt nie narzeka, przypadek?
2018-07-22 19:38:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy